Jak wybrać multicooker?

jak wybrać multicooker

Multicooker może być bardzo pożyteczny dla każdej gospodyni. Posiada wiele funkcji: z jego pomocą można przygotować produkty, podsmażyć je, gotować na parze, piec. Jeśli masz zamiar kupić owe wielofunkcyjne urządzenie do gotowania, to prawdopodobnie zadajesz pytanie: jaki multicooker najlepiej wybrać?

Na podstawie jakich parametrów wybierać multicooker?

Aby wybrać multicooker zgodnie z twoim upodobaniami, musisz zwrócić uwagę na następujące charakterystyki:

  1. Pojemność. Są multicookery o pojemności od 2 do 6 l. Dla dużej rodziny potrzebne będzie urządzenie o największej pojemności. Najbardziej wygodnymi uważane są multicookery o pojemności od 3,5 l do 4,5 l. Również warto uwzględnić to, że multicooker nie można wypełniać do samych brzegów.
  2. Moc urządzenia. Im większa moc, tym szybciej będzie się gotować pokarm. Moc multicookerów może wahać się od 500 do 1400 W.
  3. Materiał obudowy. Może być plastikowa lub metaliczna. Plastik mniej się nagrzewa, jednak metal jest bardziej trwalszy.
  4. Powłoka wewnętrzna. Najlepsze jest pięciowarstwowe pokrycie z marmurową powłoką. Jednak wartość jest o wiele większa, w porównaniu ze zwykłą powłoką nieprzywierającą.
  5. Ilość programów, która w różnych multicookerach może wahać się od 6 do 12 i więcej. Standardowymi programami, które posiada każde urządzenie są "Gotowane na parze", "Duszenie", "Pieczenie". Jednak bywają wypadki, gdy niezbędne są dodatkowe programy ("Kasza mleczna" lub "Jogurt").
  6. Ograniczenie timera. Niektóre multicookery mają ograniczenia czasowe co do przygotowania pokarmu 2-2,5 h. Jeśli potrzebujesz więcej czasu, to musisz ową charakterystykę uwzględniać podczas kupowania urządzenia. Bardzo korzystna będzie funkcja opóźnionego startu, która da ci możliwość ustalić czas, po upływie którego zacznie się gotować danie.
Multicooker – urządzenie do szybkiego gotowania na parze

Istnieje dwie kategorii urządzenia:

  1. Multicooker – urządzenia do szybkiego gotowania, w których gotowanie jedzenia odbywa się pod wysokim ciśnieniem parowym, które pojawia się po upływie 15-20 minut od początku gotowania. Mają trwałą obudowę, która składa się z nagrzewacza indukcyjnego i stalowego kielicha wielowarstwowego. Temperatura wrzenia wody wewnątrz kielicha wynosi 120 stopni. Produkty do urządzenia do szybkiego gotowania wkładane są jednocześnie, ponieważ podczas gotowania nie można go otwierać.
  2. Multicooker, w którym produkty gotowane są bez ciśnienia. Ciśnienie nie zatrzymuje się wewnątrz kielicha, a wychodzi przez specjalną klapę.

Zalety multicookera – urządzenia do szybkiego gotowania:

  • oszczędzanie energii elektrycznej, w wyniku szybkiego gotowania dań;
  • witaminy lepiej się zachowują w produktach, ponieważ gotowane są w całkowicie hermetycznej atmosferze.

Wady multicookera – urządzenia do szybkiego gotowania jest to, że w czasie gotowania nie można sprawdzić stopień przygotowania dania.

Podczas wyboru multicooker-urządzenia do szybkiego gotowania, należy uwzględnić obecność:

  • funkcji urządzenia do pieczenia chleba;
  • funkcji wędzenia;
  • zamka mechanicznego, który blokuje urządzenie w wypadku przypadkowego otwarcia;
  • klap, które usuwają zbędną parę;
  • systemów elektrycznych, za pomocą których kontrolowane jest ciśnienie.

Jaki wybrać multicooker do kasz?

multicooker który wybrać

Jeśli podczas wyboru multicookera przede wszystkim interesuje cię przygotowanie kasz, to urządzenie powinno posiadać następujące reżimy:

  1. "Ryż", "Kasza gryczana", "Kasza" – można gotować kasze z różnych zbóż. W zależności od ilości płynu zmienia się ich struktura.
  2. "Kasza mleczna" – daje możliwość przygotować dowolna kaszę z mlekiem.

Zapoznawszy się z informacją o niezbędnych charakterystykach, będziesz mogła określić jakiego domowego multicookera potrzebujesz.

 
Powiązane artykuły:
Kuchenka mikrofalowa przestała grzać – jakie są przyczyny?
W liczone minuty rozmrozić, czy nagrzewać potrzebną ilość pokarmu bardzo prosto jeśli macie kuchenkę mikrofalową. Lecz co czynić, jeśli kuchenka mikrofalowa przestała grzać? Możliwe przyczyny tego problemu i sposoby usunięcia rozpatrzymy w artykule.
 Jak naprawić gniazdko elektryczne?
Gniazda są w każdym bez wyjątku domu. Wywoływać domowego majstra każdy raz, kiedy gniazda wychodzą z ustroju – daleko nienajlepsze wyjście. Przecież niewielkie uszkodzenia łatwo skorygować samodzielnie.
Jak naprawić zamek błyskawiczny, jeśli rozchodzi się suwak?
Zamek-błyskawica – na pewno najbardziej popularny dziś rodzaj zapięcia. Jego wykorzystują w odzieży, w obuwiu i na torbach. Lecz takie zamki często rozchodzą się. Zresztą najczęściej ich można zreperować swoimi siłami.
Co robić, jeśli telefon się nie ładuje?
Współczesne telefony komórkowe zdolne wykonywać ogromną ilość funkcji. Lecz wszyscy oni okazują się daremnymi, jeśli bateria urządzenia nie zdolna przyjmować ładunek. Co czynić, jeśli telefon nie ładuje się? O tym czytajcie w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty