Jak wygładzić zmarszczki na czole?

jak wygładzić zmarszczki na czole

Plastyczna medycyna i salonowe zabiegi pomagają skutecznie sprawiać się z powstającymi zmarszczkami. Ale nie wszyscy mają możliwość przejść odmładzającą sesję w kosmetycznym salonie, czy zrobić operację plastyczną. W związku z tym wiele pań interesuje pytanie, jak wygładzić zmarszczki na czole w warunkach domowych?

Jak wygładzić zmarszczki mimiczne na czole?

Kremy na twarz

Proces przemiany skóry można zwolnić, jeśli nauczyć się codziennie korzystać z odpowiednich wiekowi i typie skóry kremów. W waszym arsenale zawsze powinny być dwa rodzaje kremów:

 • nawilżający;
 • odżywczy.

Naniesienie kremu należy łączyć z masażem skóry twarzy. Przy czym wszystkie masujące ruchy robią się w kierunku linii mięśni i są łatwe w dotyku.

Maseczki na twarz

Maseczki, które sprzedają się w drogeriach również wchodzą do liczby popularnych kosmetycznych środków przeciwzmarszczkowych. Ale skuteczne maseczki można zrobić i w warunkach domowych. Jeśli macie trudność w wyborze skutecznego środka, i szukacie maseczki, która pomoże wygładzić głębokie zmarszczki na czole, doradzamy skorzystać się naturalnymi substancjami i produktami, które zawierają pożyteczne dla komórek naskórka składniki. Wśród nich:

 • miód;
 • gliceryna;
 • zielone winogrona;
 • awokado;
 • sok z marchwi;
 • drożdże;
 • ogórek;
 • zsiadłe mleko.

Efektywnym środkiem są naturalne oleje:

Olej roślinny może być podstawą odmładzającej maseczki, czy po prostu wcierać się w skórę.

Zestaw specjalnych ćwiczeń

Decydując, jak wygładzić głęboką zmarszczkę na czole, obowiązkowo zwróćcie uwagę na polecane kosmetologami zestawy specjalnych ćwiczeń. Wskutek regularnych treningów czołowych mięśni poprawia się krążenie krwi i skóra staje się sprężystą i jędrną.

Każde z tych ćwiczeń należy wykonywać po 10 razy dziennie:

 1. To ćwiczenie pomoże wygładzić zmarszczki nad brwiami. Wskazujące palce należy położyć nad łukami brwiowymi i ciągnąć skórę w dół, próbując nie podjąć brwi.
 2. jak wygładzić mimiczne zmarszczki na czole 1
 3. Żeby wygładzić poprzeczne zmarszczki na czole, a także uprzedzić ich głębokość, należy przycisnąć palce obu rąk do czoła nad brwiami, dalej brwi trzeba podejmować tak, by część czoła, która znajduje się pod palcami, była nieruchomą.
 4. jak wygładzić mimiczne zmarszczki na czole 2
 5. Pionowe zmarszczki na czole wygładzają się w ten sposób: środkowymi palcami należy przycisnąć wewnętrzne kraje brwi, a nad nimi położyć wskazujące palce. Następnie spróbujcie się skrzywić. Palce muszą mocno przyciskać skórę w miejscu, gdzie właściwie stwarzają się zmarszczki mimiczne.
 6. jak wygładzić mimiczne zmarszczki na czole 3
 
Powiązane artykuły:
Zabiegi odmładzające na twarz – co wybrać?
Walkę o piękność skóry twarzy niektóre przedstawicielki płci pięknej zaczynają jeszcze do pełnoletności. Co wtedy mówić o paniach średniego wieku? Porozmawiamy dalej o tym.
Oleje dla skóry wokół oczu od zmarszczek
Oleje roślinne od dawna stosuje się dla powrotu i przedłużenia piękności żeńskiej skóry. W tej liczbie dobroczynnie one wpływają na stan skóry wokół oczu, co dotyczy jak tłustych olejów roślinnych, tak i eterycznych.
Maseczka ze skrobi przeciw zmarszczkom zamiast botoksu
Czy już słyszeliście o zadziwiających wynikach stosowania masek ze skrobi dla odmładzania skóry? Przeczytajcie nasz nowy artykuł poświęcony temu środkowi, który nawet jest uważany za alternatywę botoksu.
Ciekawe porady – jak odmłodzić twarz?
Zwyczajnie, proces odmładzania skóry oblicza dosyć pracochłonny i wymaga odpowiedzialnego podejścia. Lecz czego kobieta nie zrobi po to, żeby wyglądać młodą. Którymi środkami można skorzystać się? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty