Jak wybrać sztuczną choinkę?

jak wybrać sztuczną choinkę

W przeddzień Sylwestra staje się aktualnym pytaniem doboru choinki, która zdobi twoje mieszkanie. Otwierają się bazary choinkowe, które oferują ogromną ilość jodeł o różnej wysokości i wielkości. Jasna rzecz, żywa choinka dodaje świętu swoistej atmosfery i wypełnia dom zapachem jodły, jednak nie jest długowieczna i w końcu się sypie. Właśnie dlatego od dawna modne są sztuczne drzewka, które dają możliwość nie tylko uniknąć problemów z "żywym" drzewkiem, ale również oszczędzić, ponieważ sztuczną choinkę kupuje się nie na jeden rok.

Wybór sztucznej choinki

Przede wszystkim musisz określić wysokość drzewka noworocznego. Jeśli w mieszkaniu są wysokie sufity i dużo wolnej przestrzeni, to duża sztuczna choinka będzie wyglądać bardzo ładnie, natomiast w maleńkim mieszkaniu duże, puszyste drzewko może stwarzać problemy z poruszaniem się członków rodziny i zająć sporo miejsca. Obowiązkowo się zastanów nad tym, w jakim miejscu będzie stać choinka. Drzewko postawione na podłodze może mieć wysokość 1,5 metra, jeśli natomiast postanowiłaś umieścić choinkę na krześle lub szafce, bardziej będzie pasować maleńka sztuczna choinka. Również w sklepie istnieje możliwość kupienia drzewka, wysokość którego wynosi 30-50 centymetrów, taką choinkę można umieścić na lodówce lub na biurku.

Składamy choinkę

Zazwyczaj modele choinek niezależnie od rozmiarów są rozkładane. Gdy wybierasz choinkę, zwróć szczególną uwagę na stojak, musi być nie tylko trwały, ale również posiadać specjalne wkładki, dzięki którym nie zepsujesz swojej podłogi. Najlepiej, aby stojak był zrobiony z metalu, dzięki czemu będziesz mogła zawiesić na choince dużo ozdób, nie obawiając się, że ona upadnie.

Zgodnie z metodami składania, choinki możemy podzielić na kilka rodzajów. Najbardziej popularna metoda-konskruktor, gdy wzdłuż pnia drzewka doczepiane są gałązki. Poziomowa choinka składa się z kilku elementów pnia z gałęziami. Składasz w odpowiednim porządku pień, a następnie ustawiasz gałęzie. Taka konstrukcja składa się i rozkłada się o wiele szybciej niż poprzedni wariant.

Materiał do wykonania sztucznej choinki

Przed kupowaniem drzewka noworocznego zwróć uwagę na to, aby w jego skład nie wchodziły szkodliwe substancje. Tanie choinki z Chin nie zawsze są wykonane z bezpiecznych materiałów. Oprócz tego najlepiej wybrać to drzewko, które jest najbardziej odporne na ogień, zwłaszcza jeśli chcesz udekorować go girlandami elektrycznymi.

Podczas wykonania choinki jest wykorzystywany papier, drut, polichlorek winyl, plastik. Choinki z papieru – niedługotrwałe i łatwo się palące. Takie drzewko posłuży 2-3 lata. Ten wariant chociaż i jest tani, jednak nie zasługuje na szczególną uwagę. Drzewko igły, które zrobione są z drutu, bardziej są podobne do sosny, chociaż w sklepie można znaleźć jodłę zrobioną z tego materiału. Jednak takie choinki dziś raczej są rzadkością. Polichlorek winylu – najbardziej rozpowszechniony materiał wykorzystywany do wykonania choinek. Kosztuje taka choinka tanio, jednak jest jakościowa, a różnorodność kształtów da możliwość dobrać najbardziej optymalny wariant. Najdroższe choinki noworoczne to drzewka zrobione z plastiku. Zgodnie z rysunkami designerów każda gałązka jest odlewana w specjalnej formie, dlatego jest taka droga.

 
Powiązane artykuły:
Czym udekorować choinkę?
Na Sylwestera każda rodzina tradycyjnie przybiera choinkę, wkładając maksimum twórczości do tego zajmowania. W artykule opowiemy, czym można udekorować noworoczną choinkę.
Noworoczne wnętrze – niesamowite pomysły
Żeby stworzyć w domu noworoczny humor, warto jego zawczasu udekorować. Niektóre idee pięknych noworocznych wnętrz podpowiemy w naszym nowym artykule. Bierz na notatkę.
Pomysły na noworoczne prezenty – jak sprawić przyjemność swoim bliskim?
Nowy Rok – doskonały czas ucieszyć krewnych i bliskich swoją uwagą i zazwyczaj ciekawymi prezentami. Idee dobrych noworocznych prezentów opowiemy w artykule.
Noworoczne rozrywki – kilka bardzo niezwykłych pomysłów
Żeby nie przekształcić Nowy Roku na stół świąteczny, warto starannie przemyśleć, czym pobawić siebie i swoich gości. Niektóre idee ciekawych noworocznych rozrywek opowiemy w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty