Jak szybko posprzątać w pokoju?

jak szybko posprzątać w pokoju

Prawdopodobnie każdy z nas miał do czynienia z sytuacją, gdy sprzątanie w pokoju przez cały czas odsuwamy na potem. I w pewnym momencie jak to się zazwyczaj zdarza, bardzo szybko trzeba wszystkie przedmioty ustawić w odpowiednim miejscu, aby zdążyć przed przyjściem gości.

Zaczynamy biegać po całym mieszkaniu, chowając w pośpiechu wszystkie niepotrzebne przedmioty, i gdy oni już stoją na progu wrzucamy do szafy pozostałą odzież. Aby nie wynikało podobnych sytuacji ekstremalnych, udzielimy ci kilku korzystnych porad, jak szybko posprzątać w mieszkaniu. Kierując się nimi uda ci się nie tylko szybko i jakościowo posprzątać w mieszkaniu, ale również oszczędzić czas, który możesz poświęcić na coś bardziej przyjemnego.

Porady dotyczące szybkiego sprzątania mieszkania

Aby pobudzić w sobie interes do sprzątania w domu wystarczy czasami po prostu włączyć ulubioną muzykę. To pierwsza zasada szybkiego sprzątania w pokoju, która pomoże przekształcić proces czyszczenia mieszkania na przyjemne zajęcie i polepszy humor.

Tak na prawdę poprawnie zarządzając czasem szybkie sprzątanie w pokoju można zrobić w ciągu kilku minut, zanim ugotuje się woda w czajniku dla przygotowania porannej kawy lub herbaty. Paru minut wystarczy, aby na przykład posprzątać na stole , poukładać kremy na nocnym stoliku, poskładać obuwie do szafki, albo zwolnić wieszak w korytarzu od dużej ilości kurtek i płaszczy.

Jeszcze jedna porada dotycząca szybkiego sprzątania w mieszkaniu: z rozumem wykorzystuj czas, który poświęcasz na rozmowy telefoniczne. Gdy rozmawiasz przez telefon, trzymając go w jednej ręce, drugą ręką możesz powycierać kurz na meblach, na stole komputerowym, parapecie, poskładać ubranie do szafy na półki, posprzątać pościel, włożyć pranie do pralki lub zebrać do worka na śmieci niepotrzebne przedmioty.

szybkie sprzątanie mieszkania porady

Ponieważ posprzątać szybko w pokoju trzeba przed nieoczekiwanym przyjściem gości działać należy w szybkim tempie. Prawdopodobnie nie będziesz miała czasu na muzykę, ponieważ najgłówniejsze to zdążyć posprzątać. W takim wypadku schowaj ubranie, które znajduje się na wierzchu, obowiązkowo posprzątaj pościel, umyj brudne naczynie, albo chociażby poskładaj je w jednym miejscu, niepotrzebne papiery i przedmioty połóż do worka na śmieci, ustaw na półkach elementy dekoru i zabierz z pokoju wszystko, co tam jest niepotrzebne.

Jak widzisz nasze porady dotyczące szybkiego sprzątania w mieszkaniu są dosyć proste. Kierując się nimi, a można jakościowo i z zadowoleniem posprzątać w domu. Należy jedynie poprawnie zorganizować własny czas i porządek działań.

 
Powiązane artykuły:
Jak szybko posprzątać w mieszkaniu?
Częste sprzątanie zajmuje lwią część czasu gospodyni. A czy można zaoszczędzić czas i dosięgnąć tegoż wyniku? Jak szybko posprzątać w mieszkaniu i otrzymać dobry wynik? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak pielęgnować sufit napinany – kilka skutecznych zaleceń
Sufit napinany dziś – ozdoba każdego domu, jednak warto pamiętać, że taki decorum wymaga szczególnej uwagi. Takie sufity bardzo łatwo można uszkodzić. Jak opiekować się sufitami napinanymi? O tym opowiemy w artykule.
Czym usunąć zapach kociego moczu?
Każdemu kto ma kota jest znajomy problem zapachu kociego moczu, co dostawia masę niewygód. A jeśli kot zrobił swoją brudną sprawę na kobiercu, czy miękkich meblach, to wydaje się, że zapachu nie jesteśmy w stanie pozbyć się?
Jak usunąć plamy z moczu dzieci z kanapy?
Wszystkim rodzicom bobasów jest znajomy problem dziecięcego moczu na meblach, w szczególności miękkich i drogich. W artykule opowiemy o sposobach jak można wywieść dziecięcy mocz z kanapy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty