Zasady nienagannego manicure – jak usunąć skórki z paznokci?

jak usunąć skórki z paznokci

Kiedyś jedynym sposobem na schludne i zadbane paznokcie było obcinanie naskórka. Teraz pojawiły się nie tylko nowe narzędzia i środki pielęgnacyjne, ale i bezpieczne opcje, pomagające usunąć skórki. Z każdym rokiem stają się one bardziej popularne i znaczna liczba kobiet bardziej woli manicure hybrydowy niż biologiczny.

Jak poprawnie usuwać skórki z paznokci i po co to robić?

Dana warstwa cienkiej skóry, rozrastająca się u nasady paznokci, jest potrzebna dla ich ochrony od zakażenia i uszkodzenia.

Tak naprawdę usuwać skórki wcale nie trzeba, biorąc pod uwagę ich funkcje. Jednak nadmierna ilość tej skóry może prowokować powstawanie zadziorów, deformację paznokci i spowolnić rozwój. Ponadto gruby naskórek wygląda nieestetycznie i psuje ogólne wrażenie z manicure. Jedyny kompromis w tej sytuacji – niepełne, a częściowe usunięcie skórek, aby ręce wyglądały schludnie i zadbanie, a jednocześnie naskórek nadal chronił paznokieć.

Jak usunąć skórki za pomocą aparatu do mikrodermabrazji?

Posiadając urządzenie do manicure – frezarkę elektryczną, pozbyć się skórek rozrosłych wokół płytek paznokci jest bardzo prosto. Wystarczy mieć tylko 2 nakładki – średniej i małej średnicy trzpienia. Pierwsza pozwoli usunąć zgrubiałą krawędź naskórka, a druga zapewnia wyrównanie paznokci, wypolerowanie, usuwa stare warstwy tipsów z paznokci.

Moczyć paznokcie przed wykorzystywaniem frezarki nie trzeba, wystarczy po prostu je zdezynfekować.

Jak usunąć skórki z paznokci przy manicure wykonanym z jego obcinaniem?

Perfekcjonistki do tej pory wolą tylko całkowite usunięcie skórek, ponieważ obcinanie skórek pozwala szybko osiągnąć doskonały rezultat i trochę wydłużyć płytkę paznokcia.

Dla wykonania manicure należy najpierw odsunąć i unieść naskórek za pomocą specjalnego drewnianego kopytka, po czym odciąć go ostrymi nożyczkami lub szczypcami wzdłuż krawędzi paznokci.

Przed rozpoczęciem zabiegu konieczna jest nie tylko dezynfekcja, ale i moczenie paznokci w ciepłej wodzie, aby zmiękczyć skórki i złagodzić ich usuwanie, unikając uszkodzeń mechanicznych.

Jak usunąć naskórek bez obcinania?

Klasyczny manicure jest najbardziej łagodnym i bezpiecznym rozwiązaniem przy pielęgnacji paznokci. Jego wykonanie odbywa się w 2 etapach. Najpierw na naskórek nakłada się specjalny kwaśny środek, który go rozpuszcza i częściowo usuwa warstwę rogową. Po tym boczne krawędzie naskórka odsuwają się za pomocą patyczka z drzewa pomarańczowego.

Podobnie jak w przypadku manicure przy używaniu aparatu do mikrodermabrazji, zabieg wymaga dezynfekcji.

 
Powiązane artykuły:
Przyczyny powstawania zadziorów na palcach – jak zapobiec powstawaniu zadziorów?
Należy często ścinać liczne zadziory na palcach, nie zważając na rzetelne odejście za paznokciami. Chcecie znaleźć przyczynę tego problemu, żeby z czasem od ich pozbywać się? Z materiału dowiadujecie się o wszystkich czynnikach, co wywołują pojawienie zadziorów.
Żylaki na rękach – objawy choroby żylakowej
Piękność rąk ma ważne znaczenie dla każdej kobiety. I kiedy na rękach zaczynają pojawiać się wyrażone żylaki, z działkami krętości i tobołkami, powstaje nabrzmiałość, a także różne odczucia dyskomfortu w rękach, to nie może nie zasmucać.
Przyczyny powstania brodawek na palcach rąk, czyli drogi zakażenia wirusem HPV
Pojawienie się nieprzyjemnych utworzeń staje się prawdziwym problemem i przesłanką dla rozwoju kompleksów jak u dzieci, tak i u dorosłych. Żeby nie dopuścić do utworzenia się brodawek, rekomendujemy dowiedzieć się o czynnikach, co prowokują ich pojawienie się na skórze rąk.
Palec na dłoni spuchł bez powodu – co wygląd rąk mówi o twoim zdrowiu?
Czasami myślimy, że nabrzmiały palec na ręce nie potrzebuje tego, żeby zwracać na ten symptom uwagę. Lecz to głęboki błąd. Przyczyn, po których brzękną palce rąk jest dosyć dużo i nie wszystkie one mogą powstawać od zewnętrznego działania.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty