Jak się rozstać z mężem i zrobić to bezboleśnie?

jak się rozstać z mężem

W życiu zdarzają się różne sytuacje i czasami należy podejmować bardzo trudne decyzje. Bardzo często stosunki między małżonkami się psują, marzenia o szczęśliwym życiu rodzinnym rujnują się i większość kobiet w takiej sytuacji podejmuje decyzję o rozwodzie. Jednak powiedzieć o tym swojemu mężowi jest bardzo trudno, tym więcej jeśli macie wspólne dzieci i za plecami kilkanaście lat życia małżeńskiego. Spróbujmy wyjaśnić jak się rozstać z mężem w taki sposób, aby wszytko odbyło się na spokojnie i maksymalnie bezboleśnie dla wszystkich członków rodziny.

Jak bezboleśnie się rozstać z mężem?

Jeśli rozwieść się chce oboje małżonków to sytuacja jest o wiele prostsza.Jeśli natomiast mąż kategorycznie tego nie chce to sytuacja jest bardziej skomplikowana. W takim wypadku kobiety się martwią o to jak odpowiednio uczynić, aby było lżej się rozstać z mężem, aby uniknąć awantur i kłótni.

Na początku musisz porozmawiać z mężem. Postaraj się mu wyjaśnić dlaczego postanowiłaś się rozwieść, jednak bez żadnych oskarżeń, kłótni. Podczas tej rozmowy najlepiej zachowywać spokój. W większości wypadków pokojowe rokowania mają pozytywne wyniki.

Rozstanie jest zawsze bardzo bolesne, zwłaszcza jeśli musisz się rozstawać z mężem, którego kochasz.Wiele kobiet martwi pytanie jak opanować siebie i dalej żyć. W tym wypadku musisz znaleźć jakieś ciekawe zajęcie. Na przykład pójdź na kursy języków obcych lub zajmij się tym, na co ci nigdy nie wystarczało ci czasu. Staraj się jak najmniej myśleć o tym co się stało, spotykaj się z kolegami, zabierz dzieci i ruszaj podróżować. Tojak się rozstać z mężem bezboleśnie dodaje sił.

O tym jak się rozstać z mężem jeśli macie wspólne dziecko wie chyba każda kobieta. Proces rozstania się powinien przebiegać maksymalnie bezboleśnie dla dziecka. Nigdy nie mów nic złego o swoim małżonku w obecności dziecka. Twój dzieciak powinien widzieć, że mama i tata go kochają, że im jest dobrze i pomimo tego, że się rozstali, między nimi pozostały dobre stosunki.

Nie zabraniaj swemu byłemu mężowi spotykać się z dziećmi, powinien jak najczęściej to robić, aby dziecko nie odczuwało, że mu brakuje ojca. Staraj się odwiedzać imprezy szkolne ze swoim byłym małżonkiem, aby dziecko odczuwało, że chociaż rodzice się rozstali, jednak pozostali rodziną.

 
Powiązane artykuły:
Jak przyłapać męża na zdradzie?
Ten artykuł pomoże ujawnić oznaki zdrady u męża. Czasami wystarczy zwrócić uwagę na niektóre właściwości zachowania małżonka i detale, żeby potwierdzić swoje obawy. Czytamy o tym dalej w naszym artykule.
Czy warto  wybaczać  zdradę?
Jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto przebaczać zdradę jest skomplikowane, ponieważ dużo zależy od sytuacji, właściwości charakteru i tak dalej. Rozpatrzymy przeróżne warianty i postaramy się dać rozwiniętą odpowiedź.
Zdrada męża - jak to przetrwać?
Przeżyć zdradę męża może nie każda kobieta. Wiele osób preferują żyć i nie chcą wiedzieć, że u męża pojawiła się kochanka. Lecz kiedy życie stawi przed pytaniem: przebaczyć kochanemu człowiekowi czy rzucić, należy znaleźć w sobie siły i podjąć prawidłową decyzję.
Zdrada męża – jak się zachowywać?
W tym artykule porozmawiamy o tym jak zachowywać się jeśli okazało się, że mąż zdradza. Dużo w tym pytaniu będzie zależało od tego, które cele prześladuje kobieta przy wykryciu zdrady. Każdy musi odszukać swoje rozwiązanie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty