Jak się dowiedzieć, co myślą o Tobie inni ludzie? 5 skutecznych sposobów

Zależy ci na tym, co myślą o tobie inni ludzie? W niniejszym artykule kilka skutecznych sposobów na to, jak się dowiedzieć co tak naprawdę myśli o tobie otoczenie i jak wymusić na innych ludziach szczerość.

Na pewno każdy z nas zna swoje wady i zalety. Jednak otoczenie rzadko kiedy mówi, co tak naprawdę myśli o tobie, więc nie wiesz, o czym ono myśli. Większości z nas zależy na tym, co inni ludzie o nas myślą, więc chcemy wiedzieć, co o nas mówią i myślą nasi przyjaciele, koledzy w pracy i partnerzy biznesowi.

przyjaciele

Zazwyczaj, kiedy pytamy ludzi, co o nas myślą, słyszymy jedynie pochlebne słowa i nie słyszymy żadnej konstruktywnej krytyki. Nasi znajomi i przyjaciele nie chcą nas zranić, więc często nas okłamują i nie mówią całej prawdy o nas. Więc, jak się dowiedzieć, co tak naprawdę myślą o nas inni ludzie?

1. Czytać między wierszami

Kiedy po raz kolejny słuchasz tego, co mówią o tobie inni ludzie, zwróć uwagę na mowę ciała rozmówcy. Mowa ciała może odkryć całą prawdę o tym, co myśli o tobie na przykład twój kolega. Osoba, która kłamie ci prosto w oczy, zazwyczaj się denerwuje, odwraca wzrok, pociera dłonie, stara się zmienić temat rozmowy.

2. Przyjmowanie krytyki w sposób umiejętny i adekwatny

rozmowa

Chcesz poznać prawdę? Niestety, nie każdy jest gotów na prawdę. Jeśli natomiast chcesz, aby ludzie zawsze mówili to, co naprawdę myślą o tobie, musisz się nauczyć przyjmować krytykę w sposób adekwatny. Musisz wykorzystać krytykę dla własnego rozwoju, a nie odbierać jej jako niszczącej krytyki, która ma na celu poniżenie. Jeśli nauczysz się spokojnie przyjmować krytykę, to ludzie zaczną częściej mówić ci prawdę.

3. Szczera ocena

Znajdź w swoim otoczeniu przynajmniej jedną osobę, która zawsze będzie mówiła ci prawdę. Zazwyczaj nasi bliscy, bojąc się nas zranić, nie mówią nam o naszych wadach. Więc musi to być osoba, która nie jest ani twoim krewnym, ani najlepszym przyjacielem.

4. Przewidzieć kłamstwo

odpoczynek

Jeśli wątpisz w to, co mówią o tobie inni ludzie, mamy dla ciebie sprawdzony trik. Musisz zadać pytanie w taki sposób, aby rozmówca nieświadomie był zmuszony powiedzieć prawdę. Na przykład: Co ci się najbardziej nie podoba? Jak to powinno wyglądać, żeby tobie się spodobało?

5. Zasięgnij opinii nieznajomych osób

W tym celu możesz wykorzystać różne fora, media społecznościowe. Zadając na nich pytania, uzyskasz wiele różnych odpowiedzi i zdań, w większości przypadków prawdziwych i szczerych, bez owijania w bawełnę. Oczywiście, nie warto uwzględniać zdania hejterów i internet botów.

Być może nie warto zbytnio przejmować się tym, co myślą i mówią o tobie inni ludzie? Przecież nie potrafisz czytać w myślach innych ludzi. W dodatku zawsze znajdzie się osoba, która będzie cię krytykować. Najważniejsze jest twoje własne zdanie. Ustal priorytety tak, jak czujesz, a nie tak, jak uważasz, że powinny być ustalone.

stres
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty