Jak się pozbyć rozstępów na piersiach?

Rozstępy na piersiach – dosyć częsty problem kobiet. Najczęściej pojawiają się po porodzie i karmieniu dziecka, gdy biust kobiety zmienia kształt i objętość. Również to może być następstwem nagłej zmiany ciała albo niektórych zaburzeń hormonalnych w organizmie.
Co robić i czy można się pozbyć rozstępów na piersiach?Wyglądają rozstępy bardzo nieestetycznie i szczególnie są zauważalne latem na plaży. Z tego więc powodu każda kobieta, która ma do czynienia z takim problemem, chce jak najszybciej się go pozbyć. Niestety w całości pozbyć się danego defektu, bez zabiegu chirurgicznego, nie można. Niestety zważyć się na tak poważny krok może nie każda kobieta, ponieważ dany zabieg przewiduje przeszczep skóry, który może mieć bardzo negatywne następstwa. Jednak nie warto się zasmucać – obecnie istnieje wiele sposobów na maksymalne zmniejszenie rozstępów na piersiach w taki sposób, że będą praktycznie niewidoczne.
Jak usuwać rozstępy na piersiach?Najgłówniejsze w zwalczaniu rozstępów – nabrać cierpliwości i jak najwcześniej zacząć się pozbywać rozstępów. Ponieważ świeżych rozstępów łatwiej się pozbyć, a skuteczne leczenie zajmie nieco czasu. Wiele salonów kosmetycznych proponuje pozbyć się jak starych, tak i świeżych rozstępów za pomocą następujących zabiegów:
- Szlifowanie laserowe – usuwanie rozstępów na piersiach za pomocą lasera, który aktywuje produkowanie włókien kolagenowych. Dzięki temu rozstępy stają się mniej widoczne, skóra się wyrównuje. Zazwyczaj kurs leczniczy składa się z 6-10 zabiegów, odstęp czasowy to 1-1.5 miesiąca.
- Peeling chemiczny – oddziaływanie na skórę za pośrednictwem różnych kwasów, dzięki którym dochodzi do odnowienia tkanek, stymulują porost włókien kolagenowych. Dana metoda jest stosowana w wypadku średnich i lekkich rozstępów.
Potrzebne będzie przeprowadzenie 5-6 zabiegów z odstępem czasowym 3-4 tygodnie.
- Mikrodermabrazja – szlifowanie skóry za pomocą rozpylających pod wpływem ciśnienia mikrokryształków, co sprzyja odnowieniu tkanek na poziomie komórkowym. Ilość zabiegów jest dobierana w zależności od tego, na ile jest poważny problem.
- Mezoterapia – wprowadzenie pod skórę specjalnych środków przeciw rozstępom, zawierających aminokwasy, kolagen, fermenty, witaminy, które sprzyjają regeneracji skóry. Potrzebna ilość zabiegów – od 7 do 15, odstęp czasowy – 1-1,5 tygodnia.