Jak wybrać skakankę, żeby prawidłowo ćwiczyć

jak wybrać skakankę

Prawidłowy wybór skakanki – to klucz do udanej walki ze zbędną wagą.

Jak wybrać skakankę? To pytanie powstaje u wielu kobiet i nie tylko, ten sportowy sprzęt jest znany od niepamiętnych czasów i ma szerokie zastosowanie jako trenażer w wielu rodzajach sportu.

Skakanka pięknie zarekomendowała siebie w walce z chorobami serca. Zajęcia z nią sprzyjają podwyższeniu wytrzymałości całego ludzkiego organizmu. Jeśli ten sprzęt wybierasz nieprawidłowo, nie potrafisz w pełnej mierze wykorzystać jej potencjału. Jaką skakankę wybrać dla odchudzania - o tym dalej!

Jak wybrać skakankę według wzrostu człowieka, który ćwiczy na tym sprzęcie?

Weź skakankę za rączki, stań dwoma nogami na jej środek i wyciągnij ręce do przodu. Jeśli długość jest wystarczająca i przy tym skakanka nie obwisa, to jest to co ci pasuje, długość idealnie podchodzi do twojego wzrostu.

Jest też drugi sposób dopasowania, jeśli w sklepie nie pozwalają ci rozpakować opakowania. Oto przybliżona tabela wyboru urządzenia do swojego wzrostu:

  • jeśli twój wzrost do półtora metra to długość skakanki wynosi 1,8 metra;
  • przy wzroście od 160 do 166, długość sportowego sprzętu wynosi już 250 centymetrów;
  • na każde 8 centymetrów swojego wzrostu, dodawaj 30 centymetrów długości skakanki.

Wszystko dość proste i zrozumiale, jak wybierać skakankę po jej długości pod względem twojego wzrostu.

Jak poprawnie wybrać skakankę po jej wadze?

Waga sprzętu ma duże znaczenie w trakcie zajęć.

Ona musi ważyć niezbyt dużo, żeby nie powodować urazu tego, kto zajmuje się w trakcie treningu. Ale i zbyt lekka po wadze skakanka nie przyniesie pożądanego wyniku. Z tego wychodzi, że skakanka jak wybrać skakankę, żeby prawidłowo ćwiczyćwybrana do odchudzania musi mieć średnią masę i być wygodną do zajęć (właśnie dla ciebie).

Zwłaszcza dobrze skakanka podejdzie kobietom, które marzą aby pozbyć się cellulitu.

Skoki na skakance wzmacniają mięśnie problematycznych obszarów kobiecych, a to porównywalne z efektem dobrego masażu antycellulitowego. Przy takich zajęciach polepsza się odpływ chłonki, co z kolei pozbawi ciebie irytujących obrzęków i zmniejszy ilość tłuszczu w obszarach problemowych ciała. To prosta droga do efektywnego procesu odchudzania. Oto i jest odpowiedź na pytanie, jak wybrana skakanka do odchudzania pomoże pozbyć się od niepożądanej wagi.

Stosuj zaledwie dwadzieścia minut dziennie na zajęcia na tym sportowym sprzęcie, a wyniki nie zmuszą ciebie długo czekać. Podchodząc do lustra rano, będziesz śledzić za przyjemnymi dla twojego poglądu przemianami kształtów twojej sylwetki. I to wszystko zależy tylko od prawidłowego wyboru skakanki, takiego prostego sznurowadła z rączkami, które kosztuje nie tak już dużo!

 
Powiązane artykuły:
Korzyści uprawiania sportu dla ciała i umysłu
Na szczęście, we współczesnym świecie sport nabiera coraz większej popularności i staje się coraz bardziej masowy. W tym artykule opowiemy o korzyściach sportu dla piękna i zdrowia człowieka.
Rodzaje sportu dla dziewczyn - różne dyscypliny sportowe
W życiu współczesnej dziewczyny sport odgrywa bardzo dużą rolę. Przecież uprawianie sportu pomaga nie tylko podtrzymywać swoje ciało w formie - regularne odwiedzanie sportowych sekcji pomaga wzmocnić zdrowie, zwiększyć odporność.
Gry sportowe z piłką – skąd powstały gry i jakie są ich rodzaje?
Przygnębiająca część sportowych gier przeprowadza się za pomocą piłek. W tym artykule opowiemy o sportowych grach z piłką i zaproponujemy poznać ich klasyfikację.
W czym korzystne jest pływanie - czyli dlaczego warto pływać?
W korzyści pływania już dawno nikt nie wątpi, lecz mało kto zna wszystkie zakresy działania na nasz organizm tego rodzaju sportu. Nasz artykuł opowie o korzyści pływania i o tym, komu ono jest polecane.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty