Jak wybrać rolki – wybieramy narty rolkowe

jak wybrać  rolki

Jazda na rolkach to nie tylko wesołe, ale czasami również rodzinne spędzanie czasu. To cudowny sposób na dbanie o własną figurę i zdrowie. Żeby jazda naprawdę była korzystna i sprawiała przyjemność należy poprawnie wybrać narty rolkowe, ponieważ to najbardziej ważny moment przed rozpoczęciem jazdy na rolkach.

Jak poprawnie wybrać narty rolkowe?

Jeden z najbardziej ważnych czynników to wybór butów. Od jakości fiksacji bezpośrednio zależy komfort jazdy na rolkach. Istnieją trzy podstawowe rodzaje: miękkie, twarde, kombinowane. Twarda konstrukcja chroni nogę przed urazami i wybór takiego typu butów jest bardzo duży, jednak nie wszystkie dobrze fiksują nogę. Miękkie modele dosyć dobrze fiksują nogę, jednak przeznaczone dla tych, którzy już przez wiele lat jeżdżą na rolkach. Zwróć uwagę na miękkie modele jeśli wybierasz rolki dla kobiety, ponieważ kształt damskiej nogi ma szczególności budowy. Najlepszy wariant – to kombinowany, ponieważ dobrze fiksuje nogę i chroni przed urazami.

Następne ważne kryterium – to kółka. Wyróżniamy je na podstawie materiału, rozmiaru i łożyska. Jeśli dopiero zacząłeś jeździć na rolkach to na podstawie owych czynników nie będziesz mógł wybrać jakościowe rolki. W tym wypadku najlepiej przestrzegać następującej reguły: jakościowy towar nie może kosztować grosze. Jeśli chodzi o rozmiar to on zmniejsza się wraz ze zwiększeniem agresywności jazdy. Wiec dla tych, którzy dopiero się uczą najlepiej kupić duże rolki z kółkami poliuretanowymi. Podczas kupowania zwróć uwagę na sposób mocowania. To mogą być klipsy albo sznurówki. Klipsa daje możliwość szybko zapiąć buty i zrobić to jakościowo. Jednak sznurówki równomiernie zaciągają się i noga czuje się komfortowo podczas jazdy.

Teraz kilka słów na temat tego jak wybrać rozmiar rolek. Najlepiej oprowadzić stopę ołówkiem i zmierzyć dużą odległość. Zaokrąglić do 5 mm i wybrać rozmiar zgodnie z tabelą.

Jak wybrać dziecięce narty rolkowe?

Szczególnie dokładnie wybieraj rolki dla swego dziecka. Pierwsza i jak prawidłowo wybrać  rolkinajgłówniejsza zasada: tylko sprawdzone i zaufane firmy i sklepy. To nie tylko gwarancja komfortowej jazdy, ale również ochrona przed urazami. Teraz zapoznajmy się z głównymi zasadami jak wybrać dziecięce narty rolkowe:

  1. Konstrukcja powinna być ruchliwa.
  2. Przed tym zanim wybierzesz rolki, dziecko powinno obowiązkowo je zmierzyć i spróbować pojeździć ( w przyzwoitych salonach to jest obowiązkowy etap wyboru).
  3. Dziecięce modele powinny dobrze fiksować nogę i mało ważyć.
  4. Zawsze nabywaj akcesoria do ochrony kolan, łokci i głowy.
 
Powiązane artykuły:
Jak wybrać rower górski?
Górski rower pomoże przeprowadzić czas w górach i rozkoszować się przepięknymi pejzażami. Lecz przy jego wyborze należy uwzględniać mnóstwo szczegółów, żeby nie zawieść się przy kupnie. W tym pomoże materiał naszego nowego artykułu.
Podróże rowerowe - wyposażenie do podróży rowerowych
Rowerowe podróże stają się popularne dzięki dużemu wyborowi doskonałych rowerów za całkiem dostępne ceny. Z artykułu dowiadujecie się, jak wybrać najlepszy rower, co należy wziąć ze sobą w podróż rowerową i jakie są odmiany takich podróży.
Jak nauczyć się jeździć na rolkach?
Nauka jazdy na rolkach, może wydawać się bardziej skomplikowana niż na zwyczajnych łyżwach. Zaznacza się strach przed upadaniem - jeśli upadliście na lód będzie maksimum siniak, tutaj nawet ekwipunek ochronny, może nie uratować od poważnych urazów.
Najlepsza muzyka na rozciąganie
Wiadomo, że dowolne fizyczne ćwiczenia wykonują się o wiele lżej przy muzyce i więcej tego, efektywność takiego zajmowania rośnie w kilka razy. W tym artykule opowiemy o tym, pod którą muzykę najlepiej zajmować się rozciąganiem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty