Jak wyczyścić kożuch?

jak wyczyścić kożuch

Jeśli swetry, bluzki i dżinsy zazwyczaj czyścimy w domu, natomiast jeśli chodzi o rzeczy zimowe, to dosyć często wywołują wątpienia u gospodyń domowych. Czy można normalnie wyczyścić kożuch szczotką, środkami chemicznymi, nie uszkodziwszy przy tym owego, delikatnego materiału? Na początku zapoznamy się z tym, z czego jest zrobiony owy wyrób, ponieważ skóra owcza przewiduje jedne metody obróbki, a tkanina zamszowa – całkiem inne.

Jak wyczyścić kożuch z plam?

  1. Nieco zakurzony kożuch można wyczyścić za pomocą odkurzacza z nasadką do narożnej kanapy.
  2. W postaci środków czyszczących można używać skrobię ziemniaczaną, kasze manną, które mogą łatwo wchłaniać tłuszcz z plam. Postaraj się energicznymi ruchami wcierać owe środki w miejsce problemowe, założywszy przed tym na ręce rękawiczki dzianinowe, następnie resztki środka po prostu strząsamy na podłogę.
  3. Czasami można wyczyścić kożuch za pomocą miąższu chleba. Zrób kilka kulek i postaraj się za pomocą nich usunąć brud z kożucha.
  4. Zanurz kawałek gumy do nafty i postaraj się wyczyścić brud.
  5. Zamiast gumy można użyć merli, zanurzając ją do benzyny lub nafty. Jednak owe cieczy wymagają od nas bardzo ostrożnego stosowania, najlepiej przed użyciem nanieść nieco tej, czy innej cieczy na nieduży, niewidoczny kawałek tkaniny.
  6. Również można użyć gumki do czyszczenia kożucha z brudu. Postaraj się zetrzeć gumką plamę, a następnie resztki usuń za pomocą szczotki.
  7. Dosyć często najbardziej zabrudzoną częścią kożucha jest dolna część rękawa, kołnierz i kieszenie. Brudne miejsca bardzo skutecznie można wyczyścić za pomocą zwykłego proszku do zębów, jeśli go wymieszać z amoniakiem. Należy również użyć twardej szczotki do szorowania.

Czym można wyczyścić kożuch zamszowy?

Najlepiej kupić specjalny środek do czyszczenia określonej tkaniny. On nie jak wyczyścić kożuch w domutylko pomoże pozbyć się brudu i plam, ale również może pomóc przywrócić były kolor tkaninie.

Czasami pomaga sól, ale nie przesadź, aby twój kożuch nie został łysy. Również można użyć mieszanki, zrobionej z amoniaku i nadtlenku wodoru. Najpierw czyścimy kożuch szczotką. Następnie robimy mieszankę – 1 szklanka wody+1 łyżeczka amoniaku+1 łyżeczka nadtlenku wodoru.

Bardziej delikatna metoda czyszczenia kożuchu w warunkach domowych – mieszanka składająca się z jednej szklanki mleka i jednej łyżeczki sody oczyszczonej. Zanurz wacik do przygotowanej mieszanki, a następnie nanieś ją na plamę. Po wyczyszczeniu nanieś na to miejsce delikatny roztwór octowy (jedna łyżeczka octu na 1l wody).

 
Powiązane artykuły:
Jak usunąć piankę montażową z ubrania?
Taka plama może stać się wyrokiem dla ulubionej rzeczy, jednak nie spieszcie się z nią żegnać, być może nie wszystko beznadziejnie stracone. Jak można wydalić montażową pianę z odzieży? O tym opowiemy w artykule.
Czym wybielić poszarzałe firanki tiulowe?
Wiele gospodyń zderzają się z takim problemem jak poszarzałe firanki tiulowe. Jednak to jeszcze nie przyczyna pożegnać się z ulubionymi tekstyliami. Jak przywrócić bieliznę tiulowi? O tym opowiemy w artykule.
Jak czyścić dywan?
Dywany stwarzają nadzwyczajne odczucie domowej przytulności i ciepła, jednak jest jeden duży minus - z nich bardzo ciężko wydalić zabrudzenia. W artykule opowiemy, jak i czym można oczyścić dywan w domowych warunkach.
Jak wyczyścić i prawidłowo pielęgnować dywan?
Plama na dywanie może stać się prawdziwym problemem dla schludnej gospodyni, jednak nie pospieszajcie rozpaczać. Jak i czym oczyścić dywan w domowych warunkach? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty