Jak uśpić niemowlę bez kołysania?

jak uśpić niemowlę bez kołysania

Pytanie, jak uśpić dziecko bez kołysania, w pewnym momencie powstaje w każdej młodej rodzinie. Jasna rzecz, na początku owy proces jest całkiem naturalny, jednak gdy waga malucha sięga 8-10 kg, to jest bardzo męczące i niebezpieczne dla zdrowia mamy.

Z tego więc powodu, większość rodziców wcześniej czy później decydują się na to, aby nie bujać swego dzidziusia przed snem, jednak przy tym mają do czynienia z mnóstwem problemów. Maluch, który zasypiał wyłącznie za pomocą tej metody nie rozumie, jak można zasnąć w inny sposób. Niemowlaki bardzo czule reagują na dowolne zmiany w ich życiu, z tego więc powodu na dowolne zmiany nowatorskie rodziców reagują w postaci sprzeciwu.

Większość opiekuńczych i kochających rodziców nie mogą wytrzymać długiego i głośnego krzyku dziecka, który pojawia się wtedy, gdy oni starają się uśpić go bez bujania, więc zaczynają robić to, jak i przed tym. Jednak należy pamiętać, że kołysać dziecko w przyszłości będzie jeszcze trudniej, chociaż oduczyć go od tego męczącego procesu jest tak samo trudno.

W niniejszym artykule opowiemy o tym, jak bez bujania uśpić niemowlaka, aby nie doznał urazu psychologicznego, ale przy tym miał dobry i mocny sen, bez obciążenia kręgosłupa mamy.

Jak uśpić niemowlę bez kołysania?

Przede wszystkim musisz stworzyć odpowiedni obrzęd, dzięki któremu dzidziuś będzie rozumiał, że przybliża się pora snu. Na przykład każdego wieczoru, przed snem, możesz robić maluchowi delikatny, rozluźniający masaż, następnie karmić piersią lub mieszanką mleczną, następnie zakładać piżamę, czytać bajkę lub śpiewać kołysankę, w wyniku czego dzidziuś zaśnie.

Jasna rzecz, że na początku, ostatniemu działaniu powinno towarzyszyć bujanie, jednak z czasem istotność owego elementu będzie się zmniejszać. Gdy maluch zacznie łączyć wszystkie obrzędy z zasypianiem, to z monotonnych ruchów bujania można będzie zrezygnować. Jednak pamiętaj, jeśli podjęłaś taką decyzję, nie możesz z niej zrezygnować. Ponieważ twoje dziecko nie będzie mogło zrozumieć, czego od niego chcesz i będzie się denerwować jeszcze więcej. Nie obawiaj się płaczu lub agresji swojej córki lub syna, przecież nie zmuszasz go robić coś niemożliwego. Samodzielne zasypianie – to naturalny proces, który jest dostępny każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku.

Zazwyczaj, po raz pierwszy, aby uśpić dziecko w taki sposób, będziesz potrzebowała sporo czasu. Jeśli maluch nie może zasnąć w ciągu 50-60 minut, powtórz obrzęd. Nie zważając na trudności usypiania niemowlaka bez kołysania, w końcu to na pewno zakończy się powodzeniem i twój dzidziuś zaśnie samodzielnie i będzie spać o wiele dłużej i lepiej.

Większość rodziców zaczyna oduczać dziecko późnym wieczorem, gdy ono jest już zmęczone i w sposób naturalny produkowane są hormony snu. Właśnie z tego powodu wieczorowe próby, skierowane na opanowanie nowych umiejętności, są najbardziej skuteczne.

Jednak, jeśli dziecko nauczy się zasypiać samodzielnie wieczorem, obowiązkowo musisz przyzwyczaić go do tego i w dzień. Zrobić to być może będzie o wiele trudniej, jednak tylko w taki sposób on uświadomi twoje wymagania.

 
Powiązane artykuły:
Ile pieluszek dziennie potrzebuje noworodek?
Odejście za nowonarodzonym – marudna i przyjemna praca dla każdej świeżo upieczonej mamusi, która chce wszystko zrobić wszystko poprawnie dla swojego dziecka. Mamy często stawiają pytanie na ilości wykorzystywanych pieluch na dzień - zorientujemy się w tym pytaniu razem.
W jaki sposób usunąć krostki na głowie niemowlaka?
Krostki na głowie niemowlaka wyglądają nieestetycznie i nie dostarczają żadnego dyskomfortu dla ich władców. Jednak jeśli zadaliście się celem pozbawić od tej napaści, trzeba zaopatrzyć się rekomendacjami jak to zrobić, żeby nie zaszkodzić bobasowi.
Żółte krostki na głowie niemowlaka
Żółte krostki na głowie niemowlaka nie wywołują obaw u większości rodziców, ponieważ to znany problem większości bobasów. Ale jednak dowiemy się dokładnie, czy należy wyczesywać krostki i od czego one w ogóle powstają.
Jak oduczyć dziecko od smoczka?
Refleks ssania produkuje się u dziecka jeszcze w brzuszku i dlatego ssanie smoczka, jednakowo jak i piersi, uspokaja go. Jeśli rozstrzygnęliście oduczyć dziecko od smoczka, przekonacie się, że on jest przygotowany do tego.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty