Jak usunąć zapach z kuchenki mikrofalowej?

jak usunąć zapach z kuchenki mikrofalowej

Dziś prawie w każdym domu jest kuchenka mikrofalowa. Najczęściej w niej rozgrzewają jedzenie albo gotują nieskomplikowane potrawy. Może stać się tak, że jedzenie przypaliło się podczas gotowania. Wtedy w kuchence mikrofalowej pojawia się nieprzyjemny zapach spalania. Albo gotowałaś w mikrofalach potrawę z ostrym zapachem, który utrzymuje się i po ochłodzeniu kuchenki. Żeby pozbyć się zapachu w kuchence mikrofalowej istnieje kilka sposobów.

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową, aby pozbyć się zapachu?

  1. Żeby pozbyć się zapachu w kuchence mikrofalowej należy przewietrzać ją po każdym korzystaniu, zostawiając na jakiś czas drzwi uchylone.
  2. Umyj ścianki kuchenki słabym rozczynem octu czy sody, a po tym usuń resztki rozczynu szmatą, umaczaną w czystej wodzie. Śledź za tym, żeby woda nie trafiła do otworów kuchenki.
  3. Dla usunięcia zapachu palenia można ugotować, w kuchence mikrofalowej, w ciągu 7–10 minut, na najsilniejszej potędze, wodę z cytryną. Razem z parą, co utworzy się podczas wrzenia, zapach zostanie usunięty przez wentylację. Następnie trzeba otworzyć drzwi kuchenki dla przewietrzenia.
  4. Dobrze pomaga wydalić nieprzyjemny zapach miętowa pasta do zębów: przetrzyj ścianki kuchenki szmatą z pastą, pozostaw na kilka godzin, potem zmyj pastę wodą z płynem do naczynia. Pasta podejdzie zwyczajna, niedroga.
  5. Doskonale wchłania do siebie wszystkie zapachy sól kuchenna. Nasyp ją cienką warstwą na malutki talerz i postaw na noc do kuchenki mikrofalowej z zamkniętymi drzwiami.
  6. Zapach w kuchence mikrofalowej dobrze wchłania się za pomocą przeciętej surowej cebuli, czy kilku tabletek aktywnego węgla, zostawionych w kuchence na noc.
  7. Jeśli pozbyć się nieprzyjemnego zapachu nie pomagają ludowe środki, skorzystaj ze specjalnego sprayu, czy środka do kuchenek. Nanieś go na wewnętrzne ścianki kuchenki mikrofalowej i zostaw na noc. Rano przemyj kuchenkę kilkoma szmatami, umaczanymi w czystej ciepłej wodzie i zostaw drzwi otwarte dla przewietrzenia.

Jak widzimy, usunąć zapach z kuchenki mikrofalowej jest dość prosto. Warto tylko skorzystać z jednej z powyżej wymienionych wskazówek.

 
Powiązane artykuły:
Jak usunąć wapienny osad z czajnika elektrycznego?
Elektro-czajniki dawno zajęły poczesne miejsce w naszych domach dzięki wygodzie użycia, jednak jest u ich słabe miejsce, zdolne wywieść ich z roboczego stanu – to nawar. Jak pozbyć się od osadu? O tym czytamy dalej.
Jak umyć przypalony emaliowany garnek?
Pierwsze próby przygotowania pokarmu często zakańczają się spalonym knotem na emaliowanym rondlu. Jak w takich wypadkach umyć powierzchnię nie zaszkodziwszy jej? O tym opowiemy w artykule.
Sposoby na zmywanie naczyń bez użycia środków do mycia – pozbywamy się chemii!
Dziś ledwie wyobrażamy sobie mycie naczynia bez całej armii piorących środków, które według reklamy,rozcieńczają najbardziej odporny tłuszcz i obmywają do blasku. Jak umyć naczynie bez chemii?
Jak się napewno pozbyć muszek w kuchni?
Malutkie czarne muszki na kuchni – prawdziwa bieda dla gospodyni. Pojawić się one mogą od nieschowanych owoców do lodówki, a pozbyć się od nich nie jest prosto. Jak wywieść muszki z kuchni? O tym opowie nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty