Jak szybko wyczyścić mikrofalówkę?

jak szybko wyczyścić mikrofalówkę

Mikrofalówka jest bardzo przydatnym urządzeniem w kuchni, bo znacznie ułatwia nasze życie. Ale i ona wymaga od nas troszczenia się. Jeśli jedzenie umieścić w mikrofalówce bez pokrywy, wewnętrzna powierzchnia szybko się brudzi – rozgrzany tłuszcz rozpryskuje się po ściankach.

Jak szybko wyczyścić tłuszcz z mikrofalówki?

Czyścić kuchenkę mikrofalową można tylko miękką, czystą szmatką, aby nie porysować powłoki wewnętrznej. Oczyścić mikrofalówkę dość szybko można za pomocą naturalnych środków, unikając użycia preparatów chemicznych.

Łatwo dokonać czyszczenia kuchenki mikrofalowej za pomocą sody oczyszczonej, cytryny lub octu:

  1. Trzeba wlać do pojemnika 200 gramów wody i dodać dwie łyżki octu.
  2. Umieścić miskę w kuchence na 5-10 minut i włączyć tryb maksymalny.
  3. Następnie niech pojemność postoi wewnątrz jeszcze 20 minut.
  4. Po takim zabiegu brud lub tłuszcz można będzie łatwo usunąć ze ścianek za pomocą miękkiej ściereczki.
  5. Przy takiej metodzie kuchnia wypełnia się zapachem octu i potrzebuje wentylacji.

Zamiast octu do pojemnika można dodać sok z całej cytryny lub pokrojone plasterki. Efekt będzie taki sam, tylko pokój wypełni się przyjemnym zapachem cytryn. W taki sposób wyeliminujesz z kuchenki nieprzyjemne zapachy.

Jeśli octu lub cytryny w domu nie okazało się, zamiast nich w wodzie trzeba wymieszać łyżkę sody i wstawić na 10 minut do włączonej mikrofalówki, a następnie przetrzeć gąbką powierzchnię wewnętrzną.

Oczyścić wnętrze kuchenki można za pomocą środków. Rozpryskać go wewnątrz na ściankach, ustawić maksymalną moc na 1 minutę, a następnie usunąć wilgotną gąbką do mycia razem z tłuszczem.

Jak widać wyczyścić mikrofalówkę można szybko i łatwo. A żeby mniej ulegała zabrudzeniu, najlepiej dania przykryć szklanymi pokrywami. One zapobiegają rozpryskiwaniu się wewnątrz kuchenki tłuszczu po ściankach.

 
Powiązane artykuły:
Domowe sposoby na odkamienianie – jak usunąć kamień z czajnika?
Kamień w czajniku - to nie tylko nieestetyczne, ale i szkodliwe dla zdrowia. Jak szybko i bez wysiłków obmyć czajnik od nawaru w domowych warunkach? O tym opowiemy w artykule.
Szybkie i łatwe sposoby mycia zabrudzonej mikrofalówki – jak czyścić wnętrze mikrofalówki?
Wielu gospodyniom mycie kuchenki mikrofalowej może poddać się prawdziwym piekłem – zbyt męczącą jest ta sprawa. Jednak nie rozpaczajcie – w artykule podpowiemy szybki sposób jak oczyścić kuchenkę mikrofalową.
Pleśń w pralce – jak się jej pozbyć?
Wskutek stałej obecności wody i wilgoci w pralce może pojawić się pleśń, co brudzi odzież i wyrządza szkody zdrowiu. Jak pozbyć się takiego problemu? O tym opowiemy w artykule.
Kwasek cytrynowy do usuwania kamienia w czajniku
Pojawienie się kamienia i osadu może beznadziejnie zepsuć czajnik, toż z takim problemem należy walczyć. Jak można wykorzystać kwasek cytrynowy w jakości środka od osadu? O tym opowie artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty