Jak wybrać grzejnik?

jak wybrać grzejnik

Wraz z nastąpieniem chłodów, wiele z nas chce się zabezpieczyć w dodatkowe źródła ciepła. Dlatego bardzo aktualnym jest pytanie: jak wybrać grzejnik?

Grzejnik do domu – jaki wybrać?

  1. Radiator olejowy. Najbardziej popularny rodzaj grzejnika. Jest zbudowany w następujący sposób: w obudowie znajduje się olej minerałowy i spirala elektryczna. Gdy spirala się nagrzewa, ciepło dociera do oleju, następnie do obudowy, a w końcu nagrzewa się powietrze. Grzejnik olejowy bardzo powoli się nagrzewa, ale również bardzo powoli się chłodzi. Radiator jest bezpieczny, ponieważ może być włączony w ciągu długiego czasu. Za rachunek tego, że energia jest oddawana olejowi, więc element nagrzewający nie psuje się. Jednak podczas kupowania najlepiej wybierać urządzenie z elementem automatycznego włączania i wyłączania. Podczas rozwiązania problemu, jak wybrać ogrzewacz olejowy, warto uwzględnić, że najlepiej grzeje ten, który ma jak najwięcej sekcji.
  2. Wentylator ciepła. Jest najprostszym budżetowym wariantem. Zalety – szybko nagrzewa powietrze, minusy – bardzo głośno pracuje. Najlepiej wybierać wentylator z funkcją kręcenia się na różne strony, w takim wypadku będzie nagrzewać powietrze w pomieszczeniu równomiernie. Również najlepiej, aby urządzenie miało ceramiczny element grzewczy.
  3. Konwektor. Owe urządzenie działa w następujący sposób: zimne powietrza dociera z dołu, nagrzewa się dzięki elementowi grzewczemu i podnosi się do góry. Przy czym temperatura w powietrzu zwiększa się równomiernie. Minusy – powietrze nagrzewa się bardzo długo (około 20 minut), zalety – pracuje bardzo cicho, może być wykorzystywany jako element wnętrza.
  4. Grzejnik na podczerwień. Wewnątrz urządzenia znajduje się spirala, która jest umieszczona w szklanej lub kwarcowej rurce. Szczególnością tego urządzenia jest to, że nagrzewa nie powietrze, a przedmioty, na które jest skierowany. W taki więc sposób, dzięki owemu grzejnikowi można stworzyć odrębne strefy cieplne. Zaletami są szybkie nagrzewanie, działa bardzo cicho, oszczędność. Jednak grzejnik na podczerwień ma również minusy: jest najdroższym, jest wykorzystywany w pomieszczeniach z wysokimi sufitami (odległość do sufitu powinna wynosić 1,5m).

Posiadając niezbędną informację o charakterystykach, zaletach i minusach określonych urządzeń, będziesz mogła podjąć decyzję, jak poprawnie wybrać grzejnik.

 
Powiązane artykuły:
Jaki grzejnik przenośny jest najlepszy do mieszkania? Urządzenia do ogrzewania pokoju
Każda z nas chce, żeby w domu było ciepłe i przytulne. Jednak czasami w zimie wiele z nas okazują się w sytuacji, kiedy w domu nie jest ciepło. Skorygować położenie pomagają grzejniki. Lecz który właśnie będzie lepszy do mieszkania?
Grzejnik jak obraz – nietypowe ogrzewanie
Jeśli system ogrzewania w domu nie sprawia się ze swoimi funkcjami, a kupować masywne grzewcze przyrządy nie chcecie, rekomendujemy zwrócić uwagę na współczesne modele wielkopłytowych grzejników.
Jaki oczyszczacz nawilżacz powietrza do domu jest lepszy?
Wszyscy znają, na ile ważne dla dobrego samopoczucia oddychać czystym i świeżym powietrzem. Lecz na żal, dość często atmosfera w mieszkaniach i biurach zostaje życzyć lepszego. Chociażby częściowo skorygować sytuację pomogą oczyszczacze nawilżacze powietrza.
Oczyszczacz powietrza do mieszkania – po co jest potrzebne takie urządzenie?
Ostatnimi latamii wśród zwolenników zdrowego sposobu życia popularność otrzymał oczyszczacz powietrza do mieszkania. Te przyrządy pozwalają wyraźnie polepszyć atmosferę w mieszkaniu, oczyściwszy ją od dymu, kurzu i nawet infekcji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty