Jak zaakceptować siebie taką jaką jesteś? Czyli jak poradzić sobie z niską samooceną?

jak zaakceptować siebie taką jaką jesteś

Trudno znaleźć człowieka, który byłby zadowolony z siebie w 100%. Samokrytycyzm często prowadzi do samozniszczenia, dlatego ważne jest, aby wiedzieć jak zaakceptować siebie i swoje ciało. Psychologowie jednym głosem mówią, że klucz do szczęścia jest w miłości do siebie, więc ignorować problemy niskiej samooceny nie wolno.

Jak zaakceptować siebie taką jaką jesteś?

Przemienić się w jednej chwili nie uda się, więc należy zacząć od małych kroków. Najprostsza metoda – zacznij uśmiechać się do swojego odbicia, co pozwoli uzyskać pozytywny ładunek energetyczny.

Porady od psychologów na zaakceptowanie siebie:

  1. Weź kartkę papieru i napisz na niej wszystkie swoje zalety. Jeśli jest to trudne to poproś, aby to zrobił ktoś ze znajomych. Metoda ta pozwala spojrzeć na siebie z nowej perspektywy i zrozumieć, że nie jest tak źle jak się wydaje. Podejmij przed sobą zobowiązanie regularnie uzupełniać listę swoich zalet.
  2. Przestań porównywać się z innymi ludźmi i nie szukaj bożka w innych. Wszyscy ludzie są tacy sami – równi, a to czym się różnią od innych, tworzy ich indywidualność, dlatego stań się królową.
  3. Następna rada od psychologów na zaakceptowanie siebie taką jaką jesteś – kup sobie notatnik, gdzie zapisuj wszystkie swoje osiągnięcia, nawet najmniejsze. Będzie to doskonały bodziec do dalszego rozwoju. Można w nagrodę za osiągnięcia wymyślić przyjemną dla ciebie czynność, która będzie cię motywować w przyszłości.
  4. Jeśli masz wady w wyglądzie zewnętrznym, musisz z nimi walczyć. Usunąć zbędne kilogramy pomoże prawidłowe odżywianie i sport, brzydką fryzurę zmieni fryzjer, itp.
  5. Spędzaj dużo czasu z pozytywnymi ludźmi, którzy będą ładować cię energią. Psychologowie zalecają, aby starać się dostrzegać w innych tylko pozytywne cechy.
  6. Znajdź dla siebie dziedzinę, w której będziesz mogła zrealizować cały swój potencjał. Jeśli nią nie jest praca, to znajdź hobby.
 
Powiązane artykuły:
Kto to jest ekstrawertyk i jak jego rozpoznać?
Jedyną z głównych właściwości człowieka jest jego stosunek do obcowania i współdziałania z otaczającymi ludźmi. Zależnie od tego ludzi dzielą na dwa typy. W tym artykule rozpatrzymy ekstrawertyków.
Kto to jest indywiduum? Czyli człowiek jako istota społeczna
Człowiek jest uważany za indywiduuma od urodzenia, czyli to odbija jego rodową przynależność. Indywidualność formuje się poza środowiskiem przyrodniczym i proces ten jest unikalny i niepowtarzalny.
Jak poprawić koncentrację uwagi? Ćwiczenia, które pomogą skupić się na zadaniu
Zaczęłyście dostrzegać, że trudno skoncentrować się na jakiejś sprawie i zaczęłyście zapominać różne detale. Oznacza to, że czas zacząć polepszać swoją uwagę. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka tego jak zwiększyć uwagę i koncentrację.
Jak rozwijać pamięć wzrokową? Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową
Dla rozwoju pamięci wzorkowej istnieją urozmaicone ćwiczenia i metodyki, które pozwalają zajmować się po nich w domowych warunkach, bez jakichkolwiek szczególnych przygotowywań, wykorzystując tylko własną uwagę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty