Jak używać zmywaczy farby do włosów?
Praktycznie każda kobieta chociaż raz w życiu farbowała włosy. A jeśli lubisz eksperymentować ze swoimi włosami, to na pewno już zderzyłaś się z takim problemem jak źle dobrana farba. Chciałaś być rudą, a teraz jesteś podobna do niedojrzałego bakłażana. Myślałaś, że będziesz blondynką, a teraz jesteś podobna do pomarańczy. Co robić? Wcześniej było tylko jedno wyjście, czy raczej dwa - chodzić tak jak jest lub znów farbować na ciemniejsze tony. Lecz jeśli pofarbowałaś włosy na czarno i zrozumiałaś, że to nie twój kolor, to gdzie już ciemniej?
W dzisiejszych czasach prawie wszystko jest możliwe, w tym też potrafisz wrócić do swojego koloru włosów lub przynajmniej zrobić je bardziej jasnymi. Dlatego będzie ci potrzebny zmywacz do włosów. Zmywacze dzielimy na powierzchowne i głębokie. Jeśli wprost nie podoba ci się otrzymany odcień to pasował będzie zmywacz dekoloryzacji powierzchownej. Jest on łagodniejszy dla włosów, ponieważ nie zawiera utleniacza. Za jego pomocą można rozjaśnić włosy o dwa odcienie.
Zmywacz do głębokiej dekoloryzacjiZmyć czarną farbę z włosów o wiele trudniej. Dlatego stosują zmywacz do głębokiej dekoloryzacji, który jest bardziej szkodliwy dla włosów. On rozjaśnia włosy o 4 tony, jednak nie jest pewne, czy wyjdzie za pierwszym razem. Całkiem możliwie, że będzie potrzebny ponowny zabieg, ale nie wcześniej niż za tydzień.
Zmywanie czarnych włosów to długotrwały proces. W żadnym wypadku nie zgadzaj się na rozjaśnianie włosów za pomocą wybielacza czy nadtlenku wodoru – otrzymasz dziwny kolor, coś pośredniego między rudy-brunatnym i srokatym i zdarzy się znów poddawać włosy farbowaniu. No i jeszcze dekoloryzacja - ogromny stres dla włosów.
Jak poprawnie zmyć czarne włosy?Od razu powiemy, że blondynką nie zostaniesz, lecz zyskasz przyjemny czekoladowy kolor. Przy ponownym stosowaniu zmywacza, być może ton włosów stanie się jeszcze bardziej jasny. Naturalnie, że wszystkie te manipulacje należy przeprowadzać w salonie fryzjerskim u dobrego specjalisty.
Zdawałoby się, że to cud – nie wyszedł kolor włosów jaki chcesz – bierzemy zmywacz do włosów, ale to nie takie proste. Zmywanie koloru włosów pogarsza ich jakość, rujnuje ochronną warstwę włosa i może doprowadzić do ich wypadania. Proces zmywania jest podobny do trwałego kręcenia włosów, czasami z tymi samymi konsekwencjami.
Zmywacz do włosów w domowych warunkach
Osłabionym włosom podejdzie domowy zmywacz do włosów. To bardzo proste i głównie – tanie. Bierzesz mydło gospodarcze (ono o wiele łagodniej działa na włosy niż różne zmywacze), zawczasu umyj włosy zwyczajnym szamponem, a potem namydlaj mydłem i zrób dużo piany. Po 3-5 minutach spłucz włosy, po ściekającej wodzie zobaczysz jak zmywa się czarna farba. Żeby wzmocnić rozjaśniony efekt spłucz włosy chłodną wodą, zawczasu wyciskając tam sok z kilku cytryn. Również rozjaśnia włosy wywar z rumianku. Warto pamiętać, aby po stosowaniu mydła na włosy nanieść odżywczą maskę czy balsam, żeby włosy nie wyglądały jak suche i martwe.
Jeszcze jeden ludowy środek – to zmywanie kefirem. Przy tym otrzymasz nie tylko kosmetyczny efekt, ale i wzmocnisz korzenie włosów.
Litr kefiru o wysokiej zawartości tłuszczu wylać do miski, dodać łyżkę oleju roślinnego czy oliwę z oliwek, łyżkę soli. Wymieszać, nanieść na włosy, założyć czepek pod prysznic, owinąć ręcznikiem. Trzymać od godziny do dwóch, potem zmyć szamponem, który pasuje do tłustych włosów.
Jak mówią – dwa w jednym – i włosy wzmocnisz i wybielisz je o dwa tony.
I jeszcze jeden domowy środek: na szklankę wody bierzemy 10 łyżek potasu. Mieszamy. Potem tę kaszę nanosimy równomiernie na włosy, wcierając do pasemek. Trzymamy blisko 40 minut, a potem zmywamy nie mniej niż 15 minut ciepłą wodą.
Jak zmyć włosy, czy za pomocą specjalnych zmywaczy, czy jednak udać się do ludowych przepisów - to twoja decyzja. Ważne, żeby wszystko wyszło i żebyś była zadowolona z wyniku.