Jak uszyć baldachim na łóżeczko? Sposoby na upiększenie pokoju malucha

jak uszyć baldachim na łóżeczko

Nieodłączną częścią posagu dziecka jest własne łóżeczko z barierką ochronną, ochraniaczem szczebelkowym i baldachimem. Co prawda do zakupu wszystkich niezbędnych rzeczy młodej rodzinie może po prostu nie starczyć pieniędzy. Ale jeśli przyszła mama chce, aby miejsce do spania dziecka było piękne, proponujemy dowiedzieć się, jak uszyć baldachim na łóżeczko.

Jak uszyć baldachim na łóżeczko – materiały

Do wykonania baldachimu trzeba będzie wziąć następujące narzędzia:

 • kawałek tiulu;
 • kawałki polaru lub filcu;
 • tamborek do haftowania o średnicy 25-27 cm;
 • cienka i szeroka satynowa wstążka;
 • gruba nić lub sznurek;
 • nici kolorowe;
 • nożyce.
uszyć baldachim na łóżeczko 1

Jak własnoręcznie uszyć baldachim do łóżeczka dziecięcego?

Przystąpić do tworzenia baldachimu do łóżeczka dziecięcego można wtedy, gdy wszystkie potrzebne materiały zostaną już przygotowane:

 1. Z trzech stron tiulu należy podwinąć brzegi i zszyć na maszynie. Czwartą, długą stronę podwijamy na 3-4 cm i podszywamy tak samo jak i poprzednie. Następnie tiul należy założyć na jedną z części tamborku do haftowania.
 2. uszyć baldachim na łóżeczko 2 uszyć baldachim na łóżeczko 3
 3. Drugą część tamborku ozdabiamy trzema cienkimi wstążkami, połączywszy je węzłem. Obie części tamborku składamy razem.
 4. uszyć baldachim na łóżeczko 4
 5. Dalej dla baldachimu do łóżeczka robimy element dekoracyjny: polar lub filc kroimy na trójkąty, które następnie należy przyszyć do szerokiej satynowej wstążki.
 6. uszyć baldachim na łóżeczko 5
 7. Potem wstążkę obwiązujemy wokół tamborynku.
 8. uszyć baldachim na łóżeczko 6
 9. Wydaje się, że baldachim już wygląda nieźle, ale proponujemy stworzyć dodatkowa dekorację. Z polaru lub filcu wyciąć kółka w ilości 30-40 sztuk o średnicy 3-4 cm.
 10. uszyć baldachim na łóżeczko 7
 11. Następnie w każdym kółku robimy dwa otwory. Są one niezbędne, aby kółka potem można było nawlec na grubą nić lub sznurek. Ogółem potrzebujemy dwóch takich elementów dekoracyjnych: na każdy sznurek trzeba nawlec 15-20 kółek. Gotowe ozdoby przywiązują do górnej części baldachimu, umieszczając je po bokach.
 12. uszyć baldachim na łóżeczko 8

I to wszystko! Jak już zauważyliście, przedstawiony warsztat "Jak szyć baldachim do łóżeczka" jest łatwy i niewymagający dużo wysiłku.

uszyć baldachim na łóżeczko 9
 
Powiązane artykuły:
Tkanina
Dawno przeszły czasy, kiedy odzież szyła się z jednakowej tkanki. Dziś istnieją setki wariantów. I czasami zatrzyma się na pewnym materiale bardzo skomplikowano. Opis tkanki "diving", jej charakterystyki i skład możecie poznać z naszego artykułu.
Poduszka do przytulania – czyli jak uszyć przytulankę samodzielnie?
U każdej z nas bywają momenty, kiedy brakuje bliskiego człowieka obok. A wiele osób w samotności nie mogą usnąć. Specjalnie dla takich wypadków jest wymyślona poduszka do przytulania. Dokładniej o takich poduszkach możecie poznać z naszego artykułu.
Tkanina kulirka – opis i właściwości
Większość naturalnych tkanek – perkal, len – są wiadome. Lecz są i takie, nazwa których wywołuje u większości tylko pytania, na przykład kulirka. O tym co to za tkanina i jej opis możecie poznać z naszego artykułu.
Tkanina gabardyna – opis i zasady pielęgnacji
Gabardyna – ta nazwa jest znana, lecz co to za tkanina, z rezonem dadzą odpowiedź nie wszyscy. A wszystko dlatego,że istnieje mnóstwo odmian gabardyny, co różni się po spoistości, strukturze i drugich charakterystykach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty