Jak wypracować ładne pismo?

jak wypracować ładne pismo

W szkole nauczyciele uczą nas pisać zgrabnie, jednak z czasem czystość linii pozostaje na planie drugorzędnym, a na pierwszym znajduje się rozumienie i znajomość liter. W wyniku tego w wieku dorosłym zaczynamy się zastanawiać nad tym, jak wypracować ładne pismo, niekaligraficzne, ale takie, które nie byłoby podobne do pisma ludzi pierwotnych. Jasna rzecz pozbyć się charakteru pisania, do którego się przyzwyczaiłaś będzie dosyć trudno, jednak jest to możliwe, wynik jest wart wysiłku.

Jak wypracować ładne pismo?

Aby nauczyć się pisać zgrabnie, musisz regularnie ćwiczyć, a podczas wykonywania ćwiczeń należy zwrócić uwagę na następujące szczegóły:

  1. Staraj się pisać równe litery, zawsze wyglądające zgrabnie. Zwracaj uwagę na położenie podstaw liter na jednej linii prostej. Również należy zwracać uwagę na jednakowe odstępy.
  2. Wszystkie litery powinny mieć jednakową wielkość, z wyjątkiem wielkich liter. Zwracaj uwagę na poprawne używanie znaków przestankowych.
  3. Zwróć uwagę na długopis, jeśli będzie zbyt duży lub zbyt mały, ręka szybko się zmęczy i litery będą nierówne.
  4. Pisz w zeszycie w grube linie, korzystaj ze specjalnego dodatku z liniami albo samodzielnie zrób linie w zeszycie.
  5. Jeśli chcesz wypracować nie tylko ładne pismo, ale również kaligraficzne, musisz skorzystać ze wzorów liter pisanych. To da ci możliwość opanować sztukę poprawnego stawiania liter.
  6. Skup się na nauce wykonywania łączeń pomiędzy literami. Nie pisz zbyt szybko.
  7. Musisz usiąść wygodnie, plecy powinny być wyprostowane, aby się nie wysilać podczas pisania.
  8. Znajdź charakter pisma, którym chciałabyś się posługiwać i postaraj się go powtórzyć. To pomoże ci na początku, zanim odnajdziesz własny charakter pisma.

Jeśli zastanawiasz się nad tym jak szybko wypracować ładne pismo, to w tym wypadku pomogą jedynie regularne ćwiczenia. Nie ma innego sposobu na zgrabne pismo, ponieważ jedynie ćwiczenia pomogą twojej ręce zapamiętać prawidłowe ruchy.

 
Powiązane artykuły:
Jak zmienić głos w życiu?
W tym artykule porozmawiamy o bardzo efektywnych i dostępnych sposobach zmienić głos. Dowiadujecie się o skutecznych ćwiczeniach i metodach, które są zdolne zmienić tembr głosu i intonację.
Czy można oszukać wykrywacz kłamstw?
Dziś wszystko częściej można usłyszeć, czy zobaczyć testowanie na poligrafie, który jest swoistym wykrywaczu kłamstw. Ten artykuł opowie o tym, czy można oszukać ten przyrząd i które niuanse trzeba uwzględniać przy testowaniu.
Jak rozwinąć poczucie rytmu?
Uczucie, kiedy ciało w całości przepuszcza przez siebie muzyczną kompozycję jest z niczym nieporównywane. Myli się ten kto mówi, że poczucie rytmu to wrodzona zdolność. Poznajcie jak go można rozwinąć.
Psychologia człowieka – jak sterować ludźmi?
Żeby domagać się w zespole liderów pozycji i podporządkowywać sobie otoczenie, koniecznie nauczyć się sterować ludźmi. W artykule spróbujemy zorientować się, jak można opanować takie wiedze i rozwinąć w sobie jakości lidera.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty