Jak wzmocnić mięśnie?

jak wzmocnić mięśnie

Jest dużo różnych sposobów, aby wzmocnić mięśnie ciała. W tym momencie coś bardziej efektywnego niż regularne zajęcia sportem nie wymyślili. Podczas jednej sesji treningowej ważne rozbudowywać dwie lub trzy grupy mięśni. Zaczynać należy z rozwoju najbardziej słabych obszarów ciała.

Jak wzmocnić mięśnie brzucha po porodzie?

Po ciąży najbardziej cierpią mięśnie brzucha, ponieważ one stają się słabe i tracą elastyczność. Dobrze mięśnie brzucha wzmacnia joga. Głównie wybierać najpierw najbardziej proste asany. Jeszcze dla naprawienia sytuacji można wykonywać takie ćwiczenia:

  1. Rozmieśćcie się na plecach, a nogi ugnijcie w kolanach. Na głębokim wdechu należy postarać się jak można najsilniej wysilić mięśnie miednicy. Zadanie polega na tym, żeby w takim położeniu powoli podejmować pępek w górę, a następnie wciągać do środka.
  2. Rozmieśćcie się na kanapie, nogi ugnijcie w kolanach, a pod głowę połóżcie poduszkę. Jak można najsilniej wciągnijcie dolne mięśnie brzucha, zatrzymajcie się na kilka sekund, a potem wygnijcie się do przodu.

Jak wzmocnić mięśnie?

Rozpatrzymy kilka ćwiczeń, które pozwalają ćwiczyć jednocześnie różne grupy mięśni:

  1. Wstańcie na pewnej odległości od ściany i uprzyjcie się do niej plecami. Siądźcie i zarzućcie lewą nogę na prawe kolano. Ręce ugnijcie pod kątem prostym i przyciśnijcie je do ściany. Nie odrywając rąk, wyciągnijcie je naprzód. Zróbcie 12 powtórzeń na każdą nogę.
  2. jak wzmocnić mięśnie po porodach 1
  3. Zróbcie deskę, ale stopami uprzyjcie się do ściany na poziomie miednicy. Zadanie polega na tym, żeby kolejno podciągać do siebie to prawe, to lewe kolano. Rekomenduje się wykonywać ćwiczenie w szybkim tempie.
  4. jak wzmocnić mięśnie po porodach 2

Będzie ciekawie również poznać, jakie mięśnie wzmacnia chód. Jeśli chodzić pod górę, to obciążenie otrzymują mięśnie bioder i łydek. Chód plecami naprzód pozwala zbudować plecy i pośladki. Jeśli chodzić ze zgiętymi kolanami, to można rozwinąć mięśnie brzucha.

 
Powiązane artykuły:
Body pump trening – jakie są rodzaje zajęć i jak działa na ciało?
Body pump trening jest skierowany na pompowanie mięśni przez wielokrotną repetycję jednego i tego samego ćwiczenia. O plusach i minusach takich treningów i korzyściach body pump trening na odchudzanie opowiemy w tym artykule.
Treningi siłowe na odchudzanie – mity i fakty
Treningi siłowe na odchudzanie również są ważne jak i cardio, a wszystko dlatego, że dla dostarczania energii mięśni nasz organizm traci dużą ilość kalorii i odpowiednio, czym więcej mięśni, tym szybciej organizm spala kalorie.
Ćwiczenia ze sztangą w domu – opis wykonania
Ćwiczenia ze sztangą w domu pomogą umocnić wszystkie mięśnie, a dzięki efektywności takich ćwiczeń zrobić to wyjdzie dosyć szybko przy regularnym zajmowaniu i prawidłowym podejściu.
Trening siłowy na drążku – wiszenie dla pięknych kształtów
Trening siłowy na drążku dla dziewczyn staje się coraz więcej popularnym, zwłaszcza wśród tych, kto chce mieć piękny przyrodniczy relief, bez szczególnego wpływu na mięśniową masę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty