Jak się napewno pozbyć muszek w kuchni?

jak się napewno pozbyć muszek w kuchni

Nasz świat zamieszkuje wiele istot. Jedne mogą dostarczać nam zadowolenie i radość, inne natomiast stwarzają wiele problemów i przeszkadzają nam swoją obecnością w naszym domu lub mieszkaniu. Muszki owocowe należą właśnie do owych istot. Są maleńkie, jednak mogą wyprowadzić z równowagi nawet bardzo spokojną gospodynię. Pojawiają się nie wiadomo skąd i w szybkim czasie wypełniają całe pomieszczenie. Ludzie już od dawna poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się muszek w kuchni. Aby całkowicie się pozbyć owych owadów należy zrozumieć przyczyny ich pojawienia się.

Skąd pojawiają się muszki w kuchni?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje muszek w kuchni – muszka owocówka (drozofila) i sciaridae (muszki ziemiórkowate). Drugi rodzaj muszek jest bardzo mały, nie gryzie się, nie dostarcza żadnych nieprzyjemności ludziom. Natomiast muszki owocówki bardzo denerwują, bardziej aniżeli karaluchy. Zamieszkują nie tylko kuchnię. Również można je zobaczyć w łazience, chociaż wydawałoby się, że nie mają tam co jeść. Cała sprawa tkwi w tym, że obok znajdują się rury kanalizacyjne i zlew, poprzez które owe owady trafiają do mieszkania. Dosyć często to się zdarza wtedy, gdy jest stara hydraulika. W kuchni muszki owocówki pojawiają się wtedy, gdy zepsuty owoc długo leży na podłodze w kuchni. W doniczkach natomiast pojawiają się sciridae, więc musisz dokładnie sprawdzić wszystkie doniczki w swoim domu.

Muszki w kuchni – jak ich się pozbyć?

Przede wszystkim należy urządzić generalne sprzątanie w mieszkaniu. Spróbuj posprzątać wszystkie kąty i trudno dostępne miejsca, które one zamieszkują. Należy pozbyć się zepsutych owoców i warzyw. Gdy muszki nie mają pokarmu, one znikają. Nadmiar wilgoci w doniczkach i nawóz organiczny sprzyjają ich pojawieniu się. Jednak można spróbować dodać do gleby czarny pieprz, zapchać kilka zapałek.

W łazience również warto przeprowadzić zabiegi profilaktyczne. Użyj środków, które pomogą poradzić sobie z zapchanymi rurami. Sprzedawane są w postaci żelów lub proszków. Jeśli nie masz żadnego z tych środków w domu, możesz użyć zwykłego octu. Wsyp do zlewu sodę, a następnie, aby doszło do reakcji chemicznej, dodaj octu. Następnie dodaj wody i zaczekaj 15 minut. Użyj przepychacza do kanalizacji, dzięki któremu usuniesz brud i pozbędziesz się muszek.

Pozbycie się muszek w kuchni za pomocą pułapek

Każda pułapka składa się z wabika i otworu poprzez który owady trafiają do niej. Zazwyczaj są skuteczne w tych miejscach, w których nie chcesz używać środków chemicznych. Podstawowe rodzaje pułapek:

Ustanowienie pułapki-słoika:

 1. Do zwykłego słoika włóż owoc lub wlej słodki kompot.
 2. Zrób wyrwę z kawałku papieru.
 3. Na końcu wyrwy zrób otwór.
 4. Umieść ją w słoiku.
 5. Przedostawszy się do słoika, maleńkie muszki nie będą mogły wydostać się ze słoika.

Pułapka-kubeczek:

 1. Dziś bardzo łatwo odnaleźć takiego typu pojemnik, można wykorzystać zwykły kubek plastikowy.
 2. W jakości wabika można wykorzystać owoce, sok lub kompot, podobnie jak w poprzednim wypadku.
 3. pozbyć muszek w kuchni
 4. Załóż z góry na kubek folię spożywczą.
 5. Grubą igłą na folii robimy nieduże otwory, jednak niezbyt duże. Muszka powinna łatwo przedostać się wewnątrz kubka, jednak z powrotem nie musi się wydostać.
 6. Należy ustanowić owe pułapki w miejscach, w których najwięcej jest muszek.
 7. Gdy ilość muszek w kubku jest dosyć duża należy umieścić nową pułapkę.

Mamy nadzieję, że nasze proste porady pomogą ci się pozbyć muszek w kuchni lub łazience i one więcej nie będą sprawiać ci przykrości.

 
Powiązane artykuły:
Sposoby na zmywanie naczyń bez użycia środków do mycia – pozbywamy się chemii!
Dziś ledwie wyobrażamy sobie mycie naczynia bez całej armii piorących środków, które według reklamy,rozcieńczają najbardziej odporny tłuszcz i obmywają do blasku. Jak umyć naczynie bez chemii?
Jak umyć przypalony emaliowany garnek?
Pierwsze próby przygotowania pokarmu często zakańczają się spalonym knotem na emaliowanym rondlu. Jak w takich wypadkach umyć powierzchnię nie zaszkodziwszy jej? O tym opowiemy w artykule.
Jak usunąć wapienny osad z czajnika elektrycznego?
Elektro-czajniki dawno zajęły poczesne miejsce w naszych domach dzięki wygodzie użycia, jednak jest u ich słabe miejsce, zdolne wywieść ich z roboczego stanu – to nawar. Jak pozbyć się od osadu? O tym czytamy dalej.
Jak usunąć zapach z kuchenki mikrofalowej?
Prawie u każdego dziś jest kuchenka mikrofalowa i wielu jest znajoma sytuacja, kiedy zza bryzgów pokarmu w piecu pojawia się nieprzyjemny zapach. Jak pozbyć od zapachu w kuchence mikrofalowej? O tym opowie artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty