Jak udzielić pierwszej pomocy w różnych przypadkach: 6 skutecznych porad

Na pewno nie ma wśród nas osoby, która by przynajmniej raz w życiu przy upadku nie doznała różnych urazów (siniaki, zadrapania), zwłaszcza w dzieciństwie. Okazuje się, że istnieje kilka skutecznych środków, które pomogą z łatwością poradzić sobie z takiego typu urazami.

Przy krojeniu żywności można skaleczyć palec, obijamy się ciałem o meble, po czym na nim pojawiają się siniaki, spożywając bardzo gorące posiłki, można poparzyć sobie podniebienie, język. Siniaki i zadrapania na ciele nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, jak szybko się ich pozbyć? Zobacz kilka niezawodnych sposobów.

1. Siniakom powiedz nie!

ocet

Siniaki na ciele nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, dlatego, jak tylko się pojawią, natychmiast zaczynamy się zastanawiać, jak szybko się ich pozbyć. Istnieje jeden niezawodny sposób na siniaki. Na świeżego siniaka skuteczny będzie kompres z octu jabłkowego. Przyłożony do sińca na kilka godzin sprawi, że niebawem on zniknie.

2. Zatamowanie krwawienia

dezodoranty

Nie wiesz, jak szybko zatamować krwawienie z rany? Zaopatrz się w dezodorant, w skład którego wchodzi chlorowodorek glinu.

3. Cukier na poparzone podniebienie

cukier

Jeśli przypadkowo poparzyłeś sobie podniebienie lub język gorącym napojem, uśmierzyć ból pomoże cukier. Połóż szczyptę cukru na język (możesz też użyć kostki) i ssij przez kilka minut.

4. Cudowna wazelina

vaseline

Stosowanie wazeliny na skaleczenia pomaga im się szybciej goić, w dodatku skutecznie tamuje krwawienie.

5. Jak wyciągnąć drzazgę z ciała

klej

Jeśli drzazga wbiła ci się w ciało, ale nie masz pod ręką ani igły, ani pincety, aby ją usunąć, z pomocą przyjdzie zwykły klej. Nanosimy kroplę kleju na wystającą część ciała obcego i pozostawiamy do wyschnięcia. Następnie trzeba oderwać zaschnięty klej. Drzazga powinna wyjść razem z nim.

6. Zachowanie w tłumie

udzie

Kiedy jesteś uczestnikiem jakiejś masowej imprezy, istnieje prawdopodobieństwo tego, że zostaniesz przez kogo potrącony i upadniesz. Jeśli upadłeś i znalazłeś się na ziemi, nie staraj się przyjąć pozycję embrionalną, natomiast spróbuj złapać się ubrań innych ludzi i postaraj się podnieść.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty