Jak usunąć tłuszcz pod pachami?

jak usunąć tłuszcz pod pachami

Tłuszcz pod pachami – to jest to, na co nawet wstyd narzekać. U ludzi są globalne problemy – wewnętrzna powierzchnia bioder, pośladki, brzuch, a skarżysz się na pachy. Ale cóż, jeśli inne części ciała już całkiem osiągnęły doskonałości i harmonii z twoimi wymogami, masz pełne prawo zaniepokoić się i zająć się tłuszczem pod pachami. Jednak jeśli tłuszczowe odkładania niepokoją nie tylko ten obszar, rekomendujemy najpierw rozpocząć z ogólnego pozbawienia się od zbędnej wagi za pomocą ćwiczeń aerobowych i diety. Zobaczysz, wtedy tłuszcz pójdzie z całego ciała.

Cokolwiek by nie było i bez względu na co zdecydujesz się, opowiemy ci prawdę o tym, jak usunąć tłuszcz pod pachami.

Tłuszcz pod pachami – przyczyny

Niektóre uważają, że tłuszcz pod pachami – to jest to samo, co i tłuszcz na brzuchu. Ale jest on daleko od tego. Tłuszcz na naszym żeńskim ciele skłonny odkładać się "o zapas" wszędzie, tylko nie w strefie pod pachami. Przyczyny twojej wady mogą kryć się w:

  • nieprawidłowej postawie;
  • atrofii mięśnia trójgłowego ramienia;
  • hormonalnych zaburzeniach;
  • słabym krążeniu krwi w obszarze pod pachami.

Wśród tych przyczyn na pewno rozpoznasz swoją. Więc rekomendujemy ci się zająć nią.

Zła postawa

Tak siedząc przy komputerze, potem przed telewizorem, za stołem, w metro / autobusie / trolejbusie / samochodzie – to nie tylko wygoda i XXI wiek, ale także szkoda twojej sylwetce. W tej liczbie cierpią i pachy. Przeprowadź eksperyment. Zdejmij z siebie domowe swetry i inną domową odzież, stań przed lustrem, w czym matka urodziła. Pochyl się i popatrz na swój obraz. Tłuszcz wisi? Gdzie? Pod pachami i nie tylko tam, prawda? Teraz wyprostuj plecy i wygnijcie się jak dumna hiszpańska tancerka. Tłuszcz wisi? Zbliżyliśmy się do pierwszego kroku, jak usunąć tłuszcz pod pachami. Śledź za swoją postawą, wyginaj się po maksimum nawet jeśli uważasz, że takie położenie jest zbyt prowokacyjne. Z prostymi jak struna plecami nawet malutki brzuch jest niewidoczny, co już mówić o pachach.

Budujemy "potrzebne" mięśnie

Już wspominaliśmy o flakowatych mięśniach trójgłowego ramienia, teraz o nich bardziej dokładnie. W zasadzie w powszednim życiu nasze mięśni trójgłowego ramienia są nam niepotrzebne i gdyby nie gonitwa za pięknością to byśmy ich nie zauważali. Mięśnie trójgłowego ramienia znajdują się z dolnej strony ręki, nad łokciem i przechodzą częściowo do strefy po pachami. Teraz o tym jak usunąć tłuszcz pod pachami za pomocą treningu siłowego:

  1. Pływanie – przecież wiesz, że nie ma nic lepszego dla pleców i rąk. Pływaj trzy razy w tygodniu po pół godziny w dowolnym rytmie i przez miesiąc żadnego tłuszczu pod pachami nie będzie. Wszystko jest bardzo proste: pływaj kraulem i żabką. Twoje plecy wygną się i wzmocnią się, sama tego nie dostrzegając, pozbędziesz się od kifoza. Twoje mięśnie trójgłowego ramienia, mięśnie dwugłowego ramienia i inne życiowo ważne mięśnie podciągną się i nawet zapomnisz, po co właściwie zaczęłaś pływać, przecież już nie będzie żadnego tłuszczu.
  2. Hantle – jeśli chcesz pracować na lądzie, w walce o pachy w aktywności, to pomogą ci hantle. Wykonuj ćwiczenia stając i leżąc, rozwijaj ręce i bary po maksimum, a wagę hantli możesz wybierać najmniejszą od 0,5 kg – wszystko jedno dla twoich niewysportowanych rąk tego będzie wystarczająco.
  3. Pompki – jest specjalny rodzaj pompek dla mięśnia trójgłowego ramienia, właśnie on jest nam potrzebny. Ręce kładziemy na podłogę wężej barów i zaczynamy robić pompki. Rób codziennie dziesięć razy po trzy podejścia. To nie zamęcza i dobrze pracuje. Pamiętaj, im wężej są usunąć tłuszcz pod pachami ręce, tym większe jest obciążenie na mięśnie trójgłowego ramienia.

Co dotyczy krążenia krwi, każda aktywność fizyczna zwiększa przepływ krwi i w tym obszarze też. Możesz robić rozgrzewki z akcentem na ruch rękami, pociągania w bok, kręcenie rąk, łokci i barów, lecz potem skoncentruj się na pływaniu, hantlach i pompkach.

Jeśli zrobiłaś wszystko wymienione powyżej, lecz tłuszcz pod pachami nadal jest, to jest prawdopodobne, że przyczyna w hormonach. Zaburzenia hormonalne mogą prowokować odkładania tłuszczu w strefie pod pachami i strefie nad nerkami. Wszystkie te problemy pomoże ci rozwiązać lekarz po badaniu na hormony.

 
Powiązane artykuły:
Uginania rąk z hantlami
Uginanie rąk z hantlami – jedno z bazowych ćwiczeń dla bicepsu. Istnieje dużo wariacji wykonania – stojąc, siedząc, nawet leżąc, z oparciem do kolana, czy na specjalnej obrabiarce. Dziś dowiadujecie się, jak poprawnie wykonywać te ćwiczenia.
Ćwiczenia na plecy, żeby były piękne i zgrabne
Ćwiczenia na plecy nie będą zbędne nawet dla dziewczyn – przecież prawidłowa postawa i plecy nie psują figury, a przeciwnie, przetwarzają ją. Poza tym, jeśli wasze plecy będą szersze, talia będzie zdawała się o wiele węższa dzięki wizualnemu efektowi.
Kompleks ćwiczeń na to, jak zbudować barki hantlami
Bary pięknej okrągłej formy zawsze wyglądają lepiej, aniżeli kościste, czy flakowate. Pomóc zyskać pięknego szablonowego pomogą ćwiczenia na mięśnie. Jak napompować bary hantlami? O tym dziś będzie mowa w artykule.
Najłatwiejszy sposób jak dziewczynie nauczyć się robić pompki
Ten artykuł opowie o tym, jak nauczyć się robić pompki przedstawicielkom płci pięknej za pomocą nieskomplikowanych ćwiczeń i zwiększaniu obciążenia. Czytamy i obieramy ćwiczenia dla swojej sylwetki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty