Jak się rozstać z mężczyzną? Porady psychologa

jak się rozstać z mężczyzną porady psychologa

Rozstanie się – dosyć bolesny proces dla obu partnerów, zwłaszcza jeśli uczucia jeszcze nie zgasły. Najważniejsze zrozumieć siebie samą, aby nie popełnić błędów i następnie nie żałować o tym, co popełniłaś. Porady psychologów o tym, jak się rozstać z mężczyzną, pomogą ci. Nie warto odkładać podjęcie decyzji do długiej szuflady, wątpić, męczyć partnera, ponieważ to jedyne pogorszy sytuację. Najważniejsze, wybrać odpowiedni moment, biorąc pod uwagę własny stan emocjonalny i humor partnera, aby rozmowa nie przekształciła się na awanturę.

Jak godnie rozstać się z mężczyzną?

Nie warto podejmować decyzję, nie przemyślawszy każdego kroku, ponieważ istnieje wiele szczegółów, które należy uwzględnić, aby nie skrzywdzić partnera i maksymalnie złagodzić sytuację. Nie ma dokładnych zasad postępowania i psycholodzy udzielają jedynie korzystnych porad.

Oto jak ładnie rozstać się z mężczyzną:

  1. Rozmowę należy przeprowadzać na samotności na neutralnym terytorium. Najważniejsze, aby z tym miejscem nie było żadnych asocjacji, na przykład miejsce pierwszego pocałunku. Nie warto wybierać miejsca z dużą ilością ludzi.
  2. Musisz dokładnie określić przyczynę rozstania się. Powiedz partnerowi, co tobie nie podoba się w waszych stosunkach i dlaczego nie widzisz innego wyjścia niż rozstanie się. Przyczyny nie powinny posiadać podwójnego sensu. Nie operuj przykładami z przeszłości.
  3. Mówiąc o tym, jak się rozstać z mężczyzną, którego kochasz, warto udzielić jeszcze jednej porady – kontroluj własne emocje. Nawet jeśli ukochany mówi o tym, że nie masz serca, nie warto reagować na jego prowokacje.
  4. Nie może być żadnych obelg, ponieważ w ten sposób kobieta demonstruje własną słabość. Nie warto mówić partnerowi, że jest we wszystkim winny, najlepiej powiedzieć, że to jest twoja wina. Jednak nie warto mówić "sprawa nie w tobie", ponieważ to jest synonimem obojętności.
  5. Jeszcze jedna istotna porada, która dotyczy tego, jak się rozstać z mężczyzną, który ciebie wykorzystuje lub kocha, musisz mu od razu powiedzieć, że nie ma no co się spodziewać. Nie proponuj się przyjaźnić. Podkreśl swoją stanowczość. Jeśli wszystko będzie dobrze, to stosunki w przyszłości można ponownie nawiązać.
  6. Po wszystkim nie trzeba proponować razem napić się kawy lub pójść na spacer, ponieważ to marne spodziewania. Najlepsze rozwiązanie – wstać i odejść. W taki sam sposób należy postąpić, gdy facet zaczyna demonstrować agresję, obwiniać lub odwrotnie prosić pozostać. Musisz stanowczo powiedzieć, że to jest ostateczna decyzja. Musisz usunąć wszystkie jego kontakty: numer telefonu, e-mail, etc. To da możliwość obu partnerom przeżyć rozstanie i uniknąć awantur.

Istnieją również porady psychologów, które warto wykorzystywać, gdy jeszcze masz uczucia do mężczyzny, jednak nie chcesz ponownie nawiązywać stosunków. Aby rozpocząć nowe życie warto wyładować wszystkie emocje, to można zrobić z koleżanką, w domu przed lustrem albo w jakiś inny sposób. Poświęć czas wolny sobie, ucz języka obcego, podróżuj, znajdź hobby, rób wszystko, co będzie dostarczać ci pozytywne emocje i da możliwość zapomnieć o byłym ukochanym. Można zmienić wygląd zewnętrzny, na przykład pozbyć się zbędnej wagi, zrobić nową fryzurę, kupić nowe ubrania. Staraj się dużo czasu spędzać z przyjaciółmi, nie bój się poznawać nowych ludzi. Owe porady dadzą ci możliwość rozpocząć życie od nowa i ostatecznie zapomnieć o nieudanych stosunkach.

 
Powiązane artykuły:
Jak powiedzieć chłopakowi, że się rozstajemy?
Powiedzieć chłopakowi, że rozstajemy się jest bardzo ciężko, lecz to należy zrobić i nie wywalać na partnera ceber brudu. Nie ma sensu wyjaśniać stosunków, jeśli decyzja już podjęta, toż lepiej zlitować się nad uczuciami chłopca i zawczasu przygotować swoją mowę.
Jak zapomnieć o ukochanym człowieku po rozstaniu się na zawsze?
Trudno znaleźć kobietę, która by nigdy w swoim życiu nie zderzała się z zerwaniem stosunków. W większości wypadków ten proces jest chorobliwy, lecz są niektóre rady, które pozwolą przeżyć rozwód. O tym opowiada nasz artykuł.
Jak zapomnieć o ukochanym mężczyźnie? Porady psychologa
Rozwód z kochanym człowiekiem może doprowadzić do depresji. W taki okres u niektórych dziewczyn absolutnie przepada interes do życia, a świat naokoło zdaje się szarym i mrocznym. Rady psychologa pomogą znaleźć wyjście z depresji.
Jak ładnie rozstać się z chłopakiem?
Czasami zdarza się tak, że miłość jest, jednak stosunki już nie przynoszą radości, a tylko obciążają. Prosto milcząco zniknąć z życia byłego kochanka, czy prowokować z nim niesnaski, żeby rozejść się - nie najlepszy wariant zakończenia stosunków.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty