Jak wyznaczyć typ włosów?

jak wyznaczyć typ włosów

Włosy odgrywają ważną rolę w życiu każdego człowieka, zwłaszcza w życiu kobiety. I bardzo ważnie kiedy loki są zdrowe i piękne z wyglądu zewnętrznego. Dlatego należy poprawnie pielęgnować włosy, karmić je i uzupełniać witaminami. Każdy typ włosów reaguje na te, czy inne sposoby pielęgnacji po różnemu. Rozróżniają normalne, tłuste, suche i mieszane typy. Z czasem typ może zamienić się ze względu na sposób pielęgnacji, klimat i wiele innych przyczyn.

Jak poznać typ włosów?

Do tego nie trzeba specjalnego sprzętu, czy szczególnej wiedzy:

  1. Suche włosy zawsze wymagają zwilżenia, one wyglądają mdłe, nie błyszczą i dostarczają wiele kłopotów.
  2. Tłusty typ włosów jest mniej przyjemny i wymaga częstego mycia. Z reguły ludzie z takimi włosami myją głowę prawie codziennie, chociaż jest to bardzo szkodliwie.
  3. Mieszany typ włosów nadaje niemniej kłopotów. Tłuste u korzeni włosy szybciej tracą świeży wygląd, podczas gdy łojowe gruczoły aktywnie pracują. Na to wpływa tłusty pokarm, fast food, szkodliwe przyzwyczajenia i mnóstwo innych przyczyn. Z reguły taki typ włosów nie wymaga częstego mycia, z wyjątkiem tłustych korzeni.

Ażeby włosy nie męczyć częstym modelowaniem i różnymi lakierami to korzenie w ciągu dwóch dni będą zachowywać swoją czystość. Suchy typ włosów w ogóle nie wymaga częstego mycia, tylko jest większy problem z wyborem nawilżających szamponów, masek i różnych odżywek.

Pomimo faktu, że bywają typy włosów po ich fizjologicznych właściwościach, rozróżniają typy wzrostu włosów. Jest wiele wypadków, kiedy dziewczyny i chłopcy skarżyły się na to, że włosy całkiem nie rosną, czy rośną lecz bardzo powoli. W takim wypadku jest potrzebna ingerencja lekarza. Trycholog potrafi przedstawić specjalne leczenie, typy włosówzawczasu wyznaczywszy przyczynę spowolniałego wzrostu. W częstych wypadkach to zależy od uszkodzonej funkcji mieszków włosowych, braku witamin i niektórych innych chorób.

Budowa i typy włosów – to zapewne najważniejsza właściwość, która wyznacza fizjologiczne odmiany każdego człowieka. Wiele osób zderza się z takim problemem jak zmienić typ włosów, żeby mniej męczyć się. Czasami pielęgnacja włosów suchych staje się o wiele cięższą w porównaniu z tłustymi. W tym wypadku korzystnie będzie skonsultować się z lekarzem trychologiem i tylko po tym decydować się na poważne metody leczenia i wznowienie naturalnego bilansu.

 
Powiązane artykuły:
Łupież – leczenie, przyczyny i metody leczenia łupieżu
Z łupą spotykał się na pewno każdy człowiek. Ten problem często powstaje po stresowych sytuacjach, hormonalnych usterkach, może być wynikiem nieprawidłowego żywienia. O leczeniu łupieżu możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Jak wyprostować włosy bez prostownicy – kilka skutecznych sposobów
Nie każda przedstawicielka płci pięknej ma pragnienie wykorzystać dla nadania swojej czuprynie idealnej gładkości specjalną prostownicę. Lecz czym można ją zamienić jeśli pragnienie przekształcić swoje loki na idealnie gładkie pasma jednak nie porzuca?
Rozdwojenie włosów – leczenie, najlepsze metody
Wiele dziewczyn i kobiet zderzają się z takim problemem jak koniuszki włosów, co rozdwajają się. W naszym nowym materiale opowiemy z czego zacząć leczenie koniuszków, co rozdwajają się, a także o tym, jak uniknąć takiego problemu w przyszłości.
Matowe włosy - jak przywrócić blask pasmom?
Wasze włosy straciły życiową siłę i blask? Chcecie poznać przyczyny tego problemu i usunąć je? Wtedy uważnie czytajcie nasz dzisiejszy materiał. W artykule są czynniki co wpływają na stan loków, są podane rekomendacje po ich wznowieniu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty