Jak się pozbyć niepożądanego owłosienia na zawsze?

jak się pozbyć niepożądanego owłosienia na zawsze

Już w ciągu wielu stuleci kobiety na całym świecie poszukują maksymalnie skutecznych i szybkich metod pozbycia się niepożądanego owłosienia na zawsze. Dla usunięcia zbędnego owłosienia wymyślono wiele metod, zaczynając od zwykłego golenia i kończąc zaawansowanymi wariantami epilacji za pomocą różnych urządzeń. Jednak większość owych zabiegów gwarantują jedynie krótkotrwały efekt i przewidują częste powtórzenie.

Czy można się pozbyć niepożądanego owłosienia na zawsze?

Odpowiedź na to pytanie niestety jest negatywna. Z tego więc powodu nie można ufać różnym reklamom, które twierdzą, że proponowany cudo-środek lub najnowszy zabieg salonowy na całe życie rozwiąże problem zbędnego owłosienia.

Również należy bardziej sceptycznie traktować ludowe przepisy i sposoby, jak można szybko i bezboleśnie pozbyć się owłosienia na ciele w domu na zawsze, na przykład naniesienie roztworu jodyny, soku włoskich orzechów i innych produktów. Takiego typu metody są bezskuteczne, również negatywnie wpływają na stan skóry. Stosowanie danych środków może sprowokować rozwój reakcji alergicznych, oparzenie chemiczne, mocne podrażnienie.

Najbardziej skuteczne środki usuwania niepożądanego owłosienia na zawsze

Biorąc pod uwagę wyżej powiedziane, zapoznamy się z wariantami usuwania zbędnego owłosienia, jeśli nie na całe życie, to na dosyć długi okres.

Najbardziej skuteczny sposób zwalczanie niepożądanego owłosienia – depilacja za pomocą specjalnych urządzeń:

1. Laserowa:

  • diodowa;
  • aleksandrytowa;
  • neodymowa;
  • rubinowa.

2. Świetlna:

  • fotodepilacja bodźcowa;
  • depilacja ELOS.

3. Elektryczna:

Każdy rodzaj przedstawionego zabiegu ma własne zalety i wady, pasuje do określonych odcinków skóry, struktury, ilości i koloru owłosienia. Końcową decyzję o doborze rodzaju epilacji powinien podejmować fachowiec-kosmetolog lub dermatolog.

Nie zważając na wysoką skuteczność usuwania zbędnego owłosienia za pomocą specjalnego urządzenia, owa metoda nie gwarantuje 100% pozbycia się od niego na zawsze. Zabiegi trzeba będzie powtarzać chociażby 1-2 razy co 6 miesięcy w ciągu wielu lat, przy czym całkowicie owłosienie nie zniknie, po prostu zmniejszy się szybkość porostu i gęstość. Oprócz tego depilacja świetlna, laserowa i elektryczna w ogóle nie są skuteczne w niektórych wypadkach.

 
Powiązane artykuły:
Depilacja rąk woskiem – wady i zalety
Depilacja rąk woskiem – dostępna i efektywna procedura, co pozwala na długo pozbyć się niepożądanych włosków i zachować gładkość skóry. Dodatkowym jej plusem jest to, że przeprowadzić ją może dowolna dziewczyna w domowych warunkach.
Jak pozbyć się wrastających włosków na nogach?
Cały czas zderzacie się z problemem wrastania włosów na nogach? Nie wiecie jak pozbyć i uprzedzić zapalczywe procesy? Nasz dzisiejszy artykuł jest poświęcony temu tematowi. Przeczytajcie materiał i zapomnijcie o wrastających włoskach na nogach.
Jak pozbyć się owłosienia na ciele? Zabiegi salonowe i przepisy domowe
Pozbawienie się owłosienia na ciele wymaga istotnych kosztów. Jednak posprzątać defekt można i za pomocą niedrogich domowych sposobów. Jak pozbyć się niepożądanego zarostu, wykorzystując dostępne środki? O tym czytajcie w artykule.
Jak pozbyć się owłosienia na ciele na zawsze?
Pozbyć się owłosienia na ciele na zawsze – to marzenie, które całkiem jest możliwe. Dlatego mogą wykorzystywać się jak drogie salonowe procedury, tak i sprawdzone czasem ludowe środki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty