Jak walczyć z zaparciami?
Zaparcie diagnozuje się jeżeli człowiek nie chodzi do toalety w ciągu trzech dni lub dłużej. Ten problem może się zdarzyć każdemu. Przy czym z reguły zaburzenia jelita występują w najbardziej odpowiedzialnej chwili. A więc wiedzieć jak walczyć z zaparciami nie zaszkodzi nikomu. Tym więcej powrócić do zdrowia można w domu samodzielnie za pomocą bezpiecznych metod ludowych.
Jak walczyć z zaparciem w warunkach domowych?
Leczyć zaparcie trzeba. To tylko na pierwszy rzut oka zjawisko wydaje się całkiem bezpiecznym. W rzeczywistości im dłużej niema wypróżnienia, tym bardziej prawdopodobne, że stanie się zatrucie organizmu. Wszystko dlatego, że odpady z jelita nie wydalają się i z czasem one zaczynają wydzielać toksyny – substancje niebezpieczne dla zdrowia.
Troszczyć się o tym jak walczyć z zaparciami, nierzadko należy dziewczynom podczas diety – dobrane diety w większości wypadków okazują się niezrównoważonymi. Ale oczywiście skomplikowana defekacja obserwuje się nie tylko u tych co chudną. Sprawić się z nią pomagają takie środki:
- Doskonały lek – olej rycynowy. Przyjmijcie jedną łyżkę od razu po wykryciu problemu i stan zdrowia bardzo szybko normalizuje się. Ale ponieważ olej czasami narusza trawienie, nie rekomenduje się go używać kobietom w ciąży.
- Smacznie i prosto pozbyć od zaparcia można za pomocą marchewki, kapusty, pomidorów, rzepy, ogórków. Warzywa dozwolone jeść indywidualnie lub w sałatce. Jeśli to możliwe doprawiajcie potrawę olejem roślinnym.
- Jak walczyć z zaparciami wiadomo wywarowi z korzenia mniszka lekarskiego. Taki środek nie daje natychmiastowego wyniku, ale jeśli przyjmować go regularnie, on obowiązkowo poprawi trawienie.
- Wyjątkowo wydajne produkty mleczne: kefir, jogurt, zsiadłe mleko.
- Korzystnie na stan jelita wpływają wodorosty. Jeśli okresowo używać je, o zaparciach można zapomnieć.
- Szybko sprawiają się z niedrożnością mieszanki suszonych owoców, w których obowiązkowo powinny być suszone śliwki.
Jak walczyć z przewlekłymi zaparciami za pomocą ćwiczeń fizycznych?
Fizyczne działanie pomaga nie tylko w przypadkach przewlekłych:
- Masujcie brzuch w kierunku wskazówek zegara w przybliżeniu pięciu minut.
- Połóżcie się i zróbcie "rower". To ćwiczenie aktywuje pracę jelita.
- Żeby zaparcie nie przeszkadzało, na siłowni należy zwrócić uwagę na umocnienie mięśni brzucha.