Jak rozwinąć poczucie rytmu?

jak rozwinąć poczucie rytmu

Poczucie rytmu potrzebne nie tylko tancerzom i piosenkarzom. Musi być rozwinięte u wszystkich. Ponieważ bezpośrednio jest powiązane z umiejętnością kierowania własnym ciałem, koordynacją ruchów. W dzieciństwie to przede wszystkim wpływa na rozwój umiejętności rozumowych człowieka, a również na rozwój osobowości w całości. Niegdyś uważano, że niemożliwie rozwinąć poczucie rytmu, jednak w dniu dzisiejszym udowodniono, że to można zrobić.

Czy można rozwijać poczucie rytmu?

Wcześniej wspominaliśmy o tym, że jego można i trzeba rozwijać. Niegdyś uważano, ze poczucie rytmu, podobnie jak słuch – jest cechą wrodzoną człowieka. Natomiast nauka udowodniła, że za pomocą specjalnych ćwiczeń można je rozwijać.

Jak rozwijać poczucie rytmu w muzyce i tańcach?

  1. Metronom. Wszyscy doskonale wiemy o tym, że zajęcia z nim pomogą kilkakrotnie polepszyć poczucie rytmu. Zawsze rozpoczynaj od wolnego tempo i za każdym razem dodawaj 5 uderzeń.
  2. Nagrywanie. Nagrywaj na dyktafon lub kamerę video wszystkie swoje zajęcia. Ponieważ patrząc na siebie z dystansem łatwiej jest spostrzec własne błędy.
  3. Obiektywne spojrzenie. Jeśli chodzi o rozwój poczucia rytmu w muzyce, to musisz słuchać własnej gry. W taki sposób usłyszysz i zauważysz więcej błędów.
  4. Uważnie słuchamy. Tancerzom zaleca się uważnie wsłuchiwać w kompozycje muzyczne, w głowie dzieląc je na części: rytm, śpiew, melodia. Każde nagranie audio posiada tło. Właśnie w niego należy się wsłuchiwać. Na początku to jest dosyć trudno robić, jednak z czasem dowolną kompozycję będziesz odbierać inaczej. Również możesz rozwijać poczucie rytmu za pomocą palców.
  5. Wyklaskiwanie. I dzieciom, i dorosłym, wiele nauczycieli radzi wyklaskiwać poszczególne melodie, za pomocą oklasków podkreślamy mocne i słabe odcinki.
  6. Więcej muzyki. Dokonaj analizy kompozycji różnych gatunków muzycznych. Na początku to powinny być melodie, do stworzenia których wykorzystano różnorodne instrumenty muzyczne. Na przykład może to być muzyka latynoamerykańska.
 
Powiązane artykuły:
Czy można oszukać wykrywacz kłamstw?
Dziś wszystko częściej można usłyszeć, czy zobaczyć testowanie na poligrafie, który jest swoistym wykrywaczu kłamstw. Ten artykuł opowie o tym, czy można oszukać ten przyrząd i które niuanse trzeba uwzględniać przy testowaniu.
Jak wypracować  ładne pismo?
Pochlubić się pięknym charakterem pisma może daleko nie każdy i wiele osób zastanawiają się nad tym, jak zrobić swój charakter pisma pięknym i maksymalnie wyraźnym. Ten artykuł opowie o sposobach nauczyć się pisać pięknie.
Jak zmienić głos w życiu?
W tym artykule porozmawiamy o bardzo efektywnych i dostępnych sposobach zmienić głos. Dowiadujecie się o skutecznych ćwiczeniach i metodach, które są zdolne zmienić tembr głosu i intonację.
Psychologia człowieka – jak sterować ludźmi?
Żeby domagać się w zespole liderów pozycji i podporządkowywać sobie otoczenie, koniecznie nauczyć się sterować ludźmi. W artykule spróbujemy zorientować się, jak można opanować takie wiedze i rozwinąć w sobie jakości lidera.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty