Jak wybrać prawidłowe buty do snowboardu?

buty do snowboardu

Trudno otrzymywać przyjemność od jazdy po zaśnieżonych stokach jeśli masz niewygodne buty do snowboardu. Nie jest tajemnicą, że wybrane niedopasowane według rozmiaru obuwie do snowboardu, nie tylko będzie przeszkadzać ci wykonywać triki, ale i może doprowadzić do urazu stawu skokowego górnego, co jest bardzo nieprzyjemnie i ma dużo negatywnych skutków.

Jak wybrać buty do snowboardu?

Jeśli nieprawidłowo dobrać rozmiar butów do snowboardu można otrzymać poważny uraz, czy po prostu odczuwać dyskomfort podczas jazdy. Właśnie dlatego butom należy zwrócić szczególną uwagę.

Istnieją szorstkie i stosunkowo miękkie buty. Jeśli lubisz miękkość i komfort, lubisz robić skoki i triki – szorstkie buty nie dla ciebie. One są potrzebne dla silnego fiksowania, które jest potrzebne przy szybkościowym zejściu, na szorstkich trasach, dla ekstremalnej jazdy na nowym obszarze. Jeśli chcesz i to i drugie, wybieraj spacerowy wariant, który z reguły włącza miękkie wstawki obok.

Jedną z najbardziej komfortowych decyzji jest zakup butów ze współczesnego materiału syntetycznego, jednak one są niezbyt długowieczne. Istnieją miękkie skórzane buty, lecz to nie lepszy wariant, ponieważ z czasem one mają właściwość deformować się i wyglądają nie najbardziej atrakcyjnie. Lecz główny ich minus – one wchłaniają wilgoć i stają się bardzo ciężkimi pod koniec jazdy.

Ważny element – wewnętrzny bucik, czy po prostu "wkładka". Właśnie ona zabezpiecza komfort twojej nodze i utrwala ją kiedy zaciągasz wiązanie. Jej podeszwa powinna być miękka, a cholewa – nie nacierać skóry w kostce.

W niektórych modelach można spotkać wkładkę termo-formowalną. Ją należy nagrzewać (zazwyczaj to dzieje się w piecyku) blisko 7–10 minut przy temperaturze 90°C i przy ochłodzeniu one będą przebierały formę twojej nogi. Dlatego nagrzany bucik należy akuratnie wstawić do buta, założyć skarpetki dla jazdy i założyć same buty. Należy wykonać ruchy charakterystyczne dla jazdy: przysiadaj, poruszaj nogami, itp. Po tym parę minut pochodź, aż bucik w całości nie ostygnie. Jeśli nie wyszło idealnie z pierwszego razu można powtarzać całą procedurę dopóki wszystko nie wyjdzie.

Jak wybrać wiązanie do snowboardu?

Wybór prawidłowego rozmiaru i typu wiązania do snowboardu – niemniej ważna część przygotowania do podboju górskich szczytów. W ideale wiązanie i buty powinny być wypuszczone jedną firmą sprzętu do snowboardu. Tak więc jeśli wybrałaś, na przykład buty do snowboardu Burton, to i wiązania należy podbierać od tej samej kompanii i tego samego rozmiaru. Lepiej wybierać współczesne osiągnięcia, ponieważ postęp nie stoi na miejscu i nowe modele zazwyczaj lepiej niż starzejące się modele.

Istnieją miękkie, szorstkie i pół szorstkie wiązania, a także wiązania, które utrwalają nogę powyżej za kostkę – tak zwane wiązania z korpusem wybrać buty do snowboardu (ten wariant – jest najbardziej dobry, zwłaszcza jeśli zaoszczędziłaś na butach i wybrałaś niedrogi miękki wariant).

Teraz niewiarogodnej popularności zdobyły wiązania step in (w tłumaczeniu oznacza – "stań w"). One zamykają się same po tym, jak nastąpisz na nich specjalnym butem. To wygodnie – one nie sterczą nad deską, nie mają paseczków, czy klipsów. Nawiasem mówiąc zdejmować je też jest bardzo wygodnie. Jednak jeśli twój styl jazdy przypuszcza duże obciążenie na nie, to może być niebezpieczne.

Montaż wiązania na snowboardzie – jest to dość kłopotliwe zadanie, a jeśli wcześniej nigdy nie robiłaś tego, to ze względu na funkcjonalność i reprezentacyjny wygląd deski najlepiej jest zwrócić się do specjalistów, którzy szybko i dokładnie zrobią to.

 
Powiązane artykuły:
Jak jeździć na nartach zjazdowych – korzystna informacja
Przy podróży na narciarskie górskie kurorty najczęstsze pytanie – jak nauczyć się jeździć na górskich nartach? Najpierw warto wziąć instruktora dla przedstawienia techniki, albo odwołać się do ludzi z dużym doświadczeniem.
Odzież narciarska – co wybrać kobiecie?
Wybrać narciarską górską odzież nie jest prosto. Nie zważając na taki wybór w planie designerów decyzji, należy ze szczególną rzetelnością podejść do wyboru materiału kurtki i spodni. Z artykułu dowiadujecie się na co trzeba zwrócić uwagę.
Jak dobrać narty zjazdowe?
Jeśli nie jesteście zwolennikiem snowboardu, a lubicie jeździć na nartach, przede wszystkim należy poprawnie podejść do pytania – jak dobrać narty? Z artykułu dowiadujecie się klasyfikację górskich nart za szorstkością i poziomem przygotowania.
Narty zjazdowe dla początkujących
Jedna z najpopularniejszych zimowych rodzajów sportu to przejażdżka na górskich nartach. Opanować ten rodzaj nie tak prosto, zwłaszcza tym, którzy nie stali na nartach. W artykule zobaczycie kilka porad po wyborze sprzętu dla początkujących.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty