Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach?

jak szybko wysuszyć  lakier na paznokciach

Często zdarza się tak, że manicure trzeba robić w pośpiechu i czasu na naturalne wyschnięcie pokrycia nie ma. W takim wypadku musisz znać sposoby na to jak szybko wysuszyć lakier. Jest ich niewiele, ale pomagają przyśpieszyć owy proces. Niektóre metody dają możliwość otrzymać pożądany wynik po upływie 3-5 minut.

Jak można szybko wysuszyć lakier na paznokciach domowym sposobem?

Jeśli zawczasu nie kupiłaś specjalnych środków, które przyśpieszają proces wyschnięcia pokrycia można skorzystać z dostępnych środków, które są w każdym domu.

Oto w taki sposób można szybko wysuszyć lakier na paznokciach:

  1. Zimna woda. Aby środek do malowania stał się twardy należy przygotować miskę z bardzo zimną wodą. Jeśli chcesz możesz dodać kilka kostek lodu. Po naniesieniu lakieru należy zanurzyć paznokcie do wody na 2-3 minuty i dać im możliwość wyschnąć w sposób naturalny.
  2. Olej roślinny. Owy produkt przyśpiesza proces wyschnięcia lakieru 2 razy. Należy pomalować paznokcie, zaczekać przez 1-3 minuty, następnie nanieść na nie cienką warstwę za pomocą pędzla, oleju roślinnego. Po upływie 2-3 minut można umyć ręce zimną wodą i wytrzeć serwetką. Analogiczne oddziałowuje masło, które sprzedaje się w postaci sprayu do ciast lub smażenia.
  3. Zimny lakier. Owy swoisty livehick daje możliwość zrobić manicure bardzo szybko. Zanim przystąpisz do umalowania paznokci umieść lakier do lodówki na 15-20 minut. Ochłodzone pokrycie wysycha w mgnieniu oka.

Jak wysuszyć grubą warstwę lakieru na paznokciach?

Niektóre lakiery są bardzo przeźroczyste, więc aby uzyskać bardziej jaskrawy i nasycony kolor należy nanieść go kilka razy. Gruba warstwa pokrycia wysycha bardzo długo, przy czym w czasie wysychania nie można nic robić, ponieważ nawet nieznaczne dotknięcie może zepsuć manicure.

Więc wiele kobiet interesuje pytanie, czy można wysuszyć paznokcie suszarką do włosów, ponieważ owe urządzenie cudownie radzi sobie z mokrymi włosami.

Cała sprawa tkwi w tym, że gorące powietrze usuwa jedynie wilgoć, natomiast lakier potrzebuje twardnięcia. Więc suszarkę można wykorzystywać tylko w tym wypadku, jeśli posiada funkcję zimnego powietrza. Ciepłe i gorące powietrze oddziałowuje na lakier odwrotnie – on staje się miękki i w związku z tym bardziej powoli wysycha.

Analogiczny efekt możesz otrzymać jeśli umieścisz ręce pod klimatyzatorem lub wentylatorem dmuchając na nie lub trzymając ręce przy otwartym oknie.

Również gruba warstwa lakieru wysycha szybciej w wypadku stosowania domowych sposobów opisanych wcześniej. Jednak bardziej skuteczne są zawodowe metody suszenia paznokci.

Szybkie i skuteczne sposoby na suszenie lakieru na paznokciach

Istnieje kilka rodzajów płynów, które przyśpieszają wysychanie lakieru na paznokciach:

  1. Pokrycie finiszowe. Środek do suszenia, który jeśli chodzi o konsystencję jest podobny do przeźroczystego lakieru do paznokci. Oprócz tego, że przyśpiesza proces wyschnięcia lakieru, wydłuża okres służenia manicure i również paznokcie uzyskują dodatkowy połysk.
  2. Olej. Owy środek sprzedawany jest w postaci pojemnika z pipetką. Kropelka oleju szybko rozpływa się po paznokciu i sprzyja jak wysuszyć  lakier na paznokciachszybkiemu wysychaniu. Oprócz tego środek nawilża i zmiękcza naskórek.
  3. Spray. Najbardziej wygodny środek do naniesienia. Pryskamy spray na paznokcie i po upływie 2-4 minut wysycha nawet bardzo gruba warstwa lakieru. Podczas trafiania na skórę wywołuje nieprzyjemne odczucia, jednak nie szkodzi.
  4. Szybko wysychający lakier. Dzięki owemu produktowi można nie kupować żadnych innych środków do suszenia. On wysycha w ciągu 5 minut, samodzielnie. Wady – szybko się psuje, ponieważ wysycha bezpośrednio we flakoniku, manicure nie jest długowieczny.
 
Powiązane artykuły:
Maseczka do paznokci z czerwonego pieprzu
Wiadomo, że papryka to bardzo ostre warzywo i jego użycie wywołuje przypływ krwi, co przyśpiesza procesy, które odbywają się. Spróbujcie zrobić maskę dla wzrostu i umocnienia paznokci z papryką. Wynik przyjemnie zdziwi każdego.
Pilnik do paznokci i różne rodzaje narzędzi do manicure
Przyszedł czas zmienić ulubiony pilnik do paznokci, a nie wiecie, które narzędzie wybrać. Wam pomoże artykuł. W nim dokładnie są opisane wszystkie istniejące odmiany pił zależnie od materiału wyrobu, piłowania, a także ścieralności.
Rozwarstwiają się i łamią paznokcie – przyczyny i leczenie
Paznokcie, które łamią się to zjawisko znajome wielu dziewczynom. W pewnych wypadkach to nie tylko kosmetologia, ale i medyczny problem. Zorientujemy się dlaczego łamią się paznokcie i jak z tym walczyć.
Hitowe paznokcie domowym sposobem – jak wykonać matowe paznokcie?
Chcecie spróbować zrobić manicure bez połyskującego blasku, stworzyć gustowne matowe pokrycie? W materiale są opisane skuteczne sposoby osiągnięcia pożądanego wyniku. Ich można stosować przy naniesieniu zwyczajnego lakieru,czy żelu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty