Jak smażyć grzyby – najlepsze przepisy
Subtelności w smażeniu grzybów jest niedużo, lecz one istnieją. Wśród innych, zwłaszcza ważnie najpierw włączyć dość silny ogień i dobrze rozgrzać patelnię, a także nie nagromadzać dużo płodów w jednym naczyniu, ponieważ,wydzielając dużą ilość soku, grzyby będą gasiły się w nim, a nie obsmażały się. O szczegółach tego jak smażyć grzyby poprawnie i z czym je łączyć podczas przygotowywania, opowiemy w poniższych przepisach.
Jak smażyć grzyby z cebulą?
Jeśli poszczęściło ci się zebrać dużo leśnych grzybów, to wśród innych różnorodności potraw zwróć uwagę na proste przekąski, takie jak: przygotowane na włoski styl pieprzniki jadalne z pietruszką i parmezanem.
Składniki:
- pieprzniki jadalne - 390 g;
- garść liści pietruszki;
- gałąź tymianku;
- masło - 45 g;
- oliwa z oliwek - 35 ml;
- ząbek czosnku - 1 szt.;
- cebula - 115 g;
- bułka tarta -10 g.
Przygotowanie
Przed tym jak smacznie obsmażyć grzyby na patelni, odłóż około połowy masła, a część co pozostała roztop z oliwą z oliwek. Pieprzniki pozbaw od zabrudzeń za pomocą pędzla, czy wilgotnej szmaty. Na mieszance olejów smaż cebulowe kółka do przejrzystości. Do cebuli połóż pieprzniki, posól je i wyciśnij czosnek. Jak tylko grzyby oddadzą całą wilgoć i ona wyparuje, zostaw grzyby do rumienia się, a potem przenieś ich na talerz.
Na odłożonym maśle podsmaż bułkę tartą z listkami tymianku. Posyp grzyby gotowym okruchem i tartym parmezanem.
Jak poprawnie smażyć suszone grzyby?
Jeśli przygotowałaś grzyby na zapas to ich również prosto smażyć. Przed początkiem przygotowania płody wystarczy umieścić w ciepłej wodzie na kilka godzin, żeby napęczniały, a potem można przystępować do krojenia i smażenia. Płyn, co pozostał po wymaczaniu grzybów potem można wykorzystać w zupach, gulaszu i sosach.
Składniki:
- grzyby suszone - 1 1/2 szklanki;
- masło - 35 g;
- zielony groszek - 95 g;
- czosnek suszony - 2 łyżki;
- cebula suszona - 1 łyżeczka;
- tymianek suszony, bazylik, oregano - po 1 1/4 łyżeczki;
- papryka mielona - 2 łyżeczki.
Przygotowanie
Zalej grzyby ciepłą wodą i zostaw do spęcznienia. Połącz razem wszystkie przyprawy i dodaj szczyptę soli. Wyciśnij nadmiary wilgoci z grzybów, dowolnie pokrój ich i przesyp kawałeczki do patelni z dobrze rozgrzanym masłem. Dodaj groszek, można prosto zamrożony, potem dodaj zawartość naczynia z zaopatrzoną mieszanką przypraw. Zostaw grzyby,aby chwyciły złoty kolor, a następnie natychmiast podawaj.
Jak smażyć całe grzyby?
Grzyby przygotowane za tym przepisem wychodzą bardzo jaskrawymi, pachnącymi, pełnymi smaku i dlatego idealnie nadają się do dań z ryżu czy drugich zbóż, a także do prostego pszennego placka.
Składniki:
- ocet winny - 35 ml;
- curry w proszku - 1 łyżeczka;
- czosnek suszony, oregano - po 1 łyżeczce;
- oliwa z oliwek - 35 ml;
- pieczarki - 175 g.
Przygotowanie
Zacznij z oczyszczenia grzybów, a zanim zdejmujesz skórkę z powierzchni, postaw na ogień patelnię z oliwą z oliwek. Zwiększ ogień i smaż pieczarki blisko 3 minuty, potem zmniejsz ogień i zostaw grzyby jeszcze na 4–6 minut. Zmieszaj ocet z przyprawami i zalej tą mieszanką pieczarki w środku przygotowania.
Jak smażyć zamrożone borowiki szlachetne?Składniki:
- zamrożone borowiki - 380 g;
- zamrożone leśne grzyby (różne) - 240 g;
- szczypta szałwii, tymianku, rozmarynu i chili;
- koncentrat pomidorowy - 35 g;
- czosnkowe ząbki - 3 szt.
Przygotowanie
Umieść grzyby bezpośrednio zamrożone do rozgrzanego oleju i daj im się roztopić, a zbędnej wilgoci wyparować. Podczas gdy płyn jeszcze jest w patelni, dodaj koncentrat pomidorowy i przyprawy, a jak tylko ona w całości zniknie, wyciśnij ząbki czosnku i zostaw wszystko na ogniu przez pół minuty.