Jak usunąć rysy na laminacie? Proste sposoby na naprawę laminatu

jak usunąć rysy na laminacie

Obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów wykładzin podłogowych jest laminat. Ma wiele zalet, wśród których można wymienić reprezentacyjny wygląd, odporność na ścieranie, dobrą izolacyjność, łatwość montażu i praktyczność, a wszystko to na tle stosunkowo niskiej ceny.

Ale laminat, jak i każda inna powierzchnia, podatny jest na uszkodzenia mechaniczne. Na największe ryzyko narażona jest podłoga w małych pomieszczeniach, zwłaszcza jeśli tam mieszkają małe dzieci. Dlatego nie ma nic dziwnego, że nawet na takiej dość wytrzymałej powierzchni jak laminat mogą pojawić się zarysowania. Ale każdy z nas chce, aby jego mieszkanie wyglądało idealnie i zaistniały problem trzeba jakoś rozwiązać. Więc rozpatrzymy kilka sposobów, jak można usunąć rysy na laminacie.

Rysy na laminacie – co robić?

  1. Pierwsza pomoc przy podobnych "urazach" laminatu – to wosk. Można im po prostu posmarować zarysowania albo użyć zwykłej kredki woskowej, co jest jeszcze łatwiejsze. Ale zazwyczaj metoda odnowienia laminatu, który uległ zarysowaniu, za pomocą wosku przyda się tylko przy usunięciu małych uszkodzeń.
  2. Jeśli rysa jest głęboka, trzeba zainwestować w specjalny zestaw naprawczy do laminatu. Ten środek zawiera kredkę woskową, wypełniacz i małą szpachelkę. Za pomocą tych materiałów delikatnie usuń zarysowania, uprzednio oczyść laminat w miejscu uszkodzenia z brudu i kurzu.
  3. Zamiast zakupu zestawu można użyć zwykłego tynku gipsowego, który jest sprzedawany w sklepach budowlanych na wagę. Laminat należy odtłuścić, a następnie zamazać zarysowania, usunąć resztki zaprawy i pozostawić do wyschnięcia.
  4. Laminat jeszcze dobry jest pod tym względem, że jeśli zamaskować rysy na nim się nie udaje, każdą z desek można zdemontować. W tym celu należy przy zakupie zamówić na zapas na 2-3 deski więcej niż potrzebujesz na pokrycie całego pokoju. I jeśli rysa jest bardzo głęboka i zamaskować ją za pomocą wyżej wymienionych środków nie dasz rady, można po prostu zastąpić jedną deską zapasową.
 
Powiązane artykuły:
Jak czyścić futro? Zasady pielęgnacji futer i produktów futrzarskich w domu
Czasami dowolny futerkowy wyrób potrzebuje czystki, przecież ono gromadzi kurz. Jak można łatwo oczyścić futro w domowych warunkach? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Tricki ubraniowe, które powinna znać każda gospodyni
Guma do żucia – to prawie śmiertelny wyrok dla niektórych tkanin, jednak nie pośpieszajcie wyrzucać ulubioną rzecz, być może ją jeszcze uda się uratować. Jak oczyścić odzież od gumy do żucia? O tym opowie artykuł.
Jak zebrać rtęć z dywanu? Zagrożenia związane z rtęcią
Wiadomo, że rtęć to trująca substancja, i jeśli u was roztłukł się termometr, należy zebrać wszystko do ostatniej kropli. Jak zebrać rtęć z kobierca? O tym opowiemy w artykule.
Jak można usunąć plamy z herbaty? Zwalczanie trudnych zabrudzeń
Nierzadki wypadek w każdym domu – rozlewana herbata na biały obrus, czy odzież. Jednak nie warto pośpieszać pożegnać się z ulubioną rzeczą. W artykule opowiemy, jak wywieść plamę od herbaty na białym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty