Jak wygląda trzeci poród – czyli czym różnią się następne porody?

jak wygląda trzeci poród

Więc już po raz trzeci zamierzasz zostać mamą i ciągle zadajesz sobie pytanie: trzeci poród – jaki on jest? Na pewno takie same pytanie zadawałaś sobie i przed urodzinami starszych dzieci. Należy pamiętać, że to jak wygląda trzeci poród, drugi i pierwszy, znacznie się różni, na tyle, na ile się różni urodzenie pierwszego dziecka przez różne kobiety, bo jak lubią mówić położnicy, każdy poród jest wyjątkowy. Jednak pojawienie się na świecie trzeciego dziecka ma swoje własne cechy. Rozpatrzymy je.

Ile trwa trzeci poród?

Bardzo często trzeci poród zaczyna się nagle i charakteryzuje się szybkością, co rzadko zdarza się u pierwiastek. Odpowiadając na pytanie, w którym tygodniu może się zacząć trzeci poród, należy pamiętać, że z powodu osłabienia mięśni macicy dziecko może chcieć przyjść na świat 2-3 tygodnie przed wyznaczonym terminem. Aby tego uniknąć zaleca się jeszcze przed ciążą trenować mięśnie brzucha, a także w czasie "stanu błogosławionego" nosić bandaż podtrzymujący, wykonywać ćwiczenia na skurcze mięśni pochwy, starannie kontrolować masę ciała, nie dopuszczając do jej zwiększenia. Od przygotowania organizmu będzie zależeć przebieg trzeciego porodu.

Trzeci poród – lżejszy czy cięższy?

Często kobiety ciężarne zadają pytanie o to, lżej lub ciężej urodzić kolejne dziecko, gdy w rodzinie jest już dwoje. Na niego nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo dla każdej przyszłej mamy wszystko będzie wyglądać prawie jak za pierwszym razem, za wyjątkiem tego, że kobieta już potrafi hartować emocje, jest gotowa do bólu, umie odczuwać swój stan. Po urodzeniu dziecka mogą jednak wystąpić pewne powikłania, przejawiające się w postaci:

  • krwawienia;
  • trudnego odejścia łożyska;
  • pęknięcia krocza;
  • słabej czynności skurczowej macicy.

Wszystko to spowodowane zmianami mięśni macicy, występującymi wraz z wiekiem i w wyniku urodzenia każdego dziecka: mięśnie tracą zdolność do szybkiego powrotu do pierwotnego (nienaciągniętego) stanu, w związku z czym występuje ryzyko niedotlenienia płodu, jego uszkodzenia podczas porodu (jeśli lekarze pomagają mamie wypychać dziecko poprzez zastosowanie metod mechanicznych – tak zwany ”rękoczyn Kristellera”). Dlatego do procesu porodu należy bardzo dobrze przygotować się, z góry być przygotowaną do stymulowania skurczów, przeprowadzenia cesarskiego cięcia, intensywnej terapii noworodka.

Ale z drugiej strony u kobiety, która nie po raz pierwszy i drugi staje się mamą, bardzo szybko zaczyna się laktacja, dzięki czemu maluchy rosną zdrowsze i rzadziej chorują.

 
Powiązane artykuły:
Przyczyny słabej czynności skurczowej – zaburzenia przebiegu porodu
Czasami podczas porodów przejawia się słaba czynność skurczowa i lekarzom należeć stymulować proces porodowy. Dlaczego to odbywa się i jakie są rodzaje słabej czynności skurczowej? O tym dowiadujecie się, przeczytawszy nasz artykuł.
Skuteczne sposoby na skurcze porodowe – jak złagodzić ból porodowy?
Skurcze – trwały i chorobliwy proces, poprzedni porodom. Czym może sobie pomóc kobieta podczas ich, jak można ulżyć ból? Czytajcie dokładniej w naszym artykule.
Czy porusza się dziecko przy skurczach rozwierających – czyli co czuje dziecko w trakcie porodu?
Oto i nastała długo oczekiwana godzina. Jeszcze trochę – i wasze spotkanie. Macie skurcze, to znaczy porodowa działalność jest w rozpalaniu. Jak musi zachowywać się bobas w ciągu porodów? Czy powinien on poruszać się podczas skurczów?
Skurcze parte podczas porodu – kiedy występują i jak sobie z nimi radzić?
Kobietom ciężko zrozumieć całą treść przyszłego procesu, toż one chcą zorientować się w tym, jak przeciekają porody i które fazy ma każda położnica przed pojawieniem się bobasa na świat. W szczególności zorientujemy się, co to takiego skurcze parte podczas porodu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty