Jak zakleić kurtkę z materiału bolonia?

jak zakleić kurtkę z materiału bolonia

Płaszcze i kurtki z materiału sztucznego – bolonia – pojawiły się jeszcze za czasów PRL i popularne są do tej pory, ponieważ są dosyć tanie i wspaniale chronią przed deszczem i wiatrem jesienią i wiosną. Jednak takiego typu kurtka nie jest trwałą. Łatwo się drze, więc należy ją sklejać.

Jak naprawić kurtkę z materiału bolonia?

Jak zakleić kurtkę z materiału bolonia, jeśli na jej powierzchni pojawiło się nieduże rozdarcie? W tym celu będziesz potrzebowała: kleju, odpowiedniej tkaniny, dowolnego ciężkiego przedmiotu, acetonu. Najlepiej wybierać gumowy klej i działać zgodnie z instrukcją, nadrukowaną na nim. Otóż, zanim zaczniesz naprawiać kurtkę z materiału bolonia, musisz sprawdzić, w jaki sposób będzie reagować na naniesienie kleju. To można sprawdzić na maleńkim kawałeczku tkaniny lub po stronie odwrotnej kurtki. Jeśli się nie jeży, to można zaklejać. W tym celu musisz z odpowiedniego materiału wziąć maleńki kawałeczek o rozmiarach, który odpowiada rozmiarom rozdarcia. Na brzegi tkaniny jest nanoszony aceton. Następnie na przygotowany kawałek tkaniny jest nanoszony klej i przyklejany w odpowiednim miejscu kurtki po stronie wewnętrznej. Należy uważać na to, aby brzegi kawałka tkaniny i kurtki dokładnie się przyklejały, nie powstawało żadnych fałd. Następnie zaklejoną kurtkę umieszczamy pod ciężkim przedmiotem.

Jak zakleić dziurę na kurtce?

Jeśli kurtka jest bardzo podarta, to zakleić ją za pomocą sposobu, opisanego wyżej, jest niemożliwie. Łatkę na kurtkę z materiału bolonia nalepiamy w następujący sposób. Przygotowujemy dwa kawałeczki odpowiedniej tkaniny: jeden większy, aby nanieść na stronę wewnętrzną, drugi nieco mniejszy o takich samych rozmiarach, co rozmiar dziurki – na stronę zewnętrzną. Następnie należy zakleić dziurę po stronie wewnętrznej, a później po stronie zewnętrznej, w taki sposób, aby tkanina się nie marszczyła, a łatka była praktycznie niewidoczną. Następnie zaklejoną tkaninę umieszczamy pod ciężkim przedmiotem. Po wyschnięciu zaklejony kawałek wyrobu można dodatkowo poprasować żelazkiem o temperaturze nie więcej niż 110 stopni przez materiał bawełniany lub lniany.

 
Powiązane artykuły:
Jak pielęgnować futro z norek?
Futro z norek – marzenie wielu przedstawicielek płci pięknej. Jednak niemało z nim kłopotu. Przecież futrem z norki należy opiekować się, i niekoniecznie za pomocą specjalnych środków.
Jak prać kurtkę puchową, aby nie było zacieków?
Dosyć często można usłyszeć następujące skargi – wyprałam kurtkę puchową, ale pozostały zacieki. Co robić? Istnieje rozwiązanie danego problemu, o którym opowiemy w niniejszym artykule.
Jak farbować skórzaną kurtkę?
Skórzana kurtka – hit ostatnich kilku sezonów. Każda kobieta ma w swojej garderobie jedną albo nawet kilka modeli tej odzieży. Lecz co robić, jeśli kurtka z czasem potarła się? Pofarbować ją!
Jak wyprać kurtkę puchową w pralce?
Wszystko wyraźniej rozumiecie, że przyszła pora odprawić na zasłużony odpoczynek do szaf i na antresoli zimową odzież i obuwie. Tylko kłopotu z tym jest niemało, ponieważ rzeczy należy zawczasu oczyścić, a niektóre jeszcze i wyprać. Taka jak kurtka puchowa na przykład.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty