Jak udekorować stół serwetkami?

Za każdym razem podczas wesela lub urodzin podziwiasz ładnie złożone serwetki na stole w restauracji? Chcesz, aby te wspaniałe serwetki również zdobiły twój dom, jednak nie wiesz, w jaki sposób składać te kieszonki i figurki? Jednak nigdy nie jest za późno się nauczyć i zadziwić swoich gości podczas kolejnej imprezy. Proponujemy dwa proste master class dekorowania stołu.

Wariant pierwszy – jak udekorować stół świąteczny?

Bardzo sympatycznie wyglądają serwetki złożone w postaci wachlarza w kielichu.

jak udekorować stół serwetkami

Zrobić to dosyć prosto, a dzięki takiemu udekorowaniu stół będzie wyglądać wspaniale. Składać serwetki najlepiej już po tym, jak na stole zostały ustawione wszystkie kielichy. Aby wachlarz wyglądał ładnie, należy przed tym serwetki krochmalić.

jak udekorować stół serwetkami 2 jak udekorować stół serwetkami 3

Przystępujemy bezpośrednio do procesu składania: serwetkę składamy na pół w prostokąt. A potem zaczynamy zaginanie na centymetrowe paski. Każdy pasek powinien mieć około 2 cm szerokości.

Następnie nasz wachlarz zginamy w pół i wstawiamy do kielicha nieco zginając podstawę, aby wachlarz się trzymał. Fiksujemy środek wachlarza agrafką, aby nie rozwalił się na dwie połówki. Wszystko jest gotowe. Serwetki wyglądają wspaniale i elegancko.

jak udekorować stół serwetkami 4 jak udekorować stół serwetkami 5

Wariant drugi – jak udekorować stół serwetkami?

Kontynuujemy dekorowanie stołu świątecznego własnymi rękami. Tym razem zrobimy kieszonki na widelce, noże i łyżki.

Bardzo oryginalnie i niebanalnie wyglądają sztućce w takiej kieszonce, które zazwyczaj kładziemy przy talerzu. Natomiast kieszonka będzie idealnie pasować do stołu świątecznego.

jak udekorować stół serwetkami 6

Na początku kładziemy serwetkę na równą powierzchnię, składamy dolną połówkę w taki sposób, aby górny pasek znalazł się pod nią. Składamy jeszcze raz. Bierzemy górną krawędź serwetki i zawijamy ją do dolnej krawędzi.

jak udekorować stół serwetkami 7

Ową krawędź zawijamy w postaci rurki około 2 razy. Pozostałe dwie krawędzi składamy od tyłu kilka centymetrów wyżej dolnej zawiniętej krawędzi. Ostre krawędzie zawiń pod serwetkę. Do otrzymanej kieszonki śmiało wkładamy sztućce.

jak udekorować stół serwetkami 8

Wszystko jest gotowe!

W galerii do twojej dyspozycji jeszcze kilka wariantów udekorowania stołu serwetkami.

jak udekorować stół serwetkami swoimi rękami 1 jak udekorować stół serwetkami swoimi rękami 2 jak udekorować stół serwetkami swoimi rękami 3
jak udekorować stół serwetkami swoimi rękami 4 jak udekorować stół serwetkami swoimi rękami 5 jak udekorować stół serwetkami swoimi rękami 6
jak udekorować stół serwetkami swoimi rękami 7 jak udekorować stół serwetkami swoimi rękami 8 jak udekorować stół serwetkami swoimi rękami 9
 
Powiązane artykuły:
Sztuczna trawa do dekoracji – gdzie jest instalowana?
Współczesne dekoracyjne materiały pozwalają imitować praktycznie wszystko, cokolwiek. Teraz dla decoru świeżą natką nie zdarzy się urządzać w domu trawnik - sztuczna trawa dla decoru doskonale jego zamieni.
Jak udekorować butelkę szampana?
Z pomocą decoru butelek można bez szczególnych kosztów stworzyć unikalny prezent czy ozdobę, co zapamiętuje się, do wnętrza, święta, czy sesji zdjęciowej. O tym, jak ubrać butelkę szampana, opowiemy w naszym artykule.
Abażur do lampy stołowej własnymi rękami
Przedmioty decorumu zrobione swoimi rękami są zawsze w cenie. Na życzenie ręcznie można zrobić praktycznie dowolną rzecz. Majster class do stworzenia abażuru dla lampy swoimi rękami znajdziecie w artykule.
Woreczki na płatki róż własnymi rękami
Piękna tradycja obsypywać nowożeńców płatkami róż przyszła z krajów Zachodu i od razu zdobyła popularność. I jeśli również planujecie zrobić coś podobnego na swojej uroczystości, przydadzą się pakiety dla różowych płatków.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty