Jak się dogadać z mężem?

jak się dogadać z mężem

Powszechnie wiadome jest, że dbać o rodzinę i sprzyjającą atmosferę w domu powinna kobieta, jednak czasami zrobić to bardzo trudno. Rzecz jasna, że w kłótniach winni są obydwoje, jednak są momenty, gdy nam się wydaje, że mąż po prostu nie słyszy co do niego mówimy. Wtedy właśnie powstaje pytanie: jak się dogadać z mężem, aby zmniejszyć ilość sytuacji, gdy dogadać się jest niemożliwe, ponieważ większość konfliktów wynika właśnie z tego powodu.

Jak się dogadać z facetem?

Przed zastanowieniem się nad tym pytaniem, należy zrozumieć, co znaczy dogadać się? Jasna rzecz, że w tej sytuacji nie chodzi o barierę językową, chodzi o to, że nie możesz się dostępnie wypowiedzieć w taki sposób, aby ciebie zrozumiał twój partner. Zasady myślenia kobiety i mężczyzny nieco się różnią, więc tam, gdzie kobieta widzi zwykłą prośbę, mężczyzna odbiera ją jako rozkaz lub natrętne dokuczanie. Więc, aby dogadać się z mężem, byłym chłopakiem, kochanym mężczyzną, należy spojrzeć na zaistniałą sytuację oczami mężczyzny. Zapoznajmy się z niektórymi sytuacjami, które odbieramy w różny sposób:

  1. Wszystko mogę zrobić sama. Współczesna kobieta dąży do samodzielności i dosyć często dobrze jej to się udaje, jednak podczas życia rodzinnego ta cecha jest nie do przyjęcia. Mężczyzna może to odbierać w ten sposób, że kobieta go po prostu odtrąca, nawet jeśli kobieta chce ułatwić mu życie. W takiej sytuacji mąż czuje się niepotrzebny, nie rozumie sensu znajdowania się obok kobiety, która ciągle go odtrąca.
  2. Mąż - głowa rodziny. To inny dosyć częsty wypadek. Jasne, że właśnie faceci dosyć często podejmują decyzje, ale to nie znaczy, że tak zawsze musi być. Żona myśli, że ona pozwalając mężowi podejmować decyzje, w taki sposób pokazuje mu, że ma do niego zaufanie. Natomiast mąż, odbiera tą sytuację w taki sposób, że on powinien samodzielnie odpowiadać za życie rodziny.
  3. Mów konkretnie. Dosyć często mąż i żona się kłócą, ponieważ kobieta uważa, że facet nieuważnie słucha tego co ona mówi. I tak jest na prawdę, ponieważ facetowi bardzo trudno śledzić od razu kilka wątków rozmowy. Więc, jeśli trzeba rozwiązać problem, mów o czymś konkretnym, pomijając niepotrzebne drobiazgi, takie jak nowe buty koleżanki lub czarny kot, który przebiegł ci drogę.
  4. Bez aluzji. Mózg mężczyzny odbiera otrzymaną informację inaczej niż żeński, więc dogadać się z facetem jest dosyć trudno. Żona może przez kilka godzin, prosić męża coś zrobić w domu, a mężczyzna po prostujak porozumieć się nie rozumie czemu on musi to robić natychmiast, akurat w tej chwili. Więc jeśli chcesz, aby on coś zrobił wyjaśnij mu szczegółowo, co i kiedy ma zrobić. Nie używaj następujących zwrotów „czy nie mógłbyś”, chciałabym”, używaj ich w mniej ważnych sytuacjach.

Na podstawie wyżej powiedzianego zrozumiemy, że przyczyną tego, że nie możemy się dogadać z facetem jest to, że kobieta i mężczyzna myślą w różny sposób. Więc podczas obcowania z facetem, należy uwzględnić ową szczególność. Więc jeśli uważasz, że mąż nie zwraca na ciebie uwagi, po prostu powiedz mu o tym bez żadnych aluzji.

 
Powiązane artykuły:
Korzystne porady jak pozostać dobrą gospodynią i żoną
Niektóre kobiety uważają, że być dobrą żoną i gospodynią to bardzo skomplikowane. Naprawdę one po prostu nie wiedzą, co należy czynić i nie umieją rozdzielać swojego czasu. Rozwiązać problem pomogą pożyteczne porady.
Jak zrozumieć, czy kocha cię mąż?
Uważa się, że miłujący mąż będzie nosił swoją żonę na rękach. Lecz jest mnóstwo innych oznak, po których można wyraźnie wyznaczyć, które uczucia przeżywa do was druga połówka. Nawet jeśli ona już nosi status "były mąż".
Psychologia – dlaczego mąż nie pożąda żonę?
W tym artykule rozpatrzymy pytanie - dlaczego mąż nie chce żony? Z punktu widzenia psychologii opowiemy o przyczynach powstania takich problemów w stosunkach. Czytamy dalej mądre porady.
Żona nie pożąda męża – przyczyny
Nieobecność intymnej bliskości u kobiet może mieć różne przyczyny i jak pokazuje praktyka wszystkie one w większości swojej są zdecydowane. O przyczynach obniżenia seksualnej aktywności kobiet w ślubie opowie artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty