Jak schudnąć w czasie ciąży, nie szkodząc dziecku?

jak schudnąć w czasie ciąży nie szkodząc dziecku

Bez wątpienia masa ciała kobiety w czasie oczekiwania na syna lub córkę bardzo się zwiększa. Nie warto się denerwować, ponieważ po porodzie waga ciała kobiety bardzo szybko wraca do poprzedniej, przedporodowej. Jednak nie zawsze wszystko przebiega pomyślnie.

Jeśli waga przyszłej mamy przekroczyła dopuszczalną to pozbyć się tłuszczu po porodzie malucha będzie dosyć problematycznie. Oprócz tego nadmierna waga w tej sytuacji może zaszkodzić zdrowiu i działalności życiowej dzidziusia, a również pogorszyć samopoczucie kobiety.

Więc w tym wypadku, gdy waga zaczyna przekraczać dopuszczalną normę przyszła mama powinna się zastanowić w jaki sposób zmniejszyć masę ciała. W niniejszym artykule opowiemy jak schudnąć w czasie ciąży, nie szkodząc dziecku.

Jak schudnąć kobiecie w ciąży, nie szkodząc dziecku?

Aby schudnąć w czasie ciąży, nie szkodząc dziecku, należy przestrzegać następujących reguł:

 1. Co każde 3-4 dni urządzać dni głodowe.
 2. Nie należy spożywać węglowodanów – bułeczki, słodycze, cukierki etc.
 3. 30 minut przed spożyciem dowolnego pokarmu musisz wypić 250 mg niegazowanej ciepłej wody.
 4. Jeść często, ale maleńkimi dawkami.
 5. Chociaż kobieta w ciąży powinna spożywać dużo owoców i warzyw, jednak należy ograniczyć spożywanie winogrona, melona, ziemniaków i marchewki.
 6. Wieczorem należy jeść o godz.19-20, nie później aniżeli 3 godziny przed snem.
 7. Spożywać dużą ilość produktów białkowych – chudy twaróg, chude mięso, ryba etc.
 8. Oprócz tego radzimy odwiedzać basen, wykonywać ćwiczenia gimnastyczne przeznaczone dla kobiet w ciąży.
Jak przeprowadzać dni głodowe w czasie ciąży, nie szkodząc dziecku?jak schudnąć w czasie ciąży

Organizować dni głodowe w czasie ciąży należy na podstawie następujących zaleceń:

 1. W postaci jedynego produktu przeznaczonego do spożywania w te dni zalecamy wybrać pieczone jabłka bez cukru, świeże ogórki, chudy kefir.
 2. Dzienna norma podstawowego produktu – 1-1,5 kg.
 3. W ciągu dnia głodowego należy wypić 1,5 l wody gazowanej.

Odchudzać się stosując „drakońskich” diet w czasie ciąży nie zaleca się. To może być niebezpieczne, więc nie można robić tego nie poradziwszy się z lekarzem.

 
Powiązane artykuły:
Pomidory w czasie ciąży
Pomidory – bardzo cenny produkt z punktu widzenia jego składu. Jednak jego jaskrawe zabarwienie obudziło czujność kobiet w ciąży, przecież on może być niebezpieczny dla dziecka. Żeby wyciągnąć prawidłowy wniosek, warto gruntownie zorientować się w tym pytaniu.
Korzyść melona w czasie ciąży
Cenny zestaw mikroelementów tego produktu nie wolno bagatelizować, zwłaszcza w okresie podniosłego zapotrzebowania takim jak ciąża. Lecz przed użytkiem każda kobieta, co nosi dziecko, życzy upewnić się w bezpieczeństwie dla bobasa.
Melon w czasie ciąży
Melon ma szczególną wartość dla naszego organizmu. Mając świetny skład i właściwości, on jest nieprawdopodobnie pożyteczny. Toż warto zorientować się, czy dozwolone używać ten płód w czasie ciąży.
Czy można kobietom w ciąży pić kawę?
Czy można kawę w czasie ciąży, czy ona jest pod zakazem, jak naturalna, tak i rozpuszczalna? Ten dylemat aktywnie omawia się w kręgach fachowców. Myśli z tego powodu są różne. Omówimy ten temat dokładniej i wyciągniemy zdrowe wnioski.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty