Jak uprawiać seks w czasie okresu?

jak uprawiać seks w czasie okresu

Aby urozmaicić życie intymne można odnaleźć mnóstwo różnorodnych sposobów. Niektóre pary dążąc do otrzymania nowego doświadczenia i nowych wrażeń praktykują seks w czasie okresu. Nie zważając na to, że wiele z nich zauważa otrzymanie większego zadowolenia w czasie okresu, jednak należy pamiętać o niektórych niebezpieczeństwach. Więc przede wszystkim kobieta musi zadbać o to, jak poprawnie uprawiać seks w czasie okresu. Chcąc eksperymentować należy przestrzegać odpowiednich zasad, uwzględnić "za" i "przeciw".

Czy szkodliwie jest uprawiać seks w czasie okresu?

Jeśli kobieta w czasie okresu czuje się dobrze i chce intymnej bliskości to może sobie na to pozwolić. Jednak obowiązkowo trzeba uwzględnić to, że w czasie dni krytycznych rozwiera się szyjka macicy, więc jest wrażliwa na różne infekcje i bakterie. W tym okresie istnieje wysokie ryzyko doznania urazów i zdobycia różnych chorób. Jednak, jeśli przestrzegać niezbędnych środków ostrożności, to można uniknąć negatywnych następstw uprawiania seksu w czasie miesiączki.

Przede wszystkim musisz na 100% być pewna, że partner jest zdrowym. Jeśli wszystko jest w porządku należy podmyć się przed i po stosunku płciowym. Również obowiązkowo należy używać prezerwatywy.

Pozytywnie odpowiedzieć na pytanie, czy bezpiecznie jest uprawiać seks w czasie miesiączki można tylko w tym wypadku, jeśli partnerzy byli ostrożnymi, dokładnie zadbali o własną higienę. Jeśli w czasie stosunku płciowego pojawił się ostry ból, natychmiast należy zaprzestać stosunku płciowego.

Czy korzystnie jest uprawiać seks w czasie okresu?

Lekarze twierdzą, że uprawianie seksu w czasie okresu ma niektóre korzyści. Owy naturalny masaż macicy daje możliwość pozbyć się czy można uprawiać seks w czasie okresu  skupionej endometrii w macicy. Oprócz tego jaskrawe orgazmy zmniejszają odczucia bólowe, dzięki temu okres przebiega o wiele lepiej.

Również psycholodzy wymieniają plusy. Partnerzy stają się bardziej delikatnymi, bliskimi, stosunki stają się bardziej poufnymi.

Jaki seks uprawiać w czasie okresu?

Jednak, jeśli kobieta nie może zdecydować się uprawiać seks w czasie okresu, natomiast mężczyzna nie ma zamiaru odmawiać sobie w te dni intymnej bliskości, można uprawiać inny rodzaj seksu. Łaski oralne podobają się przedstawicielom płci silnej niemniej, aniżeli klasyczny seks.

 
Powiązane artykuły:
Seks w czasie okresu – plusy i minusy
Pytanie bezpieczeństwa seksu podczas menstruacyjnego cyklu każda para rozpatruje sama i decyduje jak postępować. Opowiemy o tym z punktu widzenia medycyny. Czytamy dalej o tym.
Podstawowe zasady bezpiecznego seksu
Bezpieczny seks – poręczenie zdrowia. Którą by pobitą nie zdawała się ta fraza, lecz jej aktualność i wczoraj, i dziś, i jutro będzie bezsprzeczna, ponieważ kosztuje za wiele, oprócz samego zdrowia.
Ile spalamy kalorii w czasie seksu?
W tym artykule rozpatrzymy bardzo ciekawe pytanie, odnoszące się do palenia kalorii w seksie. Dowiadujecie się - ile w przybliżeniu kalorii traci się? Przy czym zależne to jest od niektórych wskaźników.
Ile powinien trwać seks?
Mówiąc o seksie skomplikowanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile on musi trwać, ponieważ istnieją różne okoliczności, które mają prosty wpływ na trwanie aktu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty