Jak zabawa poprawia zdrowie: 11 faktów o śmiechu

Dlaczego humor i pozytywne nastawienie są tak ważne? Człowiek, który szczerze się uśmiecha i nie boi się śmiać, wypełnia swoje życie zdrowiem i długowiecznością.

W wielu krajach śmiechoterapia jest bardzo popularna i nawet włączona do państwowego programu ochrony zdrowia.

Co wiemy o przyrodzie i wpływu śmiechu na życie człowieka? Tylko to, co sprawia radość i poprawia humor, ale to nie wszystko. Przeprowadziliśmy śledztwo i odkryliśmy 11 faktów o śmiechu i jego ogromnym wpływie na organizm człowieka.

 1. Przy okazji, czy wiesz, że 15 sekund śmiechu przedłuża życie o 5 minut? Jeśli nie, oglądamy zabawne klipy i pracujemy nad swoją długowiecznością! Jeśli tej motywacji nie wystarczy, to zwracamy się do badań angielskiego lekarza Williama Oslera, który polecał wszystkim swoim pacjentom codziennie śmiać się przez 20 minut. Lekarz zapewniał, że to wydłuża życie o jeden rok!
 2. gra
 3. Fakt ten docenią przedstawicielki płci żeńskiej, które zmagają się z zmarszczkami mimicznymi. Podczas uśmiechu działa tylko 17 mięśni twarzy, a podczas ataku gniewu — 43 mięśnie.
 4. uśmiech
 5. W ciągu 10-15 minut silnego i niepowstrzymanego śmiechu spala się tyle samo kalorii, ile mieści się w płytce czekolady. Naukowcy z Uniwersytetu Vanderbilt przeprowadzili wspaniały eksperyment ze śmiechem, który wykazał ciekawą rzecz: człowiek może się śmiać maksymalnie jedną godzinę i w tym czasie z łatwością pozbywa się pół kilograma swojej wagi! Po przeprowadzeniu prostych kalkulacji okazało się, że ludzie, którzy śmieją się 15 minut dziennie, mogą pochwalić się zgrabną figurą, i nagły wzrost wagi ich niepokoi rzadziej, niż niezadowolonych i ponurych.
 6. czekolada
 7. Osobom cierpiącym na astmę i częste zapalenia oskrzeli, polecana jest śmiechoterapia. Aktywna cyrkulacja powietrza w płucach i oskrzelach uwalnia od nagromadzonego śluzu i ułatwia oddychanie przy procesach zapalnych. Niezwykły jest ten fakt, że powietrze, które trafia do płuc podczas śmiechu, ma prędkość do 100 km/h!
 8. śmiech
 9. Jesteś zmęczony i odczuwasz drastyczny spadek kondycji? Nadszedł czas, aby zrobić sobie przerwę na śmiechoterapię. To pozwala zrelaksować się i uruchamia układ limbiczny mózgu, aktywując lewą i prawą półkulę, daje natychmiastowy wynik i zwiększa wydajność!
 10. razem
 11. Wielu naukowców marzy o znalezieniu lekarstwa na raka, ale podczas gdy oni szukają rozwiązania w tworzeniu preparatu chemicznego, Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań nad Śmiechem aktywnie działa w szpitalach onkologicznych. Lekarze podkreślają pozytywną dynamikę w leczeniu ludzi, którzy dużo się śmieją i wierzą w swoje uzdrowienie.
 12. zabawa
 13. Jeszcze o korzyściach dla zdrowia i rekomendacje od wszystkowiedzących amerykańskich naukowców z Uniwersytetu Harvarda. Optymistyczny, wesoły i lekki charakter wzmacnia układ odpornościowy i zmniejsza objawy różnych dolegliwości o 50%! Według szacunków naukowców, tacy ludzi mają normalny poziomu cukru we krwi.
 14. kawa
 15. Śmiechoterapia jako część narodowego programu zdrowia aktywnie działa w Japonii i Malezji. W Kraju Wschodzącego Słońca takie sesje są integralną częścią leczenia chorych na gruźlicę. Malezyjczycy wdrożyli ćwiczenia oddechowe z imitacją śmiechu w proces uczenia się studentów. Praktyczne doświadczenie przyczyniło się do doskonałych wyników, zmniejszył się niepokój podczas sesji i poprawiły się wyniki w nauce!
 16. przyjaciele
 17. Uśmiech może przynosić zyski! Menedżerowie, którzy szczerze się uśmiechają, częściej zawierają korzystne transakcje, a kelnerzy otrzymują w półtora razy więcej napiwków od zadowolonych klientów.
 18. kuchnia
 19. Najbardziej otwarci i weseli ludzie żyją w Ameryce Łacińskiej, a mianowicie w Brazylii, a najbardziej ponurzy i surowi – w Skandynawii.
 20. rodzina
 21. Chcesz zdobyć serce kobiety? Twoim atutem powinien być uśmiech i poczucie humoru! Udowodniono, że mężczyźni z takim zestawem cech wydają się kobietom bardziej inteligentni i atrakcyjni seksualnie.
 22. para
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty