Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Tricki ubraniowe, które powinna znać każda gospodyni

jak usunąć gumę do żucia z ubrania

Podczas przebywania w zatłoczonych miejscach istnieje ryzyko, że do ubrania przypadkowo przyklei się guma do żucia. Nierozważni ludzie zostawiają ją gdzie popadnie, nie dbając o to, że guma może na zawsze zniszczyć czyjeś ulubione ubranie. Ale jeśli ten przykry incydent wydarzył się z tobą, to cóż, nie warto się strasznie denerwować. Wiedząc jak usunąć gumę do żucia z ubrania, można łatwo pozbyć się niepożądanych zanieczyszczeń.

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania?

Istnieje kilka sposobów usuwania gumy do żucia z ubrania. Proponujemy najbardziej skuteczne z nich:

  1. Metoda gotowania. Opuść miejsce, do którego przyklejona jest guma do żucia do bardzo gorącej wody i spróbuj zdjąć ją ostrym przedmiotem (pilnikiem do paznokci, nożem lub nożyczkami). Po tym jak guma do żucia oddzieli się, potrzyj ubranie, trzymając je pod wodą.
  2. Porada: jeśli ubranie ma tendencję do płowienia, to lepiej zanurzyć je do mniej ciepłej wody lub po prostu potrzymać pod bieżącą ciepłą wodą. Usuwać plamę w tym przypadku lepiej za pomocą szczoteczki do zębów.
  3. Mrożenie. Umieścić rzeczy w woreczku tak, aby guma do życia nie przykleiła się do polietylenu. Pakiet z ubraniami włożyć do lodówki i pozostawić na 2-3 godziny. W tym czasie guma do żucia zamarznie i po wyciągnięciu łatwo oddzieli się od tkaniny. Należy pamiętać, że oddzielać gumę trzeba od razu po wyjęciu z zamrażarki.
  4. Prasowanie. Umieścić ubrania na grubym papierze w taki sposób, aby guma do żucia znalazła się między papierem a tkaniną. Teraz prasuj zanieczyszczoną powierzchnię żelazkiem ustawionym w trybie średnim. Guma do żucia powinna przyczepić się do papieru i odkleić się od tkaniny.
  5. Rozpuszczalniki. Tu trzeba bardzo uważać, aby nie zepsuć rzeczy. W postaci rozpuszczalnika można użyć acetonu, benzyny. Wacik z wybranym środkiem należy przyłożyć do zanieczyszczonego miejsca i poczekać kilka minut. Guma do żucia po tym łatwo się oddzieli. Aby pozbyć się resztek gumy do żucia i zapachu rozpuszczalnika, wypierz ubranie w pralce.
  6. Gorąca para. Potrzymaj brudne miejsce nad parą. Ona zmiękczy gumę do żucia, po czym ją lekko będzie usunąć. Można spróbować usunąć ją pęsetą lub pokryć specjalnym środkiem do usuwania etykiet.

Jeśli żaden z wymienionych sposobów nie pomógł i guma do żucia nadal pozostała na ubraniu, to skorzystaj z usług pralni chemicznej. Tam profesjonaliści dobiorą idealny sposób na usuwanie zanieczyszczeń i twoje ubranie znów będzie czyste, wyprasowane i pachnące.

 
Powiązane artykuły:
Jak czyścić futro? Zasady pielęgnacji futer i produktów futrzarskich w domu
Czasami dowolny futerkowy wyrób potrzebuje czystki, przecież ono gromadzi kurz. Jak można łatwo oczyścić futro w domowych warunkach? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak usunąć rysy na laminacie? Proste sposoby na naprawę laminatu
Nie zważając na przepiękne charakterystyki, laminat, jak i dowolne drugie pokrycie, skłonny jest do draśnięć, i jaki by troskliwy nie był stosunek, takie ryzyko jest zawsze. Jak można posprzątać rysy na laminacie? O tym opowiemy w artykule.
Jak zebrać rtęć z dywanu? Zagrożenia związane z rtęcią
Wiadomo, że rtęć to trująca substancja, i jeśli u was roztłukł się termometr, należy zebrać wszystko do ostatniej kropli. Jak zebrać rtęć z kobierca? O tym opowiemy w artykule.
Jak można usunąć plamy z herbaty? Zwalczanie trudnych zabrudzeń
Nierzadki wypadek w każdym domu – rozlewana herbata na biały obrus, czy odzież. Jednak nie warto pośpieszać pożegnać się z ulubioną rzeczą. W artykule opowiemy, jak wywieść plamę od herbaty na białym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty