Jak wyczyścić kanapę, czyli walczymy z brudem mebli miękkich

jak wyczyścić kanapę

Czyszczenie kanapy jest sprawą niezbędną. Wielu uważa, że jeśli na powierzchni kanapy nie ma widocznych plam, czyszczenie nie jest konieczne. Jednak to nie tak. Co najmniej raz w roku profilaktyczne czyszczenie kanapy jest bardzo ważne, aby usunąć z powierzchni nagromadzone pyły i pozbyć się szkodliwych mikroorganizmów. Przypadki alergii z powodu nagromadzenia się kurzu na meblach nie są rzadkością. Jeśli zdecydujesz się dowiedzieć się, jak wyczyścić kanapę w swoim domu, twojej uwadze przedstawiamy najczęstsze i najbardziej dogodne sposoby.

Czyszczenie kanapy w warunkach domowych

Jeśli interesujesz się tym, jak wyczyścić tapicerkę kanapy w domu, powiemy ci o prostych sposobach na takie czyszczenie. Najbardziej wiarygodne i sprawdzone sposoby to wytrzepanie i odkurzanie. Te procedury są bardzo proste, można prowadzić takie czyszczenie samodzielnie raz w miesiącu. Do wytrzepania może służyć wilgotne prześcieradło, którym wstępnie nakrywamy kanapę. Do czyszczenia odkurzaczem często stosowane są specjalne przystawki. Meble z tapicerką skórzaną można po prostu przetrzeć wilgotnym ręcznikiem. Do takich materiałów jak welur lub zamsz istnieją specjalne ściereczki z mikrofibry.

Jak wyczyścić kanapę od plam?

Przed tym, jak przejść bezpośrednio do usuwania plam, trzeba

  1. Dokładnie odkurzyć całą powierzchnię kanapy.
  2. Jako środka do usuwania plam można użyć proszku do prania delikatnego. Wymieszać go z wodą, mieszaninę nałożyć na plamy i przetrzeć te miejsca szczotką.
  3. Następnie pianę należy usunąć za pomocą odkurzacza. Procedura jest powtarzana kilka razy.

Jeśli interesują cię informacje o tym, jak oczyścić jasną kanapę, możemy zaproponować kilka prostych metod.Takie kanapy również należy regularnie odkurzać:

  1. Jeśli obicie mebli wykonane jest ze skóry, do pielęgnacji pomogą ci środki do mycia wnętrza samochodów.
  2. Do usuwania plam z jasnej kanapy można używać takich środków jak ocet, amoniak lub zmywacz do paznokci.

Tym, kogo interesuje jak usunąć przykry zapach, możemy również zaproponować użyć octu. Skutecznym sposobem na pozbycie się zapachu będzie stosowanie środków do zwalczania zapachu z kabiny samochodu.

 
Powiązane artykuły:
Jak wywabić plamę z długopisu na tapetach?
Wszystkim, kto ma malutkie dzieci, jest znajomy problem pomalowanych długopisem tapet. Czym i jak można posprzątać pastę z tapet, nie robiąc remontu? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Czarna pleśń na ścianach – jak się pozbyć szkodliwego domowego grzyba?
Czarna pleśń - to nie tylko nieestetycznie i brzydko wygląda, ale i bardzo niebezpieczne zjawisko dla zdrowia człowieka. Jak pozbyć od czarnej pleśni na ścianach na zawsze? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak myć matowy sufit napinany?
Jedno z ważnych przewag sufitów napinanych - to piękność zewnętrzna, niewymyślność w obejściu. Jak poprawnie myć matowy sufit napinany i jakie środki dla tego można wykorzystać? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak myć sufity napinane w domowych warunkach?
Konstrukcje napinane – współczesny wariant obróbki sufitu, mający mnóstwo przewag, w tym i prostota w obejściu. Jak i czym trzeba myć sufity napinane? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty