Jak usunąć plamy z moczu dzieci z kanapy?

jak usunąć plamy z moczu dzieci z kanapy

Dzieci to kwiaty życia i jedna z wielkich radości, które daruje nam życie. Ale jak wiadomo wraz z radością nas zaczynają dręczyć drobne kłopoty. Na przykład niewielka kałuża, a następnie jej konsekwencja – zapach dziecięcego moczu na kanapie. To właśnie wtedy młodzi rodzice zaczynają łamać sobie głowę nad pytaniem, czym można wyczyścić sofę z moczu dziecka?

Jeden z najprostszych sposobów radzenia sobie z tymi problemami – korzystanie z usług pralni chemicznej lub wymiana kanapy. Niestety nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, oprócz tego preparaty chemiczne nie do końca są bezpieczne dla zdrowia człowieka, a już tym bardziej dla małego dziecka. Dlatego lepiej rozstrzygnąć ten problem za pomocą metod ludowych.

Czym wyczyścić kanapę z moczu dziecka?

Jeśli już na twojej ulubionej kanapie została dokonana "mokra dywersja" trzeba będzie usunąć jej ślady. Bardzo łatwy i co najważniejsze skuteczny środek – to nie zostawiać czyszczenie na później, a działać jak tylko zauważysz "przeciek".

Pierwsze co musisz zrobić to porządnie wytrzeć kałużę suchymi szmatami lub pieluchami. Następnie namydlić to miejsce z pomocą dziecięcego mydła i pozostawić na 15 minut. Dopóki "kałuża" będzie pozostawać pod mydlaną pianą dodaj soli fizjologicznej. Do tego jest potrzebna szklanka wody i dwie łyżki soli. Tym roztworem dokładnie spłucz mydło, a następnie wytrzyj powierzchnię zwykłą czystą wodą i osusz za pomocą tkanin, które dobrze wchłaniają wilgoć.

Jeśli znalazłaś źródło zapachu już wyschniętej kałuży, pokonać go ci pomoże amoniak. Trzeba to robić w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Weź szmatę, dobrze zwilż w spirytusie amoniakowym, przetrzyj miejsce "zbrodni" i pozostaw na 30 minut. Następnie wykonaj zabieg opisany powyżej. Zapach moczu można usunąć za pomocą jodu, ale ta metoda nadaje się tylko do ciemnych powierzchni. Kilka kropli rozpuścić w wodzie i dokładnie przetrzeć miejsce, z którego chcesz usunąć zapach, a następnie osuszyć je.

 
Powiązane artykuły:
Jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania?
Nawet zapalonemu palaczowi czasami nieprzyjemnie znajdować się w mieszkaniu, przepojonym nikotynowym zapachem. W naszym nowym artykule opowiemy co zrobić, aby pozbyć się papierosowego zapachu w mieszkaniu.
Jak pozbyć się zapachu tytoniu z mieszkania?
Jeśli w waszej rodzinie są ludzie którzy palą, zawsze aktualne jest pytanie - jak pozbyć się od zapachu tytoniu w mieszkaniu? O bardzo efektywnych sposobach opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak posprzątać pokój?
Często konieczność szybkiego sprzątania stawia nas do sytuacji bez wyjścia – z czego rozpocząć, jak rozplanować, żeby w mieszkaniu było czysto i przytulne? Jak łatwo i szybko naprowadzać w pokoju tryb? O tym opowiemy w artykule.
Jak prawidłowo układać rzeczy, czyli dobra organizacja przestrzeni?
Okazuje się, że jeśli poprawnie składać rzeczy w szafie, konieczność codziennego prasowania znika. Jak najlepiej składać rzeczy? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty