Jak usunąć piankę montażową z ubrania?

jak usunąć piankę montażową z ubrania

Budownicza pianka montażowa jest bardzo popularnym środkiem podczas robót budowniczych. Jeśli po niej zostały plamy na ubraniu, pozbyć się ich jest dosyć trudno. Pozbyć się plam za pomocą zwykłych środków i prania nie uda się, jednak niektóre sposoby mogą pomóc.

Jak usunąć zaschniętą piankę montażową z ubrania?

Stwardniałą piankę montażową z ubrania można zetrzeć, jednak przed tym ją trzeba czymś rozpuścić, ponieważ szybko przylepia się do tkaniny. Nie można używać agresywnych rozpuszczalników, ponieważ zepsują kolor tkaniny.

Można użyć Dimexidum, są to leki z apteki – dobrze usuwają piankę montażową. Górną warstwę usunąć za pomocą noża, a na resztę nanieść Dimexidum. Pianka stanie się miękką i można ją łatwo usunąć.

W postaci rozpuszczalnika do usunięcia pianki montażowej można użyć benzyny. Bierzemy wacik, zanurzamy do benzyny i kładziemy na zabrudzony kawałek ubrania. Pianka montażowa się rozpuści i można ją łatwo usunąć za pomocą wody. Następnie na ubranie należy nanieść zwykły odplamiacz. W sklepach budowlanych sprzedawane są specjalne aerozole oczyszczające. Piankę należy usunąć za pomocą noża, a resztki należy spróbować się pozbyć za pomocą takiego środka – nanieść na 20 minut na brudną powierzchnię i przetrzeć ścierką. Ubranie po tym należy wyprać w aktywnym proszku.

Brudną odzież można włożyć do zamrażalnika. Gdy pianka zastygnie można postarać się usunąć ją za pomocą noża, a acetonem usunąć resztki brudu. Następnie dokładnie wyprać ubranie.

Pianka montażowa stopniowo się niszczy pod wpływem promieni słonecznych. Można położyć zepsute ubranie na słońcu, ona stopniowo będzie schodzić z materiału.

Zaschniętą piankę montażową o wiele trudniej usunąć aniżeli piankę świeżą, dlatego wraz z piankę należy kupić specjalny oczyszczacz. Owy środek należy nanosić na zepsute ubrania od razu po zabrudzeniu – to jest optymalny wariant.

 
Powiązane artykuły:
Jak wyczyścić kożuch?
Kożuch – to jedna z najbardziej wybrednych rzeczy garderoby, wymagająca delikatnego obejścia. Jak oczyścić futerko nie wyrzuciwszy wyrobu? O tym powiemy w naszym nowym artykule.
Czym wybielić poszarzałe firanki tiulowe?
Wiele gospodyń zderzają się z takim problemem jak poszarzałe firanki tiulowe. Jednak to jeszcze nie przyczyna pożegnać się z ulubionymi tekstyliami. Jak przywrócić bieliznę tiulowi? O tym opowiemy w artykule.
Jak czyścić dywan?
Dywany stwarzają nadzwyczajne odczucie domowej przytulności i ciepła, jednak jest jeden duży minus - z nich bardzo ciężko wydalić zabrudzenia. W artykule opowiemy, jak i czym można oczyścić dywan w domowych warunkach.
Jak wyczyścić i prawidłowo pielęgnować dywan?
Plama na dywanie może stać się prawdziwym problemem dla schludnej gospodyni, jednak nie pospieszajcie rozpaczać. Jak i czym oczyścić dywan w domowych warunkach? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty