Jak schudnąć, jeśli karmisz piersią – odpowiedzi specjalistów

jak schudnąć jeśli karmisz piersią

9 miesięcy radosnego oczekiwania. Dla wielu jest to czas nudności, przygotowania do urodzenia dziecka, zdrowego stylu życia i... przybierania na wadze. Podczas ciąży mama tyje. I to nie tylko ze względu na to, że dziecko w brzuchu rośnie, ale i dlatego, że organizm gromadzi substancje odżywcze dla przyszłego karmienia piersią dziecka.

Po porodzie matki często chcą szybciej przywrócić swoją wagę do poziomu, który był przed ciążą. Jest to zrozumiałe, bo kobiety zawsze wolą być atrakcyjne. Zobaczmy jakie odpowiedzi dają eksperci na pytanie, jak można schudnąć, jeśli karmisz piersią.

Porady matkom karmiącym
  1. Gwałtownie zbijać wagi nie wolno. Chudnąć można nie więcej niż jeden kilogram tygodniowo.
  2. Należy przestrzegać odpowiedniej diety i pić więcej wody. Młodym mamom często mówią: "Jedz za dwoje. Tego potrzebuje dziecko ". Specjaliści zwracają uwagę na to, że liczy się nie ilość żywności, a jej skład. Czyli powinno być więcej witamin i składników odżywczych. A oto zwiększać ilości nie warto. Wręcz przeciwnie, można się postarać, aby wraz ze wzrostem zawartości cennych mikroelementów w codziennej diecie, całkowita ilość jedzenia spadła. Przyjrzyjmy się jak prawidłowo komponować dietę, aby schudnąć, gdy karmisz dziecko piersią, żeby waga wróciła do pierwotnego stanu. Twoja dieta powinna zawierać więcej warzyw i owoców (najlepiej w postaci surowej), ugotowane chude mięso i ryby, produkty mleczne. Zrezygnować można ze słodyczy, wypieków i kiełbas. Wieloskładnikowy rozładunkowy dzień dopuszcza się tylko w razie, gdy dziecko zacznie otrzymywać pokarmy. Jeśli zdecydujesz się skorygować swoje menu, trzeba mieć pewność, że dziecko przy tym otrzyma odpowiednią ilość mleka i mikroelementów. Wskazane jest, aby wysłuchać rad lekarza wobec tego problemu.
  3. Włącz do codziennego trybu dnia umiarkowany wysiłek fizyczny. Rzucać się od razu w wielki sport i zamęczać się ćwiczeniami nie warto. Po pierwsze potrzebujesz siły do opieki nad dzieckiem – to jest najważniejsze. Po drugie to nie jest korzystne dla organizmu. Należy zacząć od prostej piętnastominutowej rozgrzewki, stopniowo zwiększając obciążenie. Uprawiaj te rodzaje ćwiczeń, które ci się podobają. Może to być joga, tańce orientalne, aerobik, fitball, itp. Jeśli masz możliwość zostawić z kimś dziecko można i do klubu fitness pójść. Ponadto należy zwrócić uwagę na codzienne sprawy. One kryją w sobie wiele możliwości uprawiania sportu. Spacery z wózkiem równie dobre jak i szlaki turystyczne. Sprzątanie zabawek po starszym dziecku podobne po wysiłku do ćwiczeń przysiadów. Rozwieszenie prania – do skłonów do przodu z wyprostowanym jak można schudnąć jeśli karmisz piersiąkręgosłupem. Ćwiczenia razem z dzieckiem przyniosą korzyść i radość wszystkim uczestnikom procesu. Na przykład można robić brzuszki, tuląc dziecko do siebie.

Dobra wiadomość: naukowcy obliczyli, że podczas produkcji mleka dla dziecka organizm spala około 500 kal. Dlatego odpowiadając na pytanie, jak karmić dziecko piersią i schudnąć, należy pamiętać, że natura już sama służy rozwiązaniu.

I pamiętaj, że przybrana w czasie ciąży waga – nie nadmiar, to zapas składników odżywczych dla twojego cennego dziecka. Dlatego doprowadzać swoje ciało do normy należy bardzo powoli i z pozytywnymi emocjami, kochając siebie, swoje ciało i karmienia dziecka.

 
Powiązane artykuły:
Kilka korzystnych porad, jak wrócić do formy  po porodzie karmiącej mamie?
Narodziwszy bobasa, mamusie koniecznie chcą przywrócić byłe, przed położnicze formy. Lecz jak to zrobić, jeśli karmisz dziecko piersią? Czy realnie schudnąć i przywrócić aktywność mięśniom podczas laktacji? Zorientujemy się razem.
Jak szybko schudnąć po porodzie, jeśli karmisz?
Młode mamusie koniecznie stawiają pytanie, jak przywrócić sobie byłą formę, przecież za czas ciąży kobieta może nabrać kilku kilogramów? Jednak przy karmieniu piersią jest szereg niuansów, które należy uwzględniać przy odchudzaniu.
Po porodzie nie ma okresu – kiedy ma powrócić?
Po tym jak urodził się wasz bobas przeszło już dużo czasu, a u was dotychczas nie ma miesiączki. Jeśli dziecko znajduje się na piersiowym wykarmianiu – to normalny proces. Dlaczego po porodach nie ma miesiączek i kiedy one muszą powrócić?
Proces odnowienia młodej mamusi po porodzie
Za 9 długich miesięcy organizm ciężarnej kobiety zaznaje mnóstwa przemian i poporodowe odnowienie to nie mniej trwały i trudny proces. Dokładniej o wznowieniu po porodach czytajcie w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty