Jak świętować Halloween w domu?

jak świętować Halloween w domu

Halloween – niezwykle popularne święto w USA i innych krajach zachodnich, które w ostatnim czasie stało się bardzo popularne i w naszym kraju. Oczywiście to jest dość poważne święto, podczas którego należy wspominać dusze wszystkich zmarłych, jednak w realnym świecie – to szybciej powód od duszy zabawić się i pocieszyć. Kiedy powstaje pytanie - "gdzie świętować Halloween?", można całkiem zdecydować się, aby zrobić to w warunkach domowych.

Jak można świętować Halloween w domu?

W domu można zrobić wspaniałą kostiumową imprezę i zaprosić na nią swoich przyjaciół i znajomych. Główną zasadą wejścia na nią powinna być obecność kostiumu. Gospodarze domu mogą zaproponować gościom wypełnić specjalną ankietę na wyznaczenie najfajniejszego i jaskrawego kostiumu i ogłosić wynik w końcu wieczoru.

Dla domowej imprezy należy zatroszczyć się o akompaniament święta. Naturalnie muzyka powinna być taka, aby było prosto i wesoło tańczyć, można zastosować kilka tematycznych, z lekka złowieszczych kompozycji.

Oddzielną uprzejmość warto okazać oświetleniu. Idealnie jeśli w domu jest światło pod sufitem, czy w jakimkolwiek innym miejscu, które może stać się głównym źródłem światła dla imprezy. Ważne, żeby oświetlenie było przygłuszone, dobrze jeśli w nim będą złowieszcze czerwone tony.

Również można twórczo popracować nad żywnością, oferowaną dla gości. Na przykład fajnie będą wyglądać ciastka pod postacią czaszek. Z napojów przewagę najlepiej oddać różnym koktajlom. Idealny wariant – "krwawa Mary".

Pomysły dekoracji domu na Halloween

Stworzenie niezbędnego wyglądu zewnętrznego – pytanie bardzo ważne, od niego na 90% zależy wrażenie całej imprezy. Toż jeśli zdecydowaliście się świętować Halloween w domu, trzeba popracować i pomyśleć jak ubrać dom odpowiednim sposobem. Na przykład dookoła można postawić albo nawet uwiesić do sufitu wycięte twarze z dyni, figurki czartów, czaszki, szkielety. Gość, który natrafił na święto, musi wyraźnie zrozumieć, gdzie on znajduje się, od razu jak przestąpi próg. Można na przykład zrobić podstawki na talerze pod postacią rąk, a ściany ubrać figurkami duchów. W rzeczywistości wszystkie pomysły na Halloween i związane z nim dekoracje domu są proste, ale wymagające wyobraźni i pewnego czasu i cierpliwości na realizację.

Halloween – to święto, w które zakochała się młodzież. Jednak całkiem niekoniecznie świętować go w klubie, można i w domu zorganizować fajną i niezapomnianą imprezę.

 
Powiązane artykuły:
Historia święta Halloween
Halloween - te nie tylko wesołości i atrybutyka, a wielowiekowa kultura dawnych narodów. Dokładna historia powstania tego święta jest opisana w artykule.
Pomysły na świętowanie Halloween – stylizacja na imprezę
To wesołe, mistyczne i okropne święto przyjęto zaznaczać w kompanii z różnymi konkursami i rozrywkami. Jak przeprowadzić imprezę Halloween? O tym opowie artykuł.
Jak obchodzić Halloween?
Święto Halloween – przepiękny powód zorganizować tematyczną imprezę i spłatać prawdziwe wesołości. O idei, jak uczcić Halloween, czytamy dalej i bierzemy na notatkę.
Makijaż na Halloween, czyli makabryczny make-up na święto, który zrobi furorę
Halloween – bardzo popularne na całym świecie święto. A zwłaszcza ten dzień jest ulubiony młodzieżą – przecież to doskonały powód zabawić się. Żeby zrobić Halloween takim co zapamiętuje się, zróbcie odpowiedni makijaż.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty