Jak szybko wysuszyć ubranie – kilka skutecznych sposobów

jak szybko wysuszyć ubranie

Czasami zdarza się, że trzeba wysuszyć niektóre rzeczy szybko .Jak szybko wysuszyć rzeczy,aby je nie zniszczyć?

Mając nowoczesną wielofunkcyjną pralkę, to jest nietrudne. Jednak nawet nie mając pralki to będzie sprawą nieskomplikowaną. Można używać suszarki do włosów, piekarnika, kaloryfera, ogrzewacza. Również dosyć szybko można wysuszyć ubranie za pomocą żelazka.

Sposoby na szybkie suszenie

Jeśli musisz szybko wysuszyć ubranie za pomocą pralki to skorzystaj z funkcji szybkich obrotów, wykręcania i suszenia, które posiada każda współczesna pralka. Ubranie będzie suche po 20-30 minutach, jeśli to jest potrzebne to pozostanie tylko go wyprasować. Jeśli pralka nie posiada funkcji suszenia to skorzystaj z suszarki do włosów, ciepłego wentylatora. Jasna rzecz, że to zajmie nieco więcej czasu. W ciągu pół godziny będziesz musiała suszyć ubranie po każdej stronie. Można odwiesić ubranie na wieszak lub krzesło i włączyć wentylator lub ogrzewacz powietrza. Suszymy, przewracamy na inną stronę, suszymy i prasujemy.

Jak poprawnie wysuszyć ubranie?

Nie można używać żelazka do suszenia ubrań wełnianych, z dzianiny wełnianej i niektórych innych tkanin.Do ich suszenia najlepiej używać suszarki do włosów, ciepłego wentylatora, ogrzewacza i nawet piekarnika. Piekarnik musi być czysty, ponieważ ubranie po wysuszeniu może pachnąć mięsem lub rybą. Dobrze jeśli piekarnik jest zaopatrzony w wentylator, dzięki niemu ubranie szybciej wyschnie. Jeśli musisz szybko wysuszyć ubranie latem to najlepiej go umieścić na słoneczku w temperaturze powyżej 20 stopni. Pod wpływem promieni słonecznych i minimalnego wiatru, proces suszenia przebiega bardzo szybko. Najlepiej, aby nie zastanawiać się w jaki sposób szybko wysuszyć ubranie, a wcześniej dobrać ubranie, które założysz. Czyste, wyprasowane ubranie należy przechowywać na wieszakach lub na półkach w szafie. Ubranie z jak wysuszyć ubraniedzianiny układaj na jednej kupce.

Suszymy skarpetki

Jak szybko wysuszyć skarpetki, gdy złapała cię ulewa lub nagle zrozumiałeś, że nie masz czystych, niepodartych skarpetek? Jeśli skarpetki zrobione są z naturalnych materiałów (bawełna, bambus, lniane lub jedwabne) to można je oczywiście wysuszyć za pomocą żelazka, używając ściereczki bawełnianej. Skarpetki, pończochy, rajstopy, zawierające nici syntetyczne, wełniane, najlepiej suszyć bez użycia żelazka, korzystając z suszarki do włosów lub wentylatora.

 
Powiązane artykuły:
Praktyczne porady o tym, czy można prać skórzane rękawiczki?
Jeśli kupiliście skórzane rękawiczki, to trzeba wiedzieć jak je można prać i czyścić po zabrudzeniu. Przecież w razie nieprawidłowego podejścia rzecz może całkiem się zepsuć. Przygotowaliśmy wyczerpującą informację dotyczącą tego delikatnego akcesorium.
 Jak prać kaszmirowy płaszcz, aby znowu wyglądał jak nowiutki?
Kaszmir - bardzo delikatna tkanina, a nieprawidłowe pranie może ją beznadziejnie zepsuć. Wiele osób zastanawia się czy można prać kaszmirowy płaszcz? Odpowiedź jednoznaczna - można. Dokładną instrukcję - jak prać płaszcz z kaszmiru, czytamy dalej.
Czy można prać futro naturalne i sztuczne?
Każda posiadaczka futerkowych rzeczy, zwłaszcza światłych, zastanawiała się, czy można prać futro i jeśli tak, to w jaki sposób. Wszystko zależy od tego, naturalne czy sztuczne pochodzenie on ma. O tych wypadkach i nie tylko teraz opowiemy w naszym artykule.
Jak wybielić wypłowiałe białe rzeczy?
Dowolna biała rzecz z czasem płowieje, nabywając szary czy żółtawy odcień. Nie musicie się jednak martwić, bo na pewno możecie przywrócić odzieży byłą intensywność i wyraźny kolor. Jak i czym można wybielić wypłowiałe rzeczy, opowiemy w dalej artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty