Jak wyglądają potomkowie 12 kultowych postaci?

Wielu z nas szuka informacji na temat swoich przodków, ustala drzewo genealogiczne i odkrywa historię swojej rodziny. W mediach już wiele razy pojawiały się informacje o tym, jak wyglądają i czym się zajmują dorośli potomkowie sławnych osób.

Naukowcy toczą wieloletnie spory na temat tego, czy dziedziczymy po swoich przodkach cechy charakteru i zdolności. Jedni twierdzą, że dziedziczymy, inni przekonują, że to mit. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają potomkowie kultowych postaci i czy odziedziczyli po swoich dziadkach zdolności i talent.

1. Charlie Chaplin

Chaplin

Oona Castilla Chaplin to 32-letnia wnuczka Charliego Chaplina, córka brytyjsko-amerykańskiej aktorki i chilijskiego operatora. Oona studiowała na Royal Academy of Dramatic Art. Wcieliła się w Talisę w popularnym serialu "Gra o Tron". Oona Chaplin niebawem zagra w "Avatarze 2".

2. Audrey Hepburn

Hepburn

Emma Ferrer, jedyna wnuczka Audrey Hepburn, która niedawno została modelką. Emma jest artystką, ale także interesuje się modą i urodą. Studiuje w Akademii Sztuk Pięknych we Florencji.

3. Che Guevara

Guevara

Córka Aleida Guevara podobnie jak jej ojciec, jest lekarzem pediatrą z wykształcenia. Prowadzi aktywną działalność polityczną i społeczną. Wspiera ośrodki dla dzieci niepełnosprawnych fizycznie i imigrantów.

4. Albert Einstein

Einstein

Laureat Nagrody Nobla ma dwóch prawnuków: Thomas Martin Einstein jest anestezjologiem i mieszka w Kalifornii, a Paul Michael Einstein żyjącym we Francji skrzypkiem. Na swój sposób każdy z nich osiągnął sukces.

5. Charles Dickens

Dickens

Praprawnuk Charlesa Dickensa, Harry Charles Salusbury Lloyd jest angielskim aktorem telewizyjnym. Znany z ról Willa Scarletta w serialu "Robin Hood" i Viserysa Targaryena w serialu "Gra o tron". Zagrał w ekranizacji książki swego słynnego przodka "Wielkie Nadzieje".

6. John Lennon

Lennon

Sean urodził się podobnie jak jego ojciec dnia 9 października. Jest synem Lennona i Yoko Ono. Jest muzykiem, ale bez spektakularnych osiągnięć na swoim koncie. W 2017 roku Lana Del Rey i Sean Lennon nagrali wspólną piosenkę.

7. Grace Kelly

Kelly

Charlotte Casiraghi, członkini monakijskiej rodziny książęcej. Jej babką była legendarna Grace Kelly, księżniczka i jednocześnie znana aktorka. Casiraghi ma 32 lata, jest dziennikarką, czynnie uprawia sport, angażuje się w różnego rodzaju działalność charytatywną, w dodatku jest matką. Od maja 2018 zajmuje jedenaste miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu. Po babci odziedziczyła urodę, dlatego często jest okrzykiwana jedną z najpiękniejszych kobiet świata.

8. Józef Stalin

Stalin

Młodsza wnuczka Stalina, Chris Evans jest dziewczyną o bardzo jaskrawej urodzie, która wcale nie jest podobna do sowieckiego dyktatora. Swietłana Alliłujewa, córka Stalina, w USA, urodziła córkę, której dała na imię Olga. Olga zmieniła imię. Dziś Chris Evans mieszka w Stanach Zjednoczonych. Rzadko udziela wywiadów i prowadzi dość awangardowy tryb życia.

9. Ernest Hemingway

Hemingway

Dree Hemingway, wnuczka słynnego pisarza wybrała karierę modelki. Na jej koncie kontrakty z Givenchy, Calvin Klein, Gucci i Chanel. W marcu 2016 roku pojawiła się pierwsza "nienaga" okładka Playboya. W marcowym numerze można było podziwiać sesję z prawnuczką Ernesta Hemingwaya (jednak ona również miała na sobie bieliznę).

10. Elvis Presley

Presley

Jest córką Lisy Marie Presley i wnuczką Elvisa Presley. Danielle Riley Keough – amerykańska aktorka, która wystąpiła m.in. w filmie "Mad Max: Na drodze gniewu". Oprócz tego pracowała jako modelka i miała podpisany kontrakt z agencją modelek IMG.

11. Frank Sinatra

Sinatra

Córka piosenkarza Franka Sinatry i Nancy Barbato. Sinatra zaśpiewała tytułową piosenkę w piątym filmie o przygodach Jamesa Bonda. Ona sama również grała w wielu filmach, m.in. w "Wyścigach", u boku Elvisa Presleya.

12. Pablo Picasso

Picasso

Diana Widmaier-Picasso, wnuczka artysty na początku studiowała prawo, ale później zrozumiała, że chce pójść w ślady dziadka, więc rozpoczęła studia na wydziale historia sztuki, pracowała w domu aukcyjnym "Sotheby", działając w charakterze eksperta. Teraz Diana pracuje na wystawach czołowych muzeów świata i jest członkiem organizacji artystycznych. Dziadek na pewno byłby dumny z wnuczki.

Wnuczka słynnego malarza napisała książkę "Picasso: Sztuka jest zawsze erotyczna".

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty