Jak wyprostować włosy bez prostownicy – kilka skutecznych sposobów

jak wyprostować włosy bez prostownicy

Moda na proste włosy pojawiła się w latach 50. Od tej pory ona czas od czasu powraca i posiadaczki kręcących się włosów zaczynają aktywnie walczyć ze swoimi okami. Czasami nie wiedzą jaki sposób prostowania wybrać.

Najbardziej prostym i dostępnym sposobem na prostowanie włosów jest prostownica. Jednak obok zalet ma wady, do których należą - niszczenie włosów. Jest to bardzo zauważalne jeśli używać prostownicy 2-3 razy tygodniowo. Jednak jeśli nawet stosujesz ją dosyć rzadko, włosy z czasem tracą połysk, łamią się i ażeby przywrócić włosom normalny wygląd należy dobrze się do tego przyłożyć.

Więc chcemy cię zapoznać z alternatywnymi sposobami prostowania włosów bez użycia prostownicy i lokówki.

Jakie środki prostują włosy?

Chyba znasz kilka sposobów prostowania włosów. Można je podzielić na termiczne i chemiczne. Do termicznych należą prostownica, lokówka, suszarka, a do chemicznych – oddziaływanie hydroksydu sodu. Ostatni sposób jest dosyć problematyczny do stosowania w domu.

Chemiczny sposób prostowania włosów

W tym celu będziesz potrzebowała specjalnej prostownicy do włosów. Oddziałowuje podobnie jak trwała ondulacja, tylko odwrotnie. Dany sposób nie zaleca się stosować samodzielnie i oto dlaczego. Istnieje kilka rodzajów prostownicy i jaki najbardziej odpowiada właśnie twoim włosom, wie jedynie fachowiec. Na wybór prostownicy wpływa struktura włosów, na ile one się kręcą, farbowane włosy czy nie, stan skóry głowy. Chemiczny sposób ma bardziej długotrwały efekt, aniżeli termiczny, ale również bardziej psuje włosy. Więc lepiej się dowiedzieć jak wyprostować włosy bez użycia chemicznej prostownicy.

Jak wyprostować włosy suszarką?

Taki sposób należy do termicznego prostowania włosów, ale jest mniej szkodliwy, aniżeli lokówka lub prostownica. Cała sprawa w tym, że podczas prostowania włosów suszarką bezpośrednie źródło wysokiej temperatury nie dotyka powierzchni włosów. To już jest dużym plusem. Ale owa metoda ma również minusy. Na przykład nie każda kobieta umie prostować włosy suszarką, potrzebne jest doświadczenie i odpowiednie nawyki. Po drugie wynik takiego prostowania trzyma się o wiele krócej, aniżeli po prostowaniu prostownicą, natomiast zajmuje więcej czasu.

Jednak powrócimy bezpośrednio do procesu. Najlepiej prostować włosy od razu po umyciu, gdy jeszcze są wilgotne. Na początku nanosimy środek do układania włosów, odżywkę, żel, który nie trzeba zmywać. Następnie za pomocą suszarki z płaską nasadką i okrągłą szczotką-grzebieniem zaczynamy prostować włosy. Przy tym włosy odciągamy do dołu grzebieniem, następnie kierujemy na włosy gorące powietrze (lepiej, aby temperatura była nie zbyt wysoka, od tego zależy stopień uszkodzenia włosów). Owe ruchy powtarzamy do tej pory, dopóki nie osiągniemy potrzebnego wyniku. Najlepiej prostować każde pasmo oddzielne, a nie od razu wszystkie włosy. W końcu nanosimy na włosy środek fiksujący, dzięki czemu włosy przez dłuższy czas pozostaną wyprostowane.

Jak wyprostować włosyjak wyprostować włosy suszarką bez prostownicy, używając środków ludowych?

Prawdopodobnie widziałaś reklamę telewizyjną, która obiecuje ładne, lśniące włosy po użyciu szamponów, odżywek, etc. Jednak tak na prawdę owe środki skuteczne są wraz z użyciem termicznego lub chemicznego prostowania i są jedynie środkami wspomagającymi.

Również istnieje informacja o tym, że włosy można wyprostować za pomocą maseczek do włosów lub bezbarwnej henny. Jednak i owe środki nie pomogą ci uzyskać na 100% wyprostowane włosy. Dzięki nim włosy stają się bardziej grube i pod własnym ciężarem nieco się prostują.

 
Powiązane artykuły:
Łupież – leczenie, przyczyny i metody leczenia łupieżu
Z łupą spotykał się na pewno każdy człowiek. Ten problem często powstaje po stresowych sytuacjach, hormonalnych usterkach, może być wynikiem nieprawidłowego żywienia. O leczeniu łupieżu możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Jak wyznaczyć typ włosów?
Po to, żeby loki były zdrowe potrzebna im prawidłowa pielęgnacja. Więc ostatni czynnik niemożliwie ucieleśnić do życia bez specjalnie dobranych środków. Lecz najpierw należy wyznaczyć się z typem własnych włosów.
Rozdwojenie włosów – leczenie, najlepsze metody
Wiele dziewczyn i kobiet zderzają się z takim problemem jak koniuszki włosów, co rozdwajają się. W naszym nowym materiale opowiemy z czego zacząć leczenie koniuszków, co rozdwajają się, a także o tym, jak uniknąć takiego problemu w przyszłości.
Matowe włosy - jak przywrócić blask pasmom?
Wasze włosy straciły życiową siłę i blask? Chcecie poznać przyczyny tego problemu i usunąć je? Wtedy uważnie czytajcie nasz dzisiejszy materiał. W artykule są czynniki co wpływają na stan loków, są podane rekomendacje po ich wznowieniu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty