Jak schudnąć karmiącej mamie?

jak schudnąć karmiącej mamie

Nabieranie wagi podczas ciąży jeszcze raz udowadnia, na ile silny wpływ na nasze współczesne życie ma genetyczna pamięć naszych najdawniejszych i dalszych przodków. Przedtem ludzie i marzyć nie mogli o dzisiejszej sytości, toż na pewien czas ciąży organizm nauczył się odkładać energię i dla mamy, skłonnej do dodatkowych energetycznych kosztów, a także dla rozwoju płodu i przyszłego piersiowego wykarmiania. Nasz organizm nie chce zmieniać swoją dobrą i pewną tradycję i praktykuje nabieranie wagi bez względu na waszą pomyślność i dostatek. Właśnie dlatego temat jak schudnąć karmiącej mamie, jest aktualny absolutnie dla wszystkich kobiet w ciąży.

Chudniemy automatycznie

Na piersiowe wykarmianie u was odchodzi średnio blisko 800 kal w ciągu dnia – zgodzicie się, do porodów wam było trudno znaleźć fizyczne ćwiczenia czy dietę, która pozbawiałaby takiej ilości kalorii.

Wychodząc z tego faktu, schudnąć po porodach karmiącej mamie teoretycznie bardzo prosto i realnie. Dlatego trzeba wspomnieć swoją przed położniczą rację (pod warunkiem, że nie mieliście zbędnej wagi i racja była zrównoważona) i znów zacząć jej dotrzymywać się. Prawidłowa racja będzie pokrywała wasze osobiste straty energetyczne, a tłuszczowe odkładania będą rozszczepiały się dla pokrycia tych 800 "mlecznych" kalorii. Przy normalnym wznowieniu wszystkich procesów – przemiany materii, hormonalnego tła, ruchowej aktywności, przywrócicie zeszłe formy po zakończeniu tychże dziewięciu miesięcy, dokładnie tak, jak i była nabrana waga.

Problem №1 – posilamy się jak kobiety w ciąży

Główny problem, dlaczego kobiety po porodach w żaden sposób nie sprawiają się z odchudzaniem – to ich nowy zwyczaj posilać się w reżimie ciężarnej. Czyli: jemy za dwóch, idziemy na powodzie w swoich kaprysów – "chcę tort i pilnie", czy zakąszamy nieobecność socjalnego życia domowym pieczywem, na przygotowanie której, w odróżnieniu od uprawiania sportu, teraz jest fura czasu.

Zapomnijcie o "jedzeniu za dwóch". Jadłospis karmiącej mamy, żeby schudnąć, niczym nie musi różnić się od zrównoważonej diety dowolnej innej kobiety. Jedzcie więcej roślinnego pokarmu, rozpieszczajcie się pożytecznym, a nie szkodliwym,i nie panikujcie z powodu alergii i kolek u bobasów. Jeśli przedłużycie to, co i podczas ciąży, to w żaden sposób nie może doprowadzić do alergicznych reakcji, przecież dziecko w łonie matki już nawykło do jej racji.

Problem №2 – kompleks niewolnicy

Teraz, kiedy nareszcie jesteście mamą, błędnie uważacie, że muszą zadedykować się wyjątkowo siedzeniu w domu. Być matką – to świetnie i zwyczajnie, dziecko zajmuje teraz ogromną część waszego czasu i uwagi, lecz to nie oznacza, że przestałyście być kobietą. A kobieta musi (właśnie powinna) tracić swoje siły z wyglądu, co odpowiada prawu zaliczać się do rodzaju żeńskiego. Toż wy zobowiązane osiągnąć problem, jak można schudnąć karmiącej mamie i wykorzystać każdą sekundę z maksymalną korzyścią dla procesu odchudzania:

  1. Sen – ten czas dla regeneracji całego organizmu (akurat to, że wam teraz trzeba). W pierwsze dni, tygodnie i miesiące po porodach, wam trzeba sypiać wtedy, kiedy i bobas (nawet jeśli to zdaje się nadmiernym). Owak (jeśli podczas jego snu będziecie zajmowały się "pożytecznymi" sprawami), to podczas jego śledzenia będziecie walczyły z sennością i nie zabezpieczycie ani dziecka pełnowartościowym przeprowadzeniem czasu, ani siebie pełnowartościowym odpoczynkiem.
  2. Racja – nie zajadajcie chandry, uświadomcie sobie, że teraz należy jak nigdy przedtem być właśnie zdrową. Cały pokarm, który jak można schudnąć karmiącej mamie zużywacie, odbija się i na waszej figurze, i na mleku dla dziecka. Zrozumcie, czemu są bogate pierożki i czebureki. Przekształcicie wasze przechadzki z bobasem do treningów. Po pierwsze, spacerujcie z nim jak najwięcej (pożytecznie dla was obu). Po drugie, zastosujecie zasady integralnych treningów – dyżurujcie kroki z wózkiem z przyśpieszeniem, krótkimi "biegami" – i dziecko weselicie, i sobie pomagacie. Do tego w domu zawsze można w rozrywkowym reżimie razem z bobasem robić ćwiczenia na prasę, małej miednicy, bioder i pośladków. Niechaj dziecko przywyka do wysiłków fizycznych od najlepszych dni życia.
 
Powiązane artykuły:
Jak zmusić siebie schudnąć w domowych warunkach?
Dla wielu z nas diety i regularne uprawianie sportu zdają się czymś niewiarogodnym i arcyskomplikowanym. Naprawdę wszystko jest prosto, jeśli człowiek ma motywację i pragnienie. Nasz artykuł opowie o tym jak zmusić siebie schudnąć.
Jak zacząć chudnąć poprawnie w domowych warunkach?
Po to, żeby pomyślnie schudnąć w domowych warunkach należy rozumieć zasady żywienia i procesu zestawu i obniżenia wagi. Ten artykuł opowie o tym, czego należy dotrzymać się w pierwszej kolejności, żeby schudnąć.
Lecznicza głodówka w domowych warunkach
W tym artykule opowiemy o leczniczej głodówce w domowych warunkach, do której należy podejść z całą odpowiedzialnością, ponieważ takie procedury są niebezpieczne dla zdrowia. Czytamy i bierzemy na notatkę.
Jak łatwo i z zadowoleniem schudnąć w domu?
Po to, żeby schudnąć nieobowiązkowo odwiedzać salę sportową, tym więcej,jeśli na to nie ma ani czasu, ani środków. Jak? Odpowiedź na to pytanie da ten artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty