Jak wybrać prezent i nie zwariować?

Prezent – to nasze posłanie innemu człowiekowi, które pokazuje nasze odnoszenie i uczucia. Żeby oczy bliskich ludzi szczerze wybłyskiwały od radości wyrażając wdzięczność, trzeba zwłaszcza rzetelnie podchodzić do wyboru prezentu.
jak wybrać prezent i nie zwariować

Od czego zacząć poszukiwania?

Uniwersalnego przepisu noworocznego prezentu nie istnieje. Toż ważnym momentem na początku waszych poszukiwań powinno być "ustawienie na odbiorcę". Przedstawcie człowieka, któremu wybieracie prezent, wspomnijcie jego charakter, skłonności i odczujecie kierunek, w którym trzeba poruszać się.

Dla kogo prezent?

Dla dziecka

Nowy rok dla dzieci – prawdziwa magia! Przede wszystkim prezent powinien być niespodzianką – jaskrawą, zadziwiającą i niezapomnianą. Dobrze jeśli niespodzianka będzie składać się z niewielkich prezentów różnego rozmiaru i celów: dziecku będzie ciekawie otrzymać od razu kilka prezentów.

Oryginalne jaskrawe opakowanie spowoduje zachwyt, a rozwijać zmyślną kokardę na pudełku, czy szukać cukiereczków w blichtrze będzie do stu razy przyjemniej.

I nie zapomnijcie uwzględnić wiek odbiorcy. Dla dzieci młodszego wieku pięknie podejdzie jaskrawy maskowy kostium dla ranka, zestawy dla rysowania, zabawki i słodkie prezenty. Dzieciom starszym można podarować coś z techniki (odtwarzacz, telefon) – głównie, żeby dziecko rozumiało, że jemu dali "ważny dorosły prezent" i stosować go warto troskliwie. Dobrze podejdzie sportowy prezent – łyżwy, snowboard, itp.

Dla kobiety

Kobiety jak i dzieci, na Nowy Rok też wierzą w cuda i z oczekiwaniem czekają niespodzianki pod choinką. Jednak dogodzić im o wiele ciężej, toż oto wskazówki dla was.

Jeśli kobieta jest spokojna, małomówna, powściągliwa, to wybierając jej prezent kierujcie się następnym: Nie dawajcie to co jest u innych, niech lepiej prezent będzie niezwykły albo nawet dziwny, to wywoła jej zainteresowanie. Na przykład egzotyczna roślina, czy antykwaryczna książka.

Kobiecie emocjonalnej i rozkutej przyjemnie będzie otrzymać prezent w takim samym stylu. Udany wariant – to prezent-wrażenie. Doskonałą ideą jest zaproszenie na spa zabiegi, profesjonalną sesję zdjęciową, a także przejażdżka na łyżwach pod romantyczną muzykę, czy spotkanie Nowego Roku w towarzystwie przyjaciół w jakimkolwiek niezwykłym miejscu, na przykład w zamiejskim hotelu w stylu alpejskim. Czy być może ona lubi ekstremalne i jaskrawe emocje – wtedy przechadzka na skuterze śnieżnym zostawi po sobie niezapomniane wrażenia w jej pamięci.

Tradycyjne prezenty nikt nie kasował, toż kobieta chętnie otrzyma od was perfumy, biżuterię i wszystko, co pomaga jej być jeszcze piękniejszą.

Dla mężczyzny

Mężczyźni niemniej kobiety uwielbiają otrzymywać prezenty. Aby prezent był przyjęty z radością, należy zwrócić uwagę na charakter mężczyzny. Jeśli on nie jest skłonny wyrażać swoje emocje i czasami ciężko domyślić się, o czym on myśli naprawdę, to lepiej nie ryzykować i podarować coś praktycznego. Głównie tutaj – nie być bohaterką anegdot o skarpetkach i kremie do golenia. Wariantów dla praktycznych prezentów jest mnóstwo: od zestawów dla myśliwych, łowienia ryb i innych hobby do figurek, które on kolekcjonuje. Przydatne rzeczy – technika, certyfikaty na naprawienie samochodu, zestawy narzędzi.

Jeśli mężczyzna – serce towarzystwa, pełny dowcipów i pragnienia bawić się – prezent z humorem nie będzie przegranym wariantem: na przykład kolaż zdjęć z śmiesznym napisem, czy imienny medal "Gwiazda roku". Taki prezent przede wszystkim podejmie humor, co czasami jest ważniejsze niż dowolny praktyczny prezent.

Postrzeganie świata

Istnieje związek między psychologicznym typem człowieka i prezentem, który jemu będzie przyjemnie otrzymać. I chociaż psychologiczny typ – to zbiorowy obraz, on może pomóc zobaczyć w człowieku właściwe jemu cechy.

Wizualne postrzeganie świata

Ludzie ze wzrokowym postrzeganiem – duże miłośnicy sztuki, toż wasz prezent powinien być przede wszystkim piękny i wytworny. Jeśli wy dajecie obraz, to musi być ekskluzywna praca. Prezent najlepiej wybierać nie w sklepach, a w artystycznych galeriach.

Zmysłowe postrzeganie świata

Przedstawicielom tego typu podoba się odczuwać świat przez dotyk, smak, aromat. Oni będą szczęśliwi miękkiemu prezentowi, przyjemnemu na dotyk: można dać ciepły sweter, słodycze lub perfumy.

Dźwiękowe postrzeganie świata

Tacy ludzie postrzegają otaczającą rzeczywistość głównie na słuch. W jakości prezentu im podejdzie to, co jest związano z muzyką – płyty, sprzęt audio, albo nawet instrumenty muzyczne.

Dyskretne postrzeganie świata

Postrzeganie świata bazuje się na logice. Tacy ludzie budują łańcuszki, rysują schematy i wszystkie zjawiska oceniają na zasadzie przydatności, czy szkodliwości. Dla nich pięknie podejdzie intelektualny prezent – encyklopedia, czy zaproszenie na kursy, gdzie on może rozwijać swoje zdolności.

Wasz stosunek

Naprawdę ważne nie tylko kupić odpowiedni prezent, ale i poprawnie go dać, żeby człowiek odczuł wasz wyjątkowy stosunek do niego. Tutaj również są swoje osobliwości. Dla kobiety są ważne wszystkie niuanse przejawionej uwagi związane z prezentem – słowa, które towarzyszą wręczeniu, gesty, pogląd, itp.

Mężczyźni zazwyczaj reagują inaczej. Nie, oczywiście ciepłe słowa dla nich też są przyjemne, ale dla nich ważniejsza sama treść prezentu, a nie detale.

I głównie, bez względu na to, komu i jaki wy dajecie prezent, wręczajcie go szczerze i z miłością, ponieważ ten moment w prezencie jest najważniejszy.

źródło:Coelogyne
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty